Najdi forum

prsi

Zanima me kaj bi povzročalo razpokanost kože in srbečico na spodnjem delu prsi. Ali je morda kriv pot, kajti imam kar velike prsi. Stara sem 29 let. In pa zanima me, če je normalno da bradavice niso vedno izbočene ven in da so odprte ne zaprte, kajti nisem še videla tega nikjer. Tako, da podrobneje povem. Nabrekla bradavica na vrhu ni zaprta in zaobljena, ampak je razprta kot kakšna rožica. Ali je to vredu ali ne.

Spoštovani!

Razpokana koža so verjetno “ragade”, ki nastanejo zaradi raztezanja kože. Zaradi velikih prsi je to verjetno in tudi srbečica, ki jo omenjate je verjetno posledica velikih prsi, ki prekrivajo kožo prsnega koša pod prsmi. Tam je koža zato bolj vlažna in dražena. Poizkusite jo mazati z dermazinom, ki ga lahko kupite v lekarni, če pa to ne bo zadoščalo, pojdite k zdravniku, ki vam bo verjetno predpisal kakšno kortikosteroidno mazilo.

Bradavice so lahko najrazličnejših oblik. Problem bi edino predstavljala bradavica, ki bi se, prej štrleča, uvihala in nikoli več izbočila. V takem primeu bi bilo smisleno opraviti mamografijo. V vseh ostalih primerih pa večinoma ni kaj dosti spremeniti, ker je vse v redu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in imam problem, ki ga ne upam zaupati nikomur, čeprav vem, da to ni dobro.
Pred enim tednom dni sem med tuširanjem opazila rahlo občutno trdo bulico na zunanji strani leve dojke (nižje od pazduhe), ki me na otip ne boli, čuti pa se. Kaj gre mogoce za raka?? Kaj nisem za to premlada (slišala sem namreč da raka na dojkah dobijo ženske običajno po 40 do 60 letu)?? Zelo me skrbi, zato vas lepo prosim, da mi čimprej odgovorite. Leva dojka je tudi nekoliko večja od desne, ampak zelo sem v skrbeh. Ne upam pa iti k zdravniku, kaj šele, da bi povedala staršem… zelo sem nezaupljiva. Prosim, pomagajte mi! Hvala!

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in imam problem, ki ga ne upam zaupati nikomur, čeprav vem, da to ni dobro.
Pred enim tednom dni sem med tuširanjem opazila rahlo občutno trdo bulico na zunanji strani leve dojke (nižje od pazduhe), ki me na otip ne boli, čuti pa se. Kaj gre mogoce za raka?? Kaj nisem za to premlada (slišala sem namreč da raka na dojkah dobijo ženske običajno po 40 do 60 letu)?? Zelo me skrbi, zato vas lepo prosim, da mi čimprej odgovorite. Leva dojka je tudi nekoliko večja od desne, ampak zelo sem v skrbeh. Ne upam pa iti k zdravniku, kaj šele, da bi povedala staršem… zelo sem nezaupljiva. Prosim, pomagajte mi! Hvala!

Zdravo Natasa,
prav tako bulico sem imela tudi jaz. Ni panike. Pri meni je slo za fibroadenom. Operativno so mi ga odstranili in sedaj je vse v redu. Seveda sem bila tudi jaz cisto prec in si nisem upala komu povedati. Ce bos sla h ginekologinji, ti bo rekla, da je to se vse prezgodaj in ti bo rekla, da se malo pocakaj in bos videla kaj bo po naslednji menstruaciji, kajti lahko se zgodi, da bo sama izginila. Ce pa ne, pa le pojdi, da ti vzamejo vzorec in potem bo vse OK. Ena dojka je vecja od druge ravno zaradi te bulice in ta bulica naredi drugo vecjo. Tudi pri meni je bilo tako.
Ce te zanima kaj vec, pusti email in ti bom se vec povedala.

lp in naj te ne bo strah.

New Report

Close