Najdi forum

Pozdravljeni

Ali je res, da najveckrat hernija v ledvenem delu nastane, zaradi dvigovanja tezkih bremen?  Govorim o osebi, ki ima normalno telesno tezo, brez kaksnega padca, ukvarjanje s sportom. In nekje sem brala, da ko si operiran za hernijo, da velikokrat nastane hernija na drugem disku.

Torej operirana sem bila za hernijo l4-l5. Tam je stanje dobro po zadnjem izvidu magnetne. Ampak zdaj je pa nastala protuzija na drugem disku. Pa me zanima kako vpliva dvigovanje obcasno okoli 25kg na protuzijo? Je mozno hernije?

Pozdravljeni,

sprememba medvretenčne ploščice izražena do t.i. herniacije diska nikakor ne nastane izključno zaradi dvigovanja težkih bremen, lahko pa pomembno vpliva na njen nastanek. Največji vpliv ima nizka prehranjenost hrustanca, dedne posebnosti, tudi preobremenjenost, prisiljena drža in stres.

V primeru odstranitve hernije se lahko le-ta ponovno pojavi, v kolikor ni odstranjena radikalno. Na mestu operacije se lahko pojavijo tudi zarastilne. Fizična aktivnost je dobrodošla, vendar v primerih po operaciji naj bo le-ta določena s strani zdravnika.

V vašem primeru bi bili preventivni ukrepi vsekakor dobrodošli, tudi preventivne terapije z manualnimi tehnikami.

V naših ordinacijah obravnavamo številne ljudi po operaciji hernije, vabljeni na pregled: https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close