Najdi forum

Prosim za razlago izvida

Spoštovani,

v soboto sem si na smučanju poškodovala desno koleno. Dr. Kozic mi je na urgenci postavil diagnozo: Ruptura LCM gen. dex.
Včeraj sem bila na magnetni resonanci in bi vas prosila za razlago izvida:

MR desnega kolena:
V zgornjem delu je prednja križna vez slabše prikazana vendar zanesljivih znakov rupture ne videti.
Na sekvenci T1 na sagitalnih prerezih je v zadnjem rogu notranjega meniskusa vidna manjša poka.
Inhomogen signal v medialnem kolateralnem ligamentu.
Na STIR-sliki je viden izliv, ki se širi v suprapatelarni recesus. Zvišan signal v medialnem femoralnem epikondilu.
MNENJE:
St. post rupturam lig. collateral. med. gen. dex.
Laesio cornu post. menisci med. gen. dex.
St. post contusionem epicondyli med. femoris dex.
Hydrops gen. dex.

Hkrati vas prosim za mnenje.

Zgornji del sprednje križne vezi, kjer je slabše prikazana, je najpogosteše mesto, kjer se vez strga. Opisujejo manjšo poko (raztrganino) zadnjega dela notranjega meniskusa. Nehomogen signal v notranji stranski vezi pomeni poškodbo le-te.

Za odločitev o načinu zdravljenja je ključna stabilnost kolena navspred (funkcija sprednje križne vezi). Če je ta dobra, priporočam nadaljevanje neoperativnega zdravljenja, sicer pa operativno.

Vsekakor priporočam čimprejšen kontrolni pregled pri lečečem kirurgu.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala in lep pozdrav,

Polona

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close