Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Prosim za razlago izvida

Prosim za razlago izvida

Pozdravljeni,

prosim za pomoč in sicer če je na desno oko +2,50 sph, cyl 0,00 in ni adicije napisane zraven pol ni bližinskega dela pri bifokalnih steklih in niso stekla z dvojno dioptrijio?

Prosim za odgovor.
Hvala

Povsem ste uganili, bližinske dioptrije nimate napisane, razen če je že prva dioptrija bližinska, potem addicije ne rabite….

lp.

Spoštovani.
Prosil bi vas za razlago mojega izvida,ki je sledeči:
Visius:
Za daljavo
Desno. Dsph:+3,75; Dcyl: -0,75; Ax: 15; Vis c.c.: 0,5
Levo: Dsph:+3,75; Dcyl: -1,50 Ax: 165; Vis c.c:.0,5 Additito +1,50

AR;
O.D.: +6,25 Dsph; – 3,50 Dcyl/22; K1: 40,12; K2: 43,50; Ax (K1): 23;
O.S. +5,75 Dsph, -4,00 Dcyl/163; K1:40,37; K2:44,12; Ax (K1): 165;

Prosim še enkrat za razlago in ali sem že napol slepa ali sem že slabovidni invalid. Kaj mi priporočate.

Povsem napačno razmišljanje, da je nekdo slep, če ima dioptrijo. Če se z dioptrijo doseže zadovoljivo ostrino, je to vredu. Pri vas je ta sicer malo slabša ne vem pa kaj vas zanima. Vidite svojo dioptrijo, spodaj nižje so pa podatki od autorefracto-keratometra, ki so preveč strokovni, da bi vam jih razlagal. Izvidi so vedno namenjeni strokovnjakom, če pa koga kaj zanima na njih, je pa najbolje vprašati na licu mesta tistega, ki ga je napisal.

Lp.

Pozdravljeni,

Zanima me ali ER DO -6,50-0,50a x 160 LO -7,0 pomeni dioptrijo izmerjeno na napravi ali pomeni to kaj drugega? Se pravi desno oko -6,5 ter levo oko -7,0?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Niste na pravem forumu, to so vprašanja za forum: Oftalmologija!

Lp.

New Report

Close