Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil prosim za pomoč – energijska vrednost živil

prosim za pomoč – energijska vrednost živil

Pozdravljeni!

Na Vas se obračam s prošnjo, če mi lahko pomagate pri seminarski nalogi z naslovom ENERGIJSKA VREDNOST ŽIVIL . To seminarsko moram narediti pri predmetu FIZIKA zato prosim vse tiste, ki imate kaj kje na rač. al kak link ki je na internetu, da mi ga pošljete in mi s tem olajšate moje delo.

Prosim pa tudi če mi zna kateri opredeliti sploh ta pojem ENERGIJSKA VREDNOST ŽIVIL. Na internetu iščem kaj več inf. o tem ampak brez uspeha . Nimam sreče. To gradivo prosim da mi ga posredujte danes ,ker moram jutri oddat to sem.nalogo..

Hvala Vam za pomoč.

LP!

Pozdravljeni,
Ne vem kaj točno iščete ali vas zanima metabolizm in sproščanje energije ali samo energijska vrednost….
Kratko:
Energijska vrednost živila pomeni koliko enegije da telesu ob svoji razgradnji.
Vrednosti se računajo za beljakovine, OH in maščobe.
Beljkovine in OH imajo vrednost 17,14 J/g in maščobe 38,9 J/g.
načeloma bi morale dati beljakovine več energije toda zaradi svoje zgradbe in načina presnove porabijo del te energije prav za svojo presnovo, tako so na koncu beljakovine in OH izenačene.
Imam še nekaj literature, ki sem jo našla na internetu (to e edino v e obliki), gre za pot presnove in način sproščanja energije (biokemični procesi). Če bi vam to bilo v pomoč, mi prosim posredujte svoj elektronski naslov, da vam jo lahko pošljem.
LP in veliko uspeha pri vaši nalogi.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close