Najdi forum

Prosim za nasvet Helex

Jem helex 3,5 na dan. Bila sem na višjih dozah, znižujem sama. Svetujete mi, kako naj znižam brez epileptičnega napada, ker ko znižam je začne zategovat. Začela sem jest antidepresive, ampak o helexu pa nisem nič povedala, niti nihče ne ve. Ne mi svetovati naj povem zdravniku, ker ne bom. Imam pa rivotril, če bi bilo prehudo in bi dobivala epileptičnega.

Kako sam znižati dozo helexa iz 3,5 dnevno na nič ali 0,25 in kako dolgo traja?

Odgovor na objavo uporabnika
Pomoč prosim, 28.09.2022 ob 20:16

Jem helex 3,5 na dan. Bila sem na višjih dozah, znižujem sama. Svetujete mi, kako naj znižam brez epileptičnega napada, ker ko znižam je začne zategovat. Začela sem jest antidepresive, ampak o helexu pa nisem nič povedala, niti nihče ne ve. Ne mi svetovati naj povem zdravniku, ker ne bom. Imam pa rivotril, če bi bilo prehudo in bi dobivala epileptičnega.

Kako sam znižati dozo helexa iz 3,5 dnevno na nič ali 0,25 in kako dolgo traja?

Glede na to, da vam je predpisal zdravila zdravnik in ste jih po njegovem priporočilu jemali, bi tudi zmanjševanje morala “načrtovati skupaj”. Če mu ne zaupate, raje razmislite o menjavi. Sami pa glede doziranja in izbire zdravil lahko veliko tvegate. Zdravila so lahko tudi nevarna. Kaj boste storili, če gre kaj narobe. Boste vztrajali po svoje in kje je meja, da boste šli po zdravniški nasvet? Boste v drugem primeru povedali, kaj ste spremenili ali boste to prikrili.

Če želite, da vam zdravnik pomaga, morate imeti zdravnika, ki mu zaupate. Energijo usmerite najprej v to.

Naj vas še opozorim, čeprav se verjetno sami tudi zavedate, da pri zmanjševanju lahko pride do zapletov. Ste pripravljeni v polnosti prevzeti odgovornost za posledice, če se boste slabo počutili, bo prišlo do kakšnih drugih nezaželenih učinkov ali poslabšanja bolezni?

Imate še koga drugega v bližini, ki mu zaupate in z njim malo predebatirate možnosti … da se ne boste znašli še v večjih težavah, kot ste bili.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close