Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 17 let in sem veliko za računalnikom in sicer že kakšnih 5 let po 3-4 ure na dan. Oči me začnejo boleti že prvih pet minut in bolečina se širi za očmi. Prav tako sem stalno utrujena. Zanima me ali je velika nevarnost, da dobim možganski tumor ali kaj podobnega. Vem, da je to škodljivo in nekaj let sem bila zasvojena z računalnikom zdaj se poskušam odvaditi, vseeno pa dolgo časa preživim za računalnikom zaradi šole.Ali sem si že naredila veliko škodo in ali lahko to popravim, če omejim delo za računalnikom na pol ure na dan? poleg tega me je že nasploh strah da imam razne bolezni, vedno ko slišim za kakšno bolezen mislim da jo imam tudi jaz……znorela bom ker me je strah da bom umrla in se obremenjujem zaradi vsakega malega simptoma…..kako naj se tega rešim? Hvala!

Pozdravljeni,

sprašujete ali je možno, da bi dobili tumor zaradi gledanja v računalnik. To prvič slišim, vendar nisem strokovnjak na tem področju. Kolikor vas slišim, imate strah tudi za druge bolezni. Take misli so lahko rezultat neke nerazrešene in/ali neozaveščene notranje vsebine. Te misli lahko ob ozaveščanju notranjih vsebin pojenjajo ali celo popolnoma izginejo.

Sicer za razreševanje teh težav ni nujna psihoterapevtska pomoč, bi jo pa vseeno priporočal.

Upam, da se vam odgovoril na vprašanje.

Lep pozdrav in srečno,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close