Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija PROKTOLOŠKI PREGLED

PROKTOLOŠKI PREGLED

Odgovor na objavo uporabnika
Ana996, 26.02.2024 ob 15:12

Lepo pozdravljeni.

Od sramu najraje nebi pisala nič. Pa vendar mi moja glava pravi, da naj vseeno vprašam in se osramotim.
Stvar pa je sledeča. Povedala bom tako kot je.
Nikoli nisem imela nobenih problemov
16. 2 pa sva z partnerjem imela spolni odnos. In uporabila tudi analni čep.
(Ne prvic)
Problem je nastal, ko je on čep po nesreci porinil pre globoko.
Na zacetku sem ga še čutila potem pa ne več. Ko te zagrabi panika pa so tako ali tako mišice v krču. Malo sem zakrvavela. Čisto malo.
Takoj sem obiskala zdravnika, ki me je poslal na slikanje in potem mi normalno odstranil čep. (Očitno ni bil tako globoko) samo zarotiran majnsi silikonski čep.
Odsla sem domov bolelo me je mogoce 10min po tem in kasneje nič. Ni krvi ni nič. Na blato sem normalno šla takoj naslednji dan.. mehko brez posebnosti. Ni bilo srbecice ne  bolecin nic.  Zdaj po akoraj 10 dneh je se vedni odvajanje brez posebnosti. Ne boli in ne krvavim. Edino cez dan me na vsake toliko zaščemi kot ko se vrezes pa potem nastane tista suha rana. Da bi videla da imam hemeriode mislim da ne. Mogoce je proti presredku koza nagubana in otecena. Drugo nisem opazila.
Nimam nibenih drugih znakov.  Samo nevem ali me le tako zelo skrbi da dajem pozornost na cisto vsako stvar tam dol.
Ali bo to minilo? Ce delam kopeli ? Z kaksno kremo naj mazem?
Vem da je cudno vprasnje ampak nevem na koga se obrniti  kot na nekoga ki ima o tem ze veliko znanja.
Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav!
Možno da je ob sami začetni paniki ali odstranjevanju prišlo do kakšne manjše analne fisure. Manj verjetno da težave delajo notranji hemoroidi, saj so ti veliko manj oživčeni.

Večkrat dnevno analni kanal zmasirajte z mastno negovalno kremo (ne potrebujete nič protihemoroidnega), dokler težave ne minejo. Več lahko preberete v pripetih temah o analni fisuri, ni vse hemoroid in negi zadnjika.

lp,

Najlepsa hvala za odgovor.

Sepravi naj nebi smelo biti nic kaj hudo narobe zaradi tega? In bo tezava izvenela ce mažem?

Saj pravim, nobenih tezav ni z odvajanjem tudi boli ne med ofvajanjem ali sedenjem..niti nobene krvi.. samo recimo med hojo mi je rahlo neprijetno kot da me malo špika.

Upam, da se bo kmalu resilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ana996, 27.02.2024 ob 11:23

Najlepsa hvala za odgovor.

Sepravi naj nebi smelo biti nic kaj hudo narobe zaradi tega? In bo tezava izvenela ce mažem?

Saj pravim, nobenih tezav ni z odvajanjem tudi boli ne med ofvajanjem ali sedenjem..niti nobene krvi.. samo recimo med hojo mi je rahlo neprijetno kot da me malo špika.

Upam, da se bo kmalu resilo.

Lp! Poskusite z masažo kanala 2-3x dnevno vsaj 2 tedna redno, praviloma bi se moralo izboljšati.

lp,

Dober dan.

Imam podobno zagato kot predhodnica. Prosim vas za nasvet glede nastale situacije izpred tedna dni. Mož je kupil analni čep small size silikon in pač smo zadevo na željo stestirali… Od tedaj imam bolečine v zadnjem spodnjem delu križa, občutek bolečine se širi v tem področju. Neprijeten občutek je bil prisoten ves čas ( max 20 min)vstavitve, nato bolečina še pred odstranitvijo. Hkrati čutim notranje špikanje. Odvajanje je običajno. Krvavitve ali izcedka ni bilo. Odstranjen je bil počasi, nežno. Mogoče je kriv pritisk z vaginalne smeri navzdol proti kostem? Ali je težava locirana na črevesni del? Ali oboje? Težko sedim in v polsedeče tudi.  Imam stalni občutek  potrebe po odvajanju, kljub temu, da je bilo urejeno pred kratkim. Je kar neprijetna bolečina. Toplo vas naprošam za nasvet. Hvala lepa!

Odgovor na objavo uporabnika
tanna973, 10.03.2024 ob 14:31

Dober dan.

Imam podobno zagato kot predhodnica. Prosim vas za nasvet glede nastale situacije izpred tedna dni. Mož je kupil analni čep small size silikon in pač smo zadevo na željo stestirali… Od tedaj imam bolečine v zadnjem spodnjem delu križa, občutek bolečine se širi v tem področju. Neprijeten občutek je bil prisoten ves čas ( max 20 min)vstavitve, nato bolečina še pred odstranitvijo. Hkrati čutim notranje špikanje. Odvajanje je običajno. Krvavitve ali izcedka ni bilo. Odstranjen je bil počasi, nežno. Mogoče je kriv pritisk z vaginalne smeri navzdol proti kostem? Ali je težava locirana na črevesni del? Ali oboje? Težko sedim in v polsedeče tudi.  Imam stalni občutek  potrebe po odvajanju, kljub temu, da je bilo urejeno pred kratkim. Je kar neprijetna bolečina. Toplo vas naprošam za nasvet. Hvala lepa!

Lep pozdrav!
Če so se težave pojavile že med samo uporabo, lahko da priprava ni bila ustrezna in je prislo do poskodbe površine sluznice oziroma analnega kanala – predlagam da preberete pripeto temo o analni fisuri in negi. V kolikor v nekaj tednih ne bo bolje svetujem proktološki pregled. Lp

 

New Report

Close