problemi z oljnim gorilcem
To se tudi pri nas dostikrat zgodi in sicer prav tako: kakšen dam ali dva po servisu in zamenjavi filtra in šob ne vžge in ne vžge. In potem je treba še enkrat zamenjati šobo, pa je.
Ne vem, ali so te šobe tako zanič ali kaj – ni mi jasno. Možno bi bilo, da se pri prvem obratovanju nove šobe zaradi nenadnega pritiska olja odlomi kakšna kroglica iz sintrane filtrske kapice in se potem nekaj časa motovili prej luknjico, enkrat jo pa olje porine na luknjico in potem je pač zamašeno. Da si boš lažje razumel(a), si poskusi predstavljati, da iz vse vodovodne napeljave v hiši spustiš vodo (zapreš glavni ventil, odstraniš števec in odpreš pipe, da voda steče iz vseh cevi navzdol). Potem pa spet vstaviš števec, zapreš pipe in na vse odpreš glavni ventil. Voda plane pod pritiskom nekaj barov v cev, vendar ne more daleč, ker je v cevovodu zrak. Saj res, trebe je odpreti pipe. Greš in odpreš eno pipo – voda zdivja gor in plane iz pipe, da vse naokrog pošprica, obenem pa butne iz pipe še precej raznih usedlin, ki so se leta dolgo nabirala na ceveh. Razen, če imaš na pipi perlatorček. Zdaj sva pa tu: če je teh usedlin veliko, bodo mrežico v perlatorčku tako zapackale, da voda ne bo mogla skozi.
No, to je moja teorija. Upam, da sem te kaj potolažil. Torej – mojstru reklamacijo, pa naj pride še enkrat zamenjat šobo.