Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika problem z očali

problem z očali

Očala nosim že dolgo – od 11. leta, dioptrijo imam zdaj nekje -3.5. Letos pozimi se mi je pod “stojalci” – plastične? ovalne zadevice na katerih očala stojijo na nosu – začela vnemati koža. Nekaj časa temu nisem posvečala velike pozornosti – ni bilo prehudo, poleti pa je to preraslo vse meje in imam zdaj na obeh straneh nosu stalno ranice, ki se nočejo zaceliti, pečejo in srbijo, se počasi večajo, da ne omenim neestetskega videza. Imam sicer stanjšana stekla, ali so očala kljub temu pretežka? kaj lahko storim? Brez očal ne morem v službo, na cesto pa sploh ne,,,

Niste mi napisali ali imate mogoče plastična stanjšana stekla. Če nimate plastičnih, vam priporočam te, s tem boste zmanjšali pritisk na kožo.

Izbrati morate tudi čim lažje okvirje, mogoče celo plastične saj te nimajo nosnikov. Pri izbiri plastičnih okvirjev je pomembno, da vam leži ovir na čim večji površini, saj se teža potem porazdeli in ne pritiska točkovno.

Še ena rešitev se mi poraja: kontaktne leče. Več o njih lahko preberete na moji internetni strani:

Lp.

New Report

Close