Najdi forum

Problem z desnim ramenom

Pozdravljeni!
Sedaj že nekaj časa (pribl. 2 meseca) čutim v desnem ramenu neprijetno bolečino. Pojavlja se pri nenavadnih položajih roke. Recimo, ko je roka iztegnjena nad glavo in jo hočem potisniti malenkost nazaj (kot npr. pri servisu v tenisu ali odbojki). Pri počasnih gibih vse skupaj niti ni tako moteče. Bolečina se pojavi, če so gibi sunkoviti. Predvsem me to moti pri igranju košarke, kjer ne morem izvajati določenih gibov z roko oz. jih lahko vendar rama prav neprijetno zaboli. Pred parimi dnevi sem igral le-to. Pred tem sem se ustrezno ogrel in raztegnil. To omenjam zaradi tega, ker je med igro bila bolečina prisotna, naslednja dva dneva, še posebno drugi dan pa bolečine takorekoč nisem več čutil. Sedaj je že spet vse po starem. Ni moteče pri vsakdanjih opravilih, pri sunkovitih gibih, se pravi pri športu, se bolečina znova pojavi. Omeniti moram še, da se pri rotaciji ramena na vsake toliko zasliši določeno pokanje oz. “škržanje”. Zanima me ali imam kaj nategnjeno v ramenskem obroču ali je samo sklep premaknjen?
Sem tudi v dilemi ali naj grem k splošnemu zdravniku ali h kiropraktiku?

Lep pozdrav in najlepša hvala za morebitne odgovore!

Spoštovani,

ali se je bolečina začela sama od sebe ali se spominjate kakšne poškodbe, ki jo je sprožila? Koliko ste stari?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Star sem 27 let. Košarko igram rekreativno, dosti pogosto, vendar to sigurno ni vzrok, ker košarke do pojava bolečine kar nekaj časa nisem igral. Sem se pa v vmesnem času raztegoval in mislim, da je vzrok pri tem. Se pravi enostavno sem se z rokami obesil na drog in raztegoval telo oz. hrbtenico. Pri tem sem se še nepotrebno pozibaval naprej-nazaj, počel razne pregibe, vzgibe na drogu, kot da bi bil sam Aljaž Pegan. 😉 Seveda brez predhodnega ogrevanja.
Kaj mi je storiti?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

najprej je potrebno ugotoviti, kaj je v Vašem ramenu narobe. Glede na opisano prideta v upoštev predvsem dve stanji: SLAP poškodba in delna raztrganina ene izmed kit rotatorne manšete. SLAP poškodba je raztrganina zgornje vezivne ustnice čašice lopatice, na katero se narašča kita dolge glave dvoglave nadlahtne mišice. Večinoma je potrebno zdravljenje z artroskopsko operacijo. Delna raztrganina kit rotatorne manšete je poškodba, ki se jo večinoma da zdraviti brez operacije, včasih pa lahko težave odpravimo ali zmanjšamo šele z artroskopsko operacijo.

Vsekakor priporočam pred pričetkom zdravljenja ugotoviti, kaj je vzrok Vaših težav, saj lahko le tako zdravljenje usmerimo v vzrok. S tem se poveča možnost, da je zdravljenje uspešno in zmanjša možnost, da se z zdravljenjem naredi dodatno škodo.

Priporočam Vam pregled pri zdravniku, ki se ukvarja s takšnimi poškodbami ter nato zelo verjetno še slikanje z magnetno resonanco s kontrastnim sredstvom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Ker bolečine pri športnih aktivnostih v ramenu še vedno niso ponehale, sem se zglasil pri svoji zdravnici. Ta mi je rekla, da za poškodbo vezivnega tkiva oz. kite ne gre. Ker v nasprotnem primeru, bi bilo gibanje ramenskega obroča skrajnje omejeno, kar v mojem primeru ne drži. Roko oz. ramo lahko premikam v vse smeri, le da pride pri določenih položajih do neugodne bolečine. Povedal sem ji to, kar sem vam že zgoraj (prekomerno raztegovanje, ipd.). Na podlagi tega mi je diagnosticirala kalcinacijo sklepa oz. otekanje. Rekla je tudi, da se takih poškodb težko znebimo oz. jih pozdravimo. Predpisala mi je tablete Naklofen Duo. Če mi bolečina po 14 dneh ne bo prenehala, me bo poslala na UZ.
Mene predvsem zanima kako učinkovito je zdravljenje s temi tabletami. Se da še kaj storiti proti kalcinaciji, razen jemanja teh tablet. So še kakšne druge metode? Počivanje recimo? 😉 Želim si samo, da problema z ramenom ne poslabšam.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

izvedite predlagano zdravljenje. Kapsule Naklofen duo vsebujejo protibolečinsko in protivnetno zdravilo. To zmanjšuje vnetje in bolečino. Priporočam Vam le kratkotrajno jemanje zdravila (nekaj dni do tednov). Kalcinacije niso bolezen ampak posledica bolezni! Lahko so del obrabnega (degenerativnega) dogajanja v tkivih. Zdravnik je pri Vas postavil sum na kalcinacijo, le ta pa še ni dokazana. Ultrazvok je preiskava, ki lahko da pri obolenjih in poškodbah ramenskega sklepa pomembne podatke, vendar pa Vam v tem primeru priporočam opraviti še vsaj rentgensko slikanje ramena.

Če bolečine s predlaganim zdravljenjem ne bo popustila, Vam priporočam pregled pri zdravniku, ki se s takšnimi poškodbami posebej ukvarja.

Lep pozdrav,

Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close