Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Problem

Problem

Spoštovani!

Na vas se obračam, ker imam trenutno problem z očesi. Moj vid je drugače vredu, a kar me pesti je občutljivost oči. Le-te so zelo občutljive na svetlobo, sploh v zaprtih prostorih ter občutno premočnih svetilih. Takrat postanejo rdeče, začno se mi solziti, oči postanejo “težke”, ter otrujene. Da ne omenjam kako utrajojoče je včasih delo za računalnikom, kjer začnem oči kar napenjat. Drugače nikoli nisem dajala poudarka na očala, niti sončna. A sedaj dejansko razmišljam o nabavi le-teh. O navadnih očalih, ki bi mi dajala neko dnevno zaščito, ter sončnih. Seveda ne vem kakšna si naj izberem, glede na moj ovalen obraz, ter katere dejavnike pri izbiri bi bilo pomembno opuštevati. Zanima me tudi, kako je s pregledom pri okulistu, potrebujem napotnico, ali je postopek samoplačniški ter ali je moj primer že “zrel” za tja? Pa še to, zdravstvena zavarovalnica verjetno ničesar ne krije, ali pač?

Najlepše se vam zahvaljujem za informacije.
Lp Petra

Torej po vsem opisanem, ste “zreli” za pregled oči. Lahko greste po napotnico, lahko pa tudi samoplačniško. Če bi se izkazalo, da potrebujete očala za daleč, vam zavarovalnica pokrije del stroškov (od 41,65 € naprej), za blizu pa od starosti 63 leta naprej v enakem znesku. Lahko se naročite na pregled:

New Report

Close