Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija pritisk oz. šumenje v ušesu

pritisk oz. šumenje v ušesu

Pozdravljeni,
star sem 24 let in zadnja štiri leta imam težave s tem, da ves čas čutim pritisk oz. nekakšno šumenje v ušesu. Najbolj takrat, ko jem, pijem ali ko pogoltnem slino. Občutek podoben kot, da bi šel v hribe ali pa se vozil z avtom. Zadeva je sploh v zadnjem letu postala zelo mučna, občasno začutim tudi kakšno bolečino v ušesih ali čelu. Bil sem na orl pregledu (3x), kjer je zdravnica napisala, da sta sluhovoda prosta, bobniča sivkasta, tanka, prosojna, kavum prost in da vnetja oz. zastoja ni. Je pa sumila na refluks, ki lahko vpliva na moje probleme z ušesi, zato me je napotila h gastroenterologu. Tam so mi naredili endoskopijo in potrdili refluks. Dobil sem Nolpazo (2x40mg), toda mojih težav ni rešilo. V tem času mi je začel težave delati tudi čeljustni sklep na levi strani in sicer, tako da mi ves čas klika oz. poka ko jem ali ko govorim (klikanje v čeljusti in ne tisto šumenje v ušesih). Izkazalo se je, da je disk v sklepu dislociran. Zobozdravniki so predlagali, da za začetek odstranim vse modrostne zobe. To sem storil v roku leta in pol. Težav to ni rešilo. Ponovna rentgenska slika je pokazala močno izrabljen levi disk. Dobil sem napotnico za maksilofacialno kirurgijo, čigar termin imam komaj novembra 2021. In sedaj me zanima, kaj bi res lahko bil vzrok šumenja oz. pritiska v ušesih. Je res zato kriv refluks, katerega zdravim že kakšnih 8 mesecev, ali res morda čeljust oz. disk dela kakšen pritisk na eustahijevo cev, ali je dejansko možen še kak tretji vzrok. Za konec lahko dodam (če je mogoče kakšna povezava), da se zdravim tudi za hipotirozo in hashimoto (polovica ščitnice odstranjena, jemljem tablete 125um), in diagnosticirano imam tudi skoliozo. Tako, to je največ kar lahko opišem za ta moj problem. Kakršnakoli ideja, nasvet, zdravljenje, terapija iz Vaše strani je dobrodošla, ker po pravici povedano mi ta stvar že res počasi najeda živce.
Hvala vnaprej in lep dan še naprej.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

glede na vaš opis gre za motnjo delovanja Evstahijeve tube. Predvsem pa je kriva povečana napetost mišic glave in vratu, za katero imate več vzrokov:
– preveliko obremenjevanje čeljustnih sklepov, ki je privedlo tudi do okvare sklepov oz. diskusov; lahko je krivo grizenje nohtov, škripanje z zobmi, stiskanje čeljusti, pretirano žvečenje žvečilnega, suhega sadja itd.
– stres
– skolioza in slaba drža tudi vratne hrbtenice, kar se prenaša na mišice
– premalo razgibavanja vratnih mišic.

Pomagata masaža in gretje. Absolutno uživajte le mehko, pasirano hrano. Uporabljajte tehnike sproščanja.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani,

glede na vaš opis gre za motnjo delovanja Evstahijeve tube. Predvsem pa je kriva povečana napetost mišic glave in vratu, za katero imate več vzrokov:
– preveliko obremenjevanje čeljustnih sklepov, ki je privedlo tudi do okvare sklepov oz. diskusov; lahko je krivo grizenje nohtov, škripanje z zobmi, stiskanje čeljusti, pretirano žvečenje žvečilnega, suhega sadja itd.
– stres
– skolioza in slaba drža tudi vratne hrbtenice, kar se prenaša na mišice
– premalo razgibavanja vratnih mišic.

Pomagata masaža in gretje. Absolutno uživajte le mehko, pasirano hrano. Uporabljajte tehnike sproščanja.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close