Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija PRITISK IN ALERGIJE

PRITISK IN ALERGIJE

imam problem z pritiskom, zdravnica mi je predpisala Amlesso, pri kateri smo ugotovili, da me moti amblodipin, sem celiakaš in probleme imam tudi z želodcem in črevesjem in kožo po celem telesu. Imam hudo laktozno intoleranco zato smo iskali med tableti, ki nimajo laktoze, ugotovili smo, da je to zelo težko, ker vse tablete,ki nimajo te sestavine imajo pa zelo hudo stranske učinke ali na prebavila ali na kožo, z dolgoročno možnostjo kožnih posledic in celo raka. Krka in Lek, ne proizvajata tablet brez ovojev, ali obstaja kakšna možnost, tudi če bi jih morala plačati v celoti, zelo se veselim odgovora.

Spoštovana

Žal večina zdravil oz. tablet vsebuje laktozo, ki večinoma razen v zelo izjemnih primerih, ne povzroča težav.  Amlodopin sam po sebi ne vsebuje laktozo. Zdravilo  Norvasc 5 oz. 10 mg), kjer je prav tako zdravilna učinkovina amlodopin, ne vsebuje laktoze.

LP

 

zdaj smo ugotovili, da vse tablete, ki imajo ACE zaviralce mi povzročajo zelo hude bolečine v želodcu, mišicah, kosteh, imam visoko laktozno intoleranco, ugotovljamo, to so zdaj 5 tableti, je sploh kak celiakaš, ki ima problem,ali se nihče ne ukvarja s tem

Zanima me sledeče, zaradi avtoimune bolezni in alergij so mi zdaj predpisali Lecaplin 10 mg, ima navedeno navodilo, spodaj napisano, imam laktaze 5,1 po posvetu z mojim gastroeneterologom je zdravnica povedala, da lahko jem te tablete, ker ACE zaviralcev ne smem, ker imam avtoimuno bolezen, ali je tole res, ker me skrbi, da se mi stanje še ne poslabša

Laktoza monohidrat

Bolniki z redko dedno intoleranco za galaktozo, odsotnostjo encima laktaze ali malabsorpcijo glukoze/galaktoze ne smejo jemati tega zdravila.

Redactle is a game where you guess the words that are missing from a Wikipedia page. The only things given are prepositions, articles, and commas. Your main goal is to find out what it is about.

Pozdravljeni,

čisto sem obupana, zdaj jemljem Skopryl,  grozno reakcijo, glavoboli, bolečine v želodcu, težje požiram, laktozna intoleranca visoka, avtoimuna bolezen, reakcije na ostale tablete, kaj sploh še svetujete, moja osebna zdravnica ne ve več kaj naj, kardiologinja pa mi napiše nimam pojma. Vse tablete so zelo težke za želodec, ali vplivajo na avtoimuno bolezen, ali ni nikogar, ki bi mi pomagal, ker je tako življenje zelo težko, od kar sem dobila pritisk živim pri 62 letih zelo težko in ni videti, da lahko naredim karkoli. V preteklosti nikoli nisem imela pritiska, prej prenizkega.

Odgovor na objavo uporabnika
TABLETE, 29.08.2023 ob 05:59

Pozdravljeni,

čisto sem obupana, zdaj jemljem Skopryl,  grozno reakcijo, glavoboli, bolečine v želodcu, težje požiram, laktozna intoleranca visoka, avtoimuna bolezen, reakcije na ostale tablete, kaj sploh še svetujete, moja osebna zdravnica ne ve več kaj naj, kardiologinja pa mi napiše nimam pojma. Vse tablete so zelo težke za želodec, ali vplivajo na avtoimuno bolezen, ali ni nikogar, ki bi mi pomagal, ker je tako življenje zelo težko, od kar sem dobila pritisk živim pri 62 letih zelo težko in ni videti, da lahko naredim karkoli. V preteklosti nikoli nisem imela pritiska, prej prenizkega.

Spoštovana,

V enem od prejšnjih dopisov ste napisali, da ste alergični na ACE zdravila za visok krvni pritisk. Tudi zdravilo “Skopryl” sodi v skupino ACE zdravil.  Zato ne vem zakaj ga jemljete. Težko svetujem katero zdravilo bi vam najbolj odgovarjalo, obstaja pa ogromno zdravil za povišan krvni pritisk in vaš izbrani zdravnik in/ali kardiolog, bi morali poiskati najbolj ustrezno zdravilo od vseh spodaj naštetih skupin:

Diuretiki, Beta-blokatorji, zaviralci ACE, Zaviralci receptorjev angiotenzina II, Zaviralci kalcijevih kanalčkov, Zaviralci alfa, Agonisti receptorjev alfa-2, Kombinirani zaviralci alfa in beta.

LP

To relax and have fun visit our website 2048

New Report

Close