Najdi forum

Primož,

iz nekaterih tvojih pisanj je res bilo razbrati trditev, da seks ni pomemben pri ohranjanju veze in s tako trditvijo se tudi jaz ne bi strinjal. Da je seks nepomemben, bomo lahko trdili takrat, ko bo naš(a) partner(ka) po celi noči prebiti drugje priskakljal(a) domov, ves/vsa srečen/na in zadovoljen/na in nam povedal, da je celo noč preseksal(a) z nekom tako, da so se kar iskre kresale in postelje lomile, mi pa bomo srečni zato, ker je nekaj tako zelo osrečilo našega partnerja. Vendar, koliko nas je takih, ki bi to prenesli? In dokler ni tako, bo seks še kako pomemben. Vse težave, ki jih imajo partnerji zaradi seksa nastajajo predvsem zato, ker želje niso usklajene. Želja pa je ponavadi vedno prisotna, če to še tako zanikamo. Vprašanje je samo to, v kaj se je ta želja prekanalizirala pri tistih, ki pravijo, da jim do seksa ni prav dosti. Seks je nekaj, na kar imajo hormoni zelo velik vpliv in zatiranje želje po njem ima sigurno svoje posledice, takšne ali drugačne. Z druge strani je ravno seks tisti, ki ga je družba najbolj omejila in obremenila z nekimi pravili v smislu kdo lahko ter kdaj in s kom. Mimogrede, se je kdo kdaj vprašal zakaj so (bile)najbolj srečne tiste skupnosti, ki si takih pravil niso postavile in je bila menjava partnerjev nekaj popolnoma običajnega in celo otroci so bili stvar skupnosti kot celote, in ne le dveh posameznikov. Pa ne mislit, da sem ne vem kakšen pristaš tega. Na žalost sem tudi sam preveč vpet v ta pravila, čeprav so še tako bedasta. In kdo naj bi bil tisti, ki je taka pravila sploh postavil? To so bili tisti, ki jih A imenuje sposobneži, ki so spreminjali svet in ki so jih seveda tudi prvi prekršili. Ljudje pa jim seveda sledimo kot ovce in verjamemo vsemu in niti ne razmišljamo ali je nekaj dobro ali slabo.

Spoštovani A, pri glorifikaciji svojih Velikih si pozabil na nekaj malenkosti. Prva je ta da je večina njih oblast podedovala in ne pridobila s pomočjo svojih sposobnosti (skratka prinešena jim je bila v zibelko). Drugi pa, da so se poročali zaradi političnih, ozemeljskih in podobnih razlogov. Posledica so bile seveda ljubice, ki so marsikje predstavljale zgolj statusni simbol, ker marsikoga od teh sposobnežev je mučil tudi sindrom ded’c-ne-more. In ker je bilo tako, si je bilo treba izmislit tudi marsikakšno od pravil, da se je držalo prave kmečke kerlce stran od žena in ljubic.

Na žalost se danes dogaja precej podobno. Res imajo tisti, ki jih imenuješ Sposobni kakšno fajn bejbo zraven, vendar je zelo vprašanje, če jih ta resnično zadovolji tudi v seksualnem smislu, ali jo jemljejo zgolj kot okrasek in statusni simbol. Precej čudno se mi namreč zdi, da tudi taki zahajajo cedit sline v kakšne striptiz bare k ženskam, ki sicer niso grde, mogoče pa imajo nekaj več oblin kot to dovljujejo spet neke vsiljene norme. Torej so njihovi seksualni ideali verjetno drugačni od tistih, s katerimi se razkazujejo in marsikdo bi raje s kakšno podobno lomil postelje, seveda če ne bi bil tudi prisoten sindrom ded’c-ne-more (mi lahko verjameš da ga je med takimi še vedno precej). Je pa problem, če bi se to razvedelo, ker se to ne vklaplja v imidž. Ja, še to: misliš, da jim zaradi vsega tega njihove nikoli ne pobegnejo? Ho, ho, jim, brez skrbi, samo manj se mogoče ve za to.

Pa brez zamere,

V imenu lige za zmanjšanje pomembnosti seksa

Echo

Ja, v vsej zadevi pozabljamo se eno stvar: druzbena morala. Ta nam narekuje marsikaj. Ce ne bi obstajale neke norme in vzorno vedenje in moralno etično obnašanje… po moje bi vsi povprek sexali in kakor bi se komu zahotelo. Takrat bi seveda se bolj udarile na plan razlike med t.i ‘sposobnimi’ in ‘nesposobnimi’ (oz. privlačnimi in neprivlačnimi).

Delno se moram strinjati z A-jem. Zadeva je vcasih res urejena po načelu turbokapitalistične ureditve. Edina varovalka, da se to ne razraste do absurda, je v morali, etiki (morda tudi estetiki, heh). In ta morala, ki nam je do nekega obdobja domača, samoumevna, recimo nekega dne za nas preneha obstajati (mislim da je A v tej fazi). Takrat, po moje, prvič prosto zadihamo, se res počutimo svobodne in si rečemo: pa kaj se bom jaz matral v neki abstinenčni vezi, gremo v lajf, na ženske… itd.

Verjetno nam je potem (morda čez leta) žal, vendar se lahko v tem hedonističnem obdobju odrešimo kompleksov, zavor itd. in se končno soočimo sami s sabo. Ugotovimo, kaj nam je všeč, kaj ne, kako razvijati odnose (če sploh), itd. To obdobje večina verjetno preraste v puberteti. Kaj pa tisti, ki tega nismo storili, ko je bil čas? In zdaj, ko to pušča posledice in ruši sicer dobre veze (zakone), hrepenimo po ‘nedoživetem’ ???

Moj popoldanski odgovor je takle.

Vsak razmišlja po svoje. Prav je tako. Vendar Primož, nekje si zapisal, da sex ni potreba. Sorry, moja je. In tudi vseh mojih prijateljev in znancev. Močna potreba! Kot lakota ali žeja.
In tisto, ko praviš, naj povem svoji partnerki. ONA TO VE. Vendar je to ne zanima, ker se imava rada in rada sexa z mano. In ona sex potrebuje, tako kot jaz. SAJ PRI TEM UŽIVAVA. In me razume. Plus trudim se, da sem ji všeč, da ji ugajam, da me ima rada. Jasno, da se pojavljajo tudi na tem področju problemi. Kakšen dan si utrujen do onemoglosti, menstruacija, bolezen itd… Ampak to je normalno. Ni pa normalno, če ga ni oziroma je enkrat mesečno.

In pridem do konca. Vsak naj si najde partnerja, s katerim bo užival v življenju. Nekdo, ki mu je branje pohval ljubše od sexa, naj si najde takega, ki mu bo pisal pohvale itd.. Jaz sem si našel tako, ki rada sexa tako kot jaz. In to je to.

Zadovoljen Primož?

In sex je zelo pomemben, sicer teh strani in vseh vprašanj na to temo in na temo varanja itd ne bi bilo.

Ampak problem pri iskanju komplementarnega partnerja je pa v pretvarjanju. Ženske se pretvarjajo, da jim je do sexa, vse do poroke oziroma do zanositve. Potem, ko ga pa ima si pa misli: ZDEJ SEM TE PA UJELA.In jasno tudi obratno. Vendar , ali naj mlad človek, poln zdravja, normalno potreben, sedaj preživi ob dolgočasnem partnerju in hodi nepotešen oziroma s trdim spat? JOK BRATE, toliko pa že mora imeti vsak sebe rad, da bo poskrbel zase. TUDI BOG JE NAJPREJ SEBI BRADO uSTVARIL.

Echo,

najprej pohvalim tovje pisanje, drugo nisem rekel,d a je sex nepomemben, dejavnik. Poudarjam, zelo je pomemben, ni pa vse. KO pa nekaj razlagamo, pa moramo iti v skrajnost, zaradi lažjega razumevanja in razlaganja.

Tako kot pa je eden od uporabnikov ugotovil, važen je celoten paket in ne samo en del. Če želimo obdržati uspešno in srečno zvezo, je potrebno sklepanje kompromosov.

Mi je pa izjemno všeč razmišljanje in kam se je ta debata razvila. In to je že en del tiste prave poti in smisla tega foruma.

Primož

A,

moj odgovor pa je spet enak, iščemo tudi drugo plat življenja in ne samo sexa. Saj če na kratko povzamem Frojda v zelo kratki obliki, bi bil njegovo odgovor podoben tovjemu:

Vse je sex.

Da pa se jaz še posebej zavedam, da je to problem in da je forum obvezen,je pa mislim jasno, drugače niti foruma ne bi ustvaril.

Človeški največji problem je to,d a si vsak zadevo razlaga po svoje, nihče nima narobe in nihče nima prav, samo vsak to razume drugače. Če pa se želimo obešati samo na besede, bomo vedno našli razlog nestrinjanja in obtožb. Opaziti moramo cel paket in celoto in skleniti kompromis. To je ideja moje filozofije. Vse ostalo so koščki sestavljanke.

Če pa se vrnemo do bistva, zakaj ta debata poteka, je pa vzrok že daleč nazaj pri vseh parih, tako kot si ugotovil, vsak naj si najde sebi primernega, no to je potrebno vse, ki tole samo berejo naučiti. Seveda še predno se podajo v zvezo. Če še pred zvezo niso vedeli, kaj želijo in kaj jim je pomembno, je še tako dober sex, stran vržen trud za dober odnos. In prišli smo na začetek, naučiti jih je potrebno osnov zakona, skupnega življenja. V tričetrt zadevah se strinjava, samo vsak jih gledava iz drugega položaja, jaz kot moderator, ti kot akter. Moj cilj je vse naučiti, tvoj je tako živeti. Nikoli pa nisem povedal kako jaz živim, jaz moderiram forum 🙂

Beseda ni konj.

Zadovoljen A?

Primož

Ja zadovoljen, pa ponoči tudi zadovoljen :).

Kakor si verjetno opazil, ni bil, niti ni moj namen kregati se. Moj namen je bil le opozoriti tebe, ki roko na srce, objaviš kar se ti zdi in na vsako pisanje daš odgovor, da je sex bol pomemben, kot si ti misliš. In s tem se večina kljub vsemu strinja.

Svetovati ženski, ki hodi potrebna spat in jo moški niti ne pogleda, je za moje pojme potrebno malo drugače, kot ti počneš. Nje ne zanima duhovnost in ne vem kaj še. Ona si želi k…a, in ker ga ne dobi, je nesrečna in posledično trpi tako v zakonu, kot posledično tudi v življenju. In prej ali slej bo zakon razpadel. Verjamem tudi, da je takih ogromno, moških pa še več. In oni živijo v realnem svetu in jim je na ta način potrebno svetovati.

Primož, moti me pa nekaj. Tisto zgodbico, ki si jo prepisal iz vica o Dalmatincu, kako lovi ribe si predstavil kot poučno. Mojega pa nisi objavil. To, da je tvoja vedno zadnja in da delaš selekcijo, zmanjšuje rentabilnost foruma. Nasvet: objavi vse, kar pride, če le ni žaljivo in ne razpihuje nestrpnosti in sovraštva do drugačemislečih.

Pa en lep pozdrav,
A

A….tudi tokrat bom objavil tvoje sporočilo, vedeti pa moraš, da sem le moderator, ti pa si prišel na pogovor. To počnem že tri leta in zakaj tako delam kot delam imam svoje zelo tehtne razloge. Če ne poznaš celote, ali obe plati medalje, je popolna neumnost soditi.
In tukaj nismo, da bi obsojali in dokazali kaj je prav in kaj ne. Za vsakega posebej je njegov problem najbolj pomemben in na vsako sporočilo, ki sem odgovoril sem odgovarjal z dejstvom, da zagotovo ne vemo vsega, da je zagotovo kaj zamolčanega. Ti si pač odprl temo, ki se tiče mene in se ne dotika posameznika, ampak nekega globalnega problema, vsak pa ima le delček tega in še nekaj drugega poleg. Zato vedno upoštevaj, da ne veš vsega.

Tako kot jaz počnem, obstaja tisoč razlogov zakaj, ki jih pa ti zagotovo ne boš opazil in razumel. In bi lahko razglabljala dneve in dneve, pa bi ti težko dopovedal zakaj, bi pa moral kaj takega početi kar nekaj let, da bi razumel, zakaj.

primož

Seks je potreben v vsaki zvezi in če ga ni pomeni to, da je eden od partnerjev prikrajšan. Svojo seksualno željo lahko za neko obdobje tudi zatre na ljubo partnerju. Dolgoročno pa to ne vzdrži.Kaj pa imajo s seksom opraviti dragi avtomobili, dobre službe, jahte ipd.? Po moje A ne pozna dobro življenja. Vsi ti statusni simboli samo simbolizirajo , da je nekdo uspešen v ljubezni in seksu.Kar je pa daleč od krute resnice. Kup keš @!#$ okoli politika ali ostarelega pevca meni osebno govori – prosim drago ljudstvo poglejte in verjemite kakšen kerlc sem. Brez te krame okoli sebe so bedniki, ki jih še klošarka ne povoha.Da so neprivlačni ljudje (to so najbrž tisti brez dragih oblek in avtov) seksualno neuspešni? Najgrša baba v naši firmi se najbolj seksa! Pa veste zakaj? Ker se hoče! Seksa lahko vsak, do seksa sploh ni težko priti pa je vseeno, če si mlad ali star, bogat ali reven.Težko je ustvariti uspešno partnersko zvezo, seks pa je pravično razdeljen med bogate in revne med grde in lepe. Govorim iz lastnih izkušenj in videnj. Sem navadna pisarniška delavka in danes bi si lahko med malico privoščila za seks na eks vsaj tri dedce, ki se nenehno ponujajo. In to kljub temu, da sem prišla v službo peš!

Hehehe-bravo Petka!
Kako dobro povedano 🙂

lp
BzB

Bravo Petka,

sem bil že mal sit globokoumnega mlatenja prazne slame. Tale A se je čisto simpatično bral, a ne razumem zakaj postavlja t.i. uspešneže na piedestal. Denar zna bit zlo koristen, a z uspešnim partnerskim življenjem in sexom nima nič.
Brez sexa se pa ne da živet na dolgi rok. Primož bi samo rožice sadil.

Primož, forum je zanimiv zaradi obiskovalcev oz. sodelujočih in ne zaradi tebe. Za moj okus si se postavil v preveč očitno vlogo razsodnika, ki ti (nikomur) ne paše.

LP

Največji problem pri svobodi je to, ker nihče ni dovolj odgovoren, da bi jo sprejel.

In ko imamo svobodo, nimamo odgovornosti in nastane kaos. Kam pa bi prišli, če bi vsi samo brali. Nekdo mora napisati. Predvidevam, da nimaš ne vem koliko izkušenj z forumi, zato bolj težko pravilno sodiš.
Če pa bi rad kaj bolj konkretnega, da ne bodo samo globokoumne, pa se tudi da napisati in to zelo konkretno.

Zagotovo ne obiskuješ samo tale forum, če dobro prebereš boš opazil, da so vsi forumi moji in če ne bi vedel kaj je prav in kaj ne, bi verjetno že propadli.
Veš izkušnje naredijo svoje, jasno pa je, da nikoli ne moreš vsem ustrečt.

primož

Petka, sedaj žališ sposobne, da so bedniki, ki jih še klošar ne povoha. Sorry, apmak tipično za nekoga, ki ni tako uspešen in se ima za zelo poduhovljenega. V bistvu je pa samo nevoščljiv in sprijaznjen s svojim bednim življenjem. A otrok tudi ne vspodbujaš k učenju? Da slučajno ne bi bolje živeli. Ker denar pokvari ljudi. Dej no nehaj s takimi posti. DA DENAR POKVARI LJUDI PRAVI TISTI, KI GA NIMA.

Sprijaznite se vsi z dejstvom, da so taki in drugačni užitki močno zaželjeni. In to vsem. Razlika je samo v tem, da tisti, ki si jih lahko privoščijo, to priznajo. Tisti, ki pa si jih ne morejo privoščiti, jih zatirajo in sami sebe prepričujejo, da so poduhovljeni in ne vem kaj še ter da primitivnih potreb ne potrebujejo. HALOOOOOO!

A,

vidiš zaradi takih komentarjev, kot je bil od Petke in tvoje reakcije je nujno poteben moderator. Ko imamo enkrat malo več svobode pa pozabimo na samokontrolo. Takrat je druga kontrola nujno potrebna in zopet pravimo, da ni svobode. svoboda, pa čeprav samo svoboda govora, je namenjena uporabi odgovornim.

primož

Tu se pa popolnoma strinjam s tabo.
In kot sem že rekel, mora biti tvoja naloga na tem forumu, da paziš, da se ne žali vsepovprek. Niti določenih ciljnih skupin, niti mnenj posameznikov.

A

… potem se pa izklopim iz debate.

Sem ženska v starosti +30, sem uspešna na poslovnem področju, obožujem svojega moža in otroke, brez seksa bi najbrž ZELOOOOO težko živela, imam dober avto (in eno malo sračko za parkiranje v ljubljanski gužvi), lastnica nepremičnine (pravzaprav solastnica dveh), lahko si privoščim dopust, če si ga želim (po finančni plati mislim), ko se “spedenam” še vedno drzam oči nepotešenih pohotnežev s svoje riti (in se naslajam ob “neumestnih” ponudbah seksotožnih slinežev) … po tvojih merilih torej 1A.

Ampak ob prebiranju tvojih izjav do tebe ne čutim drugega, kot eno samo veliko usmiljenje … Dragi A, žal mi je, da si v svojem življenju očitno prikrajšan za nekaj tako pomembnega, kot je povsem preprosta LJUBEZEN (v 1001 obliki).

In najbrž ne boš verjel – postanem nezadovoljna, če mož na ulici “zgreši” dobro žensko. Lepota je namenjena opazovanju in občudovanju. In če moj moški ne vidi več lepote okrog sebe, pomeni da bo sčasoma nedotakljiv tudi za “moje čare”. Ampak lepot je več vrst. V zvezi dveh pa je v prvi vrsti kompatibilnost tiste notranje lepote. Seks je samo za smetano na sadni kupi, ki ne bi bila sadna kupa, če ne bi bilo sadja. Sadna kupa brez smetane – lepo vas prosim natakar, čimveč naj je bo, pa da ne bo skisana …

Ja, dragi A. Na Primoža se najbrž obešaš, ker se iz njegovih odgovorov odkrito da razbrati, da je veren, da ima ozadje v religioznem nauku. Cerkev ali ne cerkev, poanta je ista. Jaz sem vztrajno neverna (pardon, krščansko neverna), pač pa vneto VERJAMEM – vase in v LJUBEZEN.

SEKS – XXXXXXXXXXL ČOKOLADA v očeh ČOKOLADOHOLIČNE Mateje

THE END

Mateja

Dragi A, če ne bi govorila iz lastnih izkušenj se sploh ne bi oglasila. Naša družina namreč spada med “uspešneže”. Sučem se silom prilike tudi v družbi direktorjev in menedžerjev in povem ti, da mi je šlo vedno na kozlanje. Večina teh ljudi je tako nesigurnih v sebe, da se potrjujejo na ves glas z raznimi turnirji v golfu, s tem koga poznajo itd.itd.Med njimi je tudi nekaj vase sigurnih ljudi, ki ne dokazujejo svojih sposobnosti z raznimi materialnimi dokazi. Samozavestni so, ker svoje podjetje dobro vodijo, ker imajo lep partnerski odnos, ker imajo dober stik z otroki in tako naprej.Skratka uspešnežem nimam kaj zavidati, ker predmete, ki jih “uspešnost” prinese imam.Pa,da zaključim to mlatenje prazne slame. Povsem stojim za trditvijo, da seks, ljubezen in sreča nimata nič skupnega z dragimi hišami in oblekami. Ljudje, ki imajo denar niso niti bolj srečni niti bolj nesrečni od tistih, ki ne rabijo toliko.Smešno bi bilo trditi, da so bogati nesrečni, pokvarjeni, nepošteni in podobno. Denar je denar, seks pa je seks.In še vedno v naši firmi seksa največ nagrša baba! In zakaj sem čeprav “bogata” prišla peš v službo! Ker mi je več do razgibanih nog kot do tega, da bi sodelavci videli naš “lepi” avto. Jaz sem še iz tiste generacije, ki seksa s tem kar ima med nogami …

Majč, hvala bogu, da obstaja nekdo, ki si za problem vsakega vzame čas in se razpiše. Vsega se pa tudi ne da zajeti v dveh stavkih. Meni se zdi zelo lepa gesta, da Primož tako hitro in v večini primerov obsežno odgovori vsakemu – tako vsakdo dobi občutek, da se je posvetil njegovemu/njenemu problemu. Lp

Dragi A,

Še nekaj je treba narediti:
Vse neatraktivne, torej neprivlačne ljudi v taborišče. Saj ti neatraktivni ljudje ne vedo nič, ne poznajo radosti življenja, sploh ne znajo živeti, ne seksajo in podobno. Sploh si ne zaslužijo, da obstajajo.
Ne vem kako so tebe starši sploh zaplodili, verjetne ne iz ljubezni. Tvoja mati je morala biti full atraktivna.
Pa ne omenjaj Ruglja. Ta res veliko ve, saj je bil že tri-krat poročen. Kako je tako pametnemu in atraktivnemu tipu, kot je Rugelj, lahko zakon kdaj spodletel?

Ti, A – pa živiš v navidezni resničnosti.
Še dobro, da je še kakšen moški na svetu, kot je Primož. Pozdrav.

Seveda, saj to je moje delo, prav tako pa ne smem prepuščati svetovanja naključnim uporabnikom.

primož

:))))))))

Jaz sem pa v A-jevem postu videla nekaj drugega…A ima v nečem prav, lažje bo mr. uspešnež v življenju zapel bejbiko, ki mu bo všečna kot pa g. povprečnež ali g. dolgočasnež. No to seveda samo po sebi ne garantira dobrega partnerstva ali dobrega sexa. Samo tak g. uspešnež se bo svoje slabe partnerice hitro znebil in šel na lov za miss. Njemu-ustrezno-v-sexu-in-ostelem., ker bo lažje zapel drugo in bo verjetneje nekoč končno našel nekaj ustreznega. Sex je drive, ki spravi moškega in žensko skupaj, da sploh začneta razmišljat o partnerstvu. (nujni pogoj torej)

Kar se pa ga. petke tiče…me je pa njeno pisanje o lastni uspešnosti dobesedno sezulo.
Pred časom sem namreč iskala nasvet za mojo uspešno, luškano in ambiciozno kolegico, ki si nikakor ne najde fanta. Pa se je ravno petka oglasila z neko podobo “uspešne ženske” v smislu…visoke pete, poslovni kostim in poslovni kovček…kot, da ima takle pisarniški look kakšno vezo z uspešnostjo? In za tvojo inf. okoli tele moje kolegice je zmeraj prava jata moških, ki bi jo pritisnili….samo večina od njih je pa ne bi imela za partnerko, ker je preveč uspešna…kot ji zdajle kaže bo njena štartna plača cca 6000€, (pri 26) kar pa noben moški ne zna in ne more požret. Moji kolegici pa do takega one-night-standovskega sex-a ni, je pač ne zadovoljuje, pa tudi ne išče potrjevanja v tem koga vse lahko med rjuhe spravi.

Ne vem no samo tale g. petka iz svojih starih pisanj ne deluje ravno zgled za ga. uspešno…če pa ste ga. direktorjeva še niste ga. uspešna in zato se med nijh ne morete šteti.

Pa še to petka, ti čisto verjamem, da najgrša baba v vašem kolektivu največ sexa – tudi pri nas je tako, samo te babe potem noben noče odpelajt in imet doma…potem jo pa nastavlja sodelovcem, ko se jo en naveliča jo drug…je pač pisatniški inventar na nivoju WC…koliko je pa tak sex zadovolujoč je pa druga pesem. Sicer pa tisti ki dobro sexajo o tem itak ne govorijo okoli, tako da ne moreš vedet kdo je to, ker to opravi doma ne pa na delovnem mestu.

Primož in A, vsakemu dam prav…A ima prav sex je drive v življenju, da moški in ženske skupaj pridemo, Primož še kako prav imaš, da sex ni edina stvar v dobrem partnerstvu, je pa nujni pogoj, da do njega sploh pride.

New Report

Close