Najdi forum

Pride privlačnost tudi kasneje?

Sem že spraševala na drugem forumu, a mi niso dali konkretnih odgovorov, zato bom še tukaj (se mi zdi primernejši).
Zanimajo me vaše izkušnje v zvezi s spoznavanjem potencialnih partnerjev/partneric za resno zvezo =).

Ali je po vašem mnenju NUJNO, da obstaja med dvema že nora privlačnost, kemija takoj na začetku?
Ali se lahko privlačnost razvije kasneje, s spoznavanjem osebe, čeprav ti ta oseba prvič recimo ni bila ne vem kako všeč? Pač mislim, če ti je nekdo takoj na začetku neutralen, ne zdaj, da te odbija, to ne. Pač, če je iz neutralnosti možno, da se kej razvije?

Ful si razbijam glavo s temi vprašanji, ker sem pred nekaj časa spoznala nekoga, ki mi je bil takoj všeč za umret in me je ful zrajcu, ko sva se pogovarjala, sploh nism videla sveta naokoli xD. Nato sva se še dobivala, ampak mi je bil vsakič manj všeč. Bolj sem ga spoznavala, manj mi je bilo do njega in nato me je začel že odbijat, da ga sploh poljubit nisem mogla :(. Od takrat me nobeden več ni tako privlačil na začetku kot me je on in posledično razmišljam, če je takšnega človeka sploh vredno dalje spoznavat? Niso me odbijali, ampak niso bili WAU in tuhtam, če bi me moral fant bolj privlačit kot tisti (kar bi bilo že skoraj nemogoče) ali bi ga le morala še naprej spoznavat, dati šanso, da vidim njegov karakter pa to in bi se sčasoma zaljubila in bi mi postal privlačen?

Men se je to naredil že 2x!
Z bivšim in zdajšnjim…najprej mi sploh nista bila privlačna, potem pa ko sem ju bolje spoznala, sem se zaljubila do nebes. Torej ja,najprej sem spoznala njun karakter, potem pa še sama ne vem kako se je zgodilo, da sta mi bila všeč tudi tako. Res! Saj nista bila neprivlačna,ampak nekako vem, da če bi ju videla na cesti, brez da bi ju bolje spoznala, ne bi želela nič, ker pač nista bila taka, da bi bilo UAU na privi pogled.

Dejmo enkrat za vse večne čase razčistit… NE, NI NUJNO, da more bit nora privlačnost že takoj na začetku. Vse tiste slavne parole v stilu “prvi trenutek že veš in začutiš, da je to tisto pravo”, so ena največjih laži, ki jih je sploh možno slišat
Če bi bila to resnica, nebi niti en par nikoli šel narazen, vsem bi uspela že prva zveza, nebi imeli niti ene ločitve, itd. Pa vidimo v praksi, kako je… pari prihajajo skupaj, hodijo narazen, zakoni propadajo kot po tekočem traku…
Ti bom samo en primer dal, ki ga poznam iz življenja… na videz poznam par, kateri je danes poročen, imata otroka, sta srečna. V srednji šoli sta bila pa sošolca. Vsak dan sta bila po 8 ur v istem razredu, v istem prostoru… ne duha ne sluha o kakšni privlačnosti, ljubezni, nič. Pol ju pa enkrat v študentskih letih vidim skupaj in imata danes družino… :)))

LP, Mel

nova
Uredništvo priporoča

Dejmo enkrat za vse večne čase razčistit… NE, NI NUJNO, da more bit nora privlačnost že takoj na začetku.

Res je, včeraj povsem neprivlačen moški bo postal privlačen, ko se bo razvedelo, da ima denar in moč. 🙂 Obet prihodnje koristi, kakršne koli, zna biti dober afrodiziak.

Vse tiste slavne parole v stilu “prvi trenutek že veš in začutiš, da je to tisto pravo”, so ena največjih laži, ki jih je sploh možno slišat
Če bi bila to resnica, nebi niti en par nikoli šel narazen, vsem bi uspela že prva zveza, nebi imeli niti ene ločitve, itd. Pa vidimo v praksi, kako je… pari prihajajo skupaj, hodijo narazen, zakoni propadajo kot po tekočem traku…

Tudi to je res, ampak le ob upoštevanju, da večina ljudi ne razlikuje med čutenjem/prepoznavanjem in privlačnostjo.
Čutenje/prepoznavanje pomeni, da čutiš drugega, to pa ga lahko le takrat, ko si v sebi dovolj gotov, da spustiš obrambne mehanizme in se odpreš, ne da bi se pri tem počutil ogroženega. Ko si iskren do sebe in do drugega.
Pri privlačnosti čutiš sebe in svojo reakcijo na drugega, Večina ljudi je sposobna zgolj slednjega in zvezo zlahka utemelji na tem egoističen čutenju, zaradi česar čez čas nastopijo težave in padci iluzij.

Tvoj primer je sicer ljubek, a za odrasle morda rahlo neprimeren. V srednji šoli človek ne ve, kdo je, kaj si želi, kako čustvuje in na kakšen način delujejo njegovi čuti. Takrat se išče in je čisto normalno, da v drugem ne prepozna potencialnega partnerja, pa čeprav z njim preživi osem ur dnevno. Ko pa se s časom oba izoblikujeta, se lahko prepoznala, a kot novi osebi. Razen, seveda, če si hotel slikovito pojasniti, da se človekov razvoj konča v srednji šoli in človek ne glede na starost ostane osebnostno, psihoemocionalno in seksualno na ravni najstnika.


@avtorica
: Preveri svoj odnos do seksualnosti in se vprašaj, zakaj je strast izjemna, dokler je del čiste iluzije, z realno možnostjo izživetja pa začne ne le bledeti, ampak se spremeni v odpor, čeprav za to ni nobenega realnega razloga.

Mislim, da je bil realen razlog in to ta, da sem ga bolje spoznala ter ugotovila, da je BRUH od karakterja. Posledično je privlačnost kar izpuhtela.

Hvala vsem za komentarje in mnenja. Se še priporočam za kakšen pogled, izkušnje xD.

Telesna privlačnost je eno, ljubezen je drugo. Lahko se zgodi, da te telesno nekdo tako privlači, da se ti zmeša, a ko ga bolje spoznaš, se njegova podoba, ki si jo ustvariš, razblini na prafaktorje. Velikokrat se zgodi točno to, ker si na podlagi močnih dražljajev ustvarimo idealno podobo o tem bitju.
Resne zveze največkrat nastanejo spontano, s časom, ko se dva spoznavata in si postopoma postajata vse bolj všeč, kot osebnosti, ne kot seksualni bitji. Seveda je sex zaradi tega lepši, lahko pa seveda tudi razočara.
Ko zaljubljenost mine, ostaneš s človekom in njegovo osebnostjo. Če te dopolnjuje je to super, sicer se razvije v nočno moro…žal prevelikokrat. Zato pozorno izbiraj! Pred tem pa bo teba še malo odrasti in se naučiti, kaj so temelji dobrega, zdravega odnosa.
Srečno!

Kakšna so konkretna ravnanja moškega, ki začne odbijati zaradi slabega karakterja?
In zaradi kakšnih moških lastnosti se ženska lahko zaljubi?

Nekatere tarnajo, da jih moški varajo, tudi pretepajo, grdo ravnajo z njimi in so nonšalantni pa jih zlepa nočejo pustiti.

Recimo, tist tip me je začel odbijati, ker sem čutila prikrito posesivnost, ki bi se, če bi mi2 pristala skupi, 100% razpasla. Lahko je imel mnenje o vsem svoje in s svojim mnenjem tudi želel vplivati na mojega, če sem imela drugačnega. Prav je bilo po njegovo in ni mi niti pustil do besede včasih ter spodbijal moj pogled na zahrbten način. Hvala lepa za tazga tipa, sm raj sama!
Nekatere se zaljubijo v debele denarnice, druge v dobr avtič xD. Tiste pač vzamejo z vsem tem še pač tipa, kakršn že je. Če je slab in jo bo tepu, bo že preživela. Ali nekatere ne prenesejo samskosti in je tudi vseeno, kšn je tip, saj samska biti, jim je težje. In tko naprej =)

Imam zdj že drug problem k ne vem točn, kako je, če si zaljubljen, mislm res zaljubljen, ne samo krneki? =S

V razmerju ali pred njim? Pred razmerjem, oziroma v tisti fazi spoznavanja jo bo odbilo vse zlagano :). Če se gre za zakompleksanega moškega (ki še sam ne ve, kaj bi rad od te ženske; ali bi rad izrecno fizičen odnos z njo, ali bi rad nekaj več in ji daje priložnost s tem, da jo spoznava, ali bi jo rad za neke priktire globje razloge, katere še sam niti ne ve kakšni so ), se bo ta vsa zavrnitev odvila podzavestno. Tako na divje bom pa uganil, da se ženska zaljubi v moškega takrat, ko je moškemu kristalno jasno kaj si želi z njo in ga to ni sram povedat ali pokazat. Namreč, če on ve kaj si želi, njegove besede in dejanja prihajajo od srca in so iskrene; če se ženska na njih odzove pozitivno, potem v prihodnosti ne bo nekih nezaželjenih presenečenj ali sprememb, zato je možnost, da se med takima osebkoma ne bo nič zgodilo, zelo majhna.

Pretepanje, varanje,…pa se, po mojem ponižnem mnenju, dogaja le zato, ker si žrtve to dovolijo. Te žrtve ob svojih partnerjih čutijo nekaj, od česar so odvisni (govorim o odvisnosti od občutkov) zaradi česar nočejo vstran in bojo raje požirale nedostojno vedenje, samo da bo tista njihova potreba po občutku potešena.

~~*~~~~~*~~~~~~~~~*~~~~~*~~ There are two wolves fighting in every one's heart. One is love, the other is hate. Which one wins? The one you feed the most...

Tudi na začetku mora biti neka privlačnost. Ni nujno, da je “nora”!
Ampak neka simpatija MORA biti že na začetku.

Mislim, da ti ta fant ne bo nikoli všeč. Namreč z boljšim spoznavanjem kljub prvotni očaranosti si dobila tudi boljši vpogled v njegovo osebnost, karakter. In to je tisto, kar te je menda opravičeno odbilo – spoznala si človeka, kakšen je.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Karakter me je odbil zelo, ja, sej zato vem, da nkol ne bom s tem fantom, niti sploh ne razmišljam več o temu.
Spoznala sem novega fanta, ki me ni tako noro privlačil kot prejšnji, zato so se pojavili dvomi. Me bo sploh kdaj privlačil, če me že na začetku ni ful?=S Postala sm zelo previdna in se držim nazaj, ker ne želim izgubiti srce za nekoga, ki se izkaže za kretena=x
Mislem, sej sploh ne vem, če sm zaljubljena pa to=S Kako to vidš??

Obupanička, mislim, da je takole. Če si zaljubljena, veš, če ne veš, potem nisi. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bi se kar strinjala z Markom!!!

Marko in kruhek, kako vidva vesta, če sta zaljubljena ali nista? Kaj takrat dogaja, kaj čutita pa to? Plis, povejta mi, lohk tudi še kdo drug xD

Veš, da se iz fantov ne smeš norčevati in nas vleči za nos, ker lahko še hitro kateremu pade na pamet, da bi ti še raje demonstriral, kot pa samo razlagal. Potem si pa pečena. :-))

Kot pa že sama veš, se čustva doživlja, ne pa razlaga in analizira z matematičnimi formulami, kjer vse združimo na skupni imenovalec. Kako ti naj nekdo razloži barvo mavrice, če pa vidiš v njej samo navaden naravni pojav? Kako ti naj pesnik razloži v svojih stihih ljubezensko hrepenenje ali boleče razočaranje, če se te stvari niso nikoli dotaknile, da bi sam to podoživel, ker le tako ga lahko začutiš? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Veš, da se iz fantov ne smeš norčevati in nas vleči za nos, ker lahko še hitro kateremu pade na pamet, da bi ti še raje demonstriral, kot pa samo razlagal. Potem si pa pečena. :-))

Kot pa že sama veš, se čustva doživlja, ne pa razlaga in analizira z matematičnimi formulami, kjer vse združimo na skupni imenovalec. Kako ti naj nekdo razloži barvo mavrice, če pa vidiš v njej samo navaden naravni pojav? Kako ti naj pesnik razloži v svojih stihih ljubezensko hrepenenje ali boleče razočaranje, če se te stvari niso nikoli dotaknile, da bi sam to podoživel, ker le tako ga lahko začutiš? ;)[/quote]

Se sploh neb prtožvala, če bi mi kšn fant demonstriru zaljubljenost xD

Drgač…mnja, nevem lih, ane, ne bi okol spraševala, če bi vedla=S Nism si na jasnem z ničemer, zato sprašujem pač kako to drugi doživljate, da bi pol vedla mal več zase mejbi..

Veš, da se iz fantov ne smeš norčevati in nas vleči za nos, ker lahko še hitro kateremu pade na pamet, da bi ti še raje demonstriral, kot pa samo razlagal. Potem si pa pečena. :-))

Kot pa že sama veš, se čustva doživlja, ne pa razlaga in analizira z matematičnimi formulami, kjer vse združimo na skupni imenovalec. Kako ti naj nekdo razloži barvo mavrice, če pa vidiš v njej samo navaden naravni pojav? Kako ti naj pesnik razloži v svojih stihih ljubezensko hrepenenje ali boleče razočaranje, če se te stvari niso nikoli dotaknile, da bi sam to podoživel, ker le tako ga lahko začutiš? ;)[/quote]

Se sploh neb prtožvala, če bi mi kšn fant demonstriru zaljubljenost xD

Drgač…mnja, nevem lih, ane, ne bi okol spraševala, če bi vedla=S Nism si na jasnem z ničemer, zato sprašujem pač kako to drugi doživljate, da bi pol vedla mal več zase mejbi..[/quote]

Tu ni fantov iz tvoje starostne skupine. Sami grdi, čemerni, kosmati, stari moški smo. Pač po sebi sodim. haha :-)))) Tam ene 12,13,14 si, a ne?

Ko doživiš, potem veš. Torej moraš še počakati na svoj čas in ne prehitevati, preden čustveno dozoriš. Ker če se prej spuščaš v “eksperimentiranje”, ti je lahko kasneje žal, ker fantje tvoji let pogosteje zamenjujejo te razne metuljčke zgolj s telesnimi interesi.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ah punce velikokrat preveč kompicirate. “A je to to? Kaj pa če ni? Kaj pa če….”.
Prepusti se toku življenja in uživaj. 🙂

Sicer pa si verjetno že bila zaljubljena?

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Se sploh neb prtožvala, če bi mi kšn fant demonstriru zaljubljenost xD

Drgač…mnja, nevem lih, ane, ne bi okol spraševala, če bi vedla=S Nism si na jasnem z ničemer, zato sprašujem pač kako to drugi doživljate, da bi pol vedla mal več zase mejbi..[/quote]

Tu ni fantov iz tvoje starostne skupine. Sami grdi, čemerni, kosmati, stari moški smo. Pač po sebi sodim. haha :-)))) Tam ene 12,13,14 si, a ne?

Ko doživiš, potem veš. Torej moraš še počakati na svoj čas in ne prehitevati, preden čustveno dozoriš. Ker če se prej spuščaš v “eksperimentiranje”, ti je lahko kasneje žal, ker fantje tvoji let pogosteje zamenjujejo te razne metuljčke zgolj s telesnimi interesi.[/quote]

Nope, nism iz te skupine, žauuu xD

Doživela sm že marsikaj, experimentirala, karkol. Samo to še vedno ne pomeni, da vem, kako je biti zaljubljen, ker to še res nism bila=S Me je sam malo razmetavalo, potreba, pa to, sj veš…sam to ni zaljubljenost.

Nevem zakaj je ljudem tako težko odgovorit na simpl vprašanja, ki sm jih vprašala? Mogoče tudi sami nimate pojma, kako je biti in love in mi zato nihče ne more povedat=P

New Report

Close