Najdi forum

Pozdravljeni,

sem študentka (1. letnik). Oče mi vsaki mesec daje preživnino 250€ in mama mi nakazuje 200€, čeravno ji ne bi trebalo. Dobim še nekaj malo štipendije. Mama mi je vedno kupila vse, torej računalnik, telefon, mi plačuje naročnino itd. V glavnem večino vsega mama oziroma vse. Sem tudi v najemu, sama plačujem najemnino in stroške iz tega. Oče mi neprestano grozi, da ko bo šel v pokojnino (kar bo za 1 leto), mi bo plačeval 100€ preživnine. Kot študentka medicine si ne morem privoščiti tudi delo med študijem. Kaj lahko naredim?

Pozdravljena, ker se na te pravice, koliko natanko vam pripada sama ne morem pravilno odzvati, saj je vse odvisno od računice finančnih stanj, predagam, da se obrnete po nasvet na CSD, na pristojno ministrstvo ali na varuha človekovih pravic. V vsakem primeru pa vam oče mora plačevati svoj del vse dokler imate status študenta in sicer najkasneje do 28 leta. Srečno, prepričana sem, da boste vse v redu uredila!

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

New Report

Close