Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza prezgodnja menopavza

prezgodnja menopavza

Pozdravljeni,

glede na to, da so zgornje objave v kontekstu vprašanja, ki ga imam sem se odločila navezat. Za enkrat še nimam postavljene diagnoze prezgodnje menopavza, a je bilo ob pregledu navrženo, da tudi to ni izključeno. Da povzamem potek oziroma kaj je doprineslo do trenutnega stanja.

Pred dobrim letom sva s trenutnim partnerjem sklenila, da si pred nezaželeno nosečnostjo zaščitiva s kontracepcijsko zaščito. Po posvetu pri ginekologu sva se odločila za Cerazette tabletke, saj s klasično hormonsko zaščito pred zanositvijo nisem bila zadovoljna. Klasična hormonska kontracepcija je povzročala preveliko psihično obremenitev, ter posledično prenehanje jemanja. Da se vrnem nazaj k trenutni težavi. Ko sem začela jemati Cerizette se moj organizem nikakor ni navadil na to, da temu tako rečem. Pojavljale so se dolgotrajne rahle krvavitve, ki jim kar ni bilo in ni bilo konca, napihnjenost in napet močno izbočen trebuh,…….. Kakor koli že odločila sem se prenehat, seveda po posvetu z ginekologom. Tabletke sem jemala 8 mesecev in sedaj po 6 mesecih prenehanja in ker se moj cikel nikakor ni vrnil sem se odločila za ponovni obisk ginekologa. Prvo je bil nekako zaznati, neodobravanje mojega straha a sva vseeno opravila tako klasični pregled kot tudi ultrazvok, ki pa je razkril, da moji strahovi le niso tako ne osnovani. Glede na to, da je od prvega dne perila minilo že 15 dni so bili moji jajčniki tako neodzivni kod da bi se le ta zaključilo včeraj in danes po petih tednih sem bila deležna le močnega ščipanja in bežne krvavitve in da danes drugi dan o krvavitvi ni ne duha ne sluha sem še vedno optimistična, da mi bo dvomesečna kura s Primolut tabletkami pomagala (prvo kuro začnem včeraj 14 dni) in da na koncu ne bo postavljena diagnoza prezgodnja menopavza. Bi si pa zelo želela drugega mnenja, saj se z izjavo ginekologa, da menopavza pri mojih letih ni nič neobičajna (35let/1981) in jal jal se s tem nekako ne morem strinjat. Zakaj ne? Preprosto za to, ker sem imela urejeno perilo pred jemanjem Cerazette tabletk in nikjer na vidiku kakršnih koli hormonskih težav. Preprosto rečeno zdrava vitalna ženska pri rosnih 34 letih. Naj povem, da svoje telo zelo dobro poznam in hitro opazim nihanja in kakršne koli spremembe.

Prihajam iz okolice Škofljice in imam trenutno ginekologa v Grosupljim, ki sem mu do sedaj popolnoma zaupala, a s potekom trenutnega diagnosticiranja pa nekako nisem zadovoljna, ter vas naprošam za povabilo oziroma koga bi mi priporočili.

Vaša Bučka

New Report

Close