Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Previdnost ali strah pred ljubeznijo 2

Previdnost ali strah pred ljubeznijo 2

No pa je konec. Očitno se v današnjih časih ljudje res bojimo čustev, še posebno če smo enkrat že poskusili bolečino ob prekinitvi večletne zveze. Zdaj vsakič ko srečaš osebo ki ti je všeč, (in dejansko želiš biti z njo) začneš razmerje z njo z nekakšno rezervo. Saj to je res da se le redkokdaj zaljubiš na prvi pogled, v večini primerov se ljubezen razvije, ampak kako naj do tega pride, če se ustrašimo še preden lahko res kaj vzklije? Meni se je to zgodilo, in punca katera mi je bila (mi je) zelo všeč, se je dejansko kar umaknila nazaj, čaprev sva oba štartala na tak nači, da bova videla kaj se bo zgodilo. Všeč sva si eden drugemu, zelo. A kaj ko je najin poskus trajal le malo časa. Jaz to punco zelo spoštujem, saj je res iskrena. rekla mi je da pač ona ne čuti do mene tisto kar bi rada čutila (ljubezen) in da zaradi tega ne bi hotela da nekako vztrajamo, kar bi lahko čez čas prineslo še hujšo bolečino (prizadelo oba). Saj jaz se popolnoma strinjam z njo. v bistvu tudi jaz nisem zaljubljen vanjo (če sploh lahko definiram ljubezen), vam pa, da me ja kar prevzela, enostavno jo imam zelo rad. No ma o tem sva se čisto normalno pogovorila, oba se strinjava, in konec koncev nikoli se ne ve kaj se lahko še zgodi. No toliko o naju.
Ampak kaj ni res da je to življenje res skrivnost? A ste tudi vi istega mnenja? Kaj pravite, a je res to, da se vseprevečkrat bojimo čustev ki bi se lahko razvile?

Lep dan želi vsem. Ciao

Ja tako je, ljudi je strah pokazati čustva, ker se dogaja, da smo ob tem razočarani, ko nekomu pokažeš kako zelo ga ljubiš – vračilo je pa to, da te ponavadi takšna oseba “vozi” si vse privoši, ker ima ob sebi osebo katera ga ljubi in mu je prirpavljena vse tolerirati. Jaz svojih čustev nikoli ni pokažem – pokažem do neke mere, vendar ne pretiravam. Je pa zelo hudo ko bi osebo rad stisnil k sebi in mu izrekel par najlepših besed na svetu. Kaj hočemo…

No dokončno sem dobil potrdilo da se vse več ljudi boji “resne” zveze, oz. niti noče poskusiti se zaljubiti, saj ljubezen (v pravem pomenu besede) na prvi pogled po mojem mnenju ne obstaja. Treba jo je zgraditi. Torej kar naenkrat razmišljaš, se spomniš “trpljenja” ob prekinitvi večletne zveze in kaj se zgodi, spet se umakneš in rečeš, o ne, ni še čas za kaj bolj resnega. No ma saj ni nič narobe, še posebno če sta oba (fant in punca) istega mišljenja, samo tudi razmerje brez obveznosti ne pelje nikamor. (in to takrat ko sta si dve osebi ful ful všeč – nista pa (še) zaljubljeni). Ekola. To je moja izpoved, moja teorija, ki se je tudi v praksi uresničila. In to je to. Ja res je čudno to življenje ja.

Ej fonzie, ne morem se bolj strinjati s teboj! Pri samemu sebi opažam ravno take stvari. Hjah, neg. izkušnje naredijo svoje. Preveč si prizadet, če se čisto odpreš nekomu. Je pa ravno to pogoj do pravega pristnega odnosa. Pri meni je, da si moram to dovoliti, da se ful zaljubim ali ne. Včasih preveč gledam stvar skozi razum in premalo skozi srce – ravno zaradi zgoraj omenjenih neg. izkušenj. Pravi hec je to ja…

lp,

Po drugi strani je pa ravno to čar življenja. Skrivnostnost in nepričakovanost. Meni je to všeč.

Kar se pa tiče zaljubljenosti, ljubezni, pa love at first sight pa to – meni gredo kar lasje po konci, ko ljudje iz lastnih izkušenj potem kar definicije podajajo, in jo celo posplošijo za vse. Verjamem (in vem), da vsaka negativna izkušnja pomeni nek strah pred naslednjo vezo, ampak to ni res, da se je zdej treba ne vem kako zapirati vase in brzdati svoja čustva in paziti da se ne zaljubiš prehitro in blablabla. To so zgolj osebne odločitve posameznika, ne pa pravilo za vse.

Ljubezen je itak stanje duha. In če jo zaviramo, zaviramo sami sebe in svojo osebno (duhovno) rast. Ne bojmo se ljubiti. To, kar dajemo, tudi sprejemamo.

Malce v razmislek.
Hvala za pozornost in nasnidenje:))))

Bachek

Ja, tudi to je res, samo vse skupaj je pa en velik paradox. Ampak kaj hočemo, to je življenje :))

lp,

Microsoft Paradox 4.5 :=)))

Meli! Moraš razlikovati med ljubeznijo in zaljubljenostjo. Če skrivaš in zadržuješ čustva, ko si z nekom že zelo povezana, trpi tudi zadovoljstvo pri seksu. Ena negativna izkušnja še ne pomeni, da se ne smeš trajno vezati in odpreti človeku. Ne smeš pa tega narediti takoj ko začutiš, da ti je potegnil, saj ne veš kako daleč je druga stran. Zbližuj se postopno.
Skratka. Ljubezen je odnos, ki ga je potrebno graditi. Veliko je kompromisov in popuščanj prav tako pa predajanja, dajanja in seveda veselja.

Veliko sreče

Mirko

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close