Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje prevelika doza in dojenje ?

prevelika doza in dojenje ?

Spostovani !
Vse kaze, da sem nekako 4 mesece polno dojila otroka in pri tem jemala prevec scitnicnih hormonov.
Med nosecnostjo so mi predpisali 25 mcg vec kot jemljem normalno (100) in 2 meseca po porodu je bil izvid se vedno v mejah normale (ampak ze skoraj na meji). Naslednji pregled je bil ob otrokovem 7. mesecu in takrat so ugotovili, da je doza prevelika.
Zelo sem shujsala ampak tezko recem, da samo zaradi tega, ker sem bila v istem casu (od 2. do 7. meseca) tudi na dieti zaradi zolcnih kamnov (operacija 7 mesecev po porodu).
Zanima me, ce je ta prevelika doza kakorkoli vplivala na mojega otroka ??? Zelo me skrbi.
Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

V nosečnosti se potrebe po ščitničnih hormonih povečajo, zato je navadno potrebno zvečati odmerek tiroksina (Euthyrox, Eltroxin…). Po porodu navadno zadostuje odmerek, ki je bil ustrezen pred zanositvijo, potrebno pa je seveda preveriti raven TSH. Nekoliko višji odmerek tiroksina, ki ste ga prejemali, pa vašemu dojenemu otroku ni prav nič škodil, ker se ne izloča v materinem mleku.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close