Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Preveč delujoča ščitnica

Preveč delujoča ščitnica

Spoštovani,
Ali je možno, da ti ščitnica ne deluje pravilno, vendar pa pregled krvi tega ne pokaže oz. so izvidi v mejah normale, ker bolezen recimo še ni razvita v vsej svoji obliki, vendar pa povzroča simptome? Že 3 leta imam hude probleme z prebavo, driske, bolečine v trebuhu in pa tudi nepojasneno hujšanje kljub povečanemu apetitu, prav tako tudi nenaden pojav aken ter nervoznosti, živčnosti brez nekega razloga (drugače sem oseba, ki res nikoli nisem bila nervozna, živčna). Vsi opravljeni pregledi od ultrazvoka, kolonoskopije, gastroskopije so v mejah normale, prav tako tudi pregled ščitnice. Sicer naj bi na ščitnici imela neke gomolje in ciste vendar naj to nebi povzročalo težav. Vsi govorijo, da je za moje težave krivo razdražljivo črevesje, vendar mi ni jasno zakaj izgubljam kilograme in jih nemorem pridobiti nazaj, kar pa navadno ta simptom ni značilen pri simptomu razdražljivega črevesja. Čutim da se težave nekako skrivajo v ščitnici, pa čeprav je bil izvid normalen(od tega je že 2 leti nazaj).
Zahvaljujem se za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,
kadar je delovanje ščitnice normalno, kar pomeni, da so TSH in hormona v mejah normale, je vzrok za težave, ki jih navajate iskati drugje. Glede na to, da ste preiskave opravili pred dvema letoma je smiselno ponovno določiti TSH in ščitnična hormona.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close