Najdi forum

prevarana? kako ponovno zaupati?

Sem se odločila, da ti napišem par vrstic,ker
čisto te razumem…sem sama bila na istem.

Vendar ti žal moram povedati, da stvari gredo
ponavadi v drugo smer…ti si začela delati na sebi…
in začela boš ugotavljati kup stvari na sebi, pa
na njemu, pa v vajin odnosu…ja seveda bi bila
rešitev, da skupaj delata na sebi, pa na vaju,
ampak moški večinoma niso pripravljeni…in
potem boš ugotovila, da si v tem času dozorela,
soočila se boš s svojim bolečinami, strahovi…
in osebnostno zrasla…in potem se boš ti sama
vprašala, če si pripravljena deliti še življenje s
takim človekom in zelo verjetno se boš odločila
da ne…no, vsaj jaz sem se.
Hočem ti povedati, da edina rešitev bi bila
da bi se oba trudila…
Ampak vsaj jaz ne poznam veliko moških, ki bi
to bili pripravljeni narediti…ponavadi potem ko
ostanejo sami…pa mogoče ko jim v drugo tudi
ne rata…prej pa ponavadi ne.

No toliko o moji izkušnji…želim ti veliko sreče!

Draga Matejčka!

Poslušaj, kako se sliši, kar si napisala: ON je imel razmerje z drugo in ko si za to izvedela, je veselo še nadaljeval, ni ga motilo, da ti trpiš. Nato nekako ostaneta skupaj.Ti si seveda spremenjena in sumničava, ON si teženja ne dovoli. Ne čuti krivde – se je pač zgodilo (!?) (kar slabo mi postane, ko to berem!).
Ko si od trpljenja že čisto izmozgana in nisi več njegov prejšnji vesel sonček, te pošilja po strokovno pomoč (!!!), kjer bi te naj spet spravili v red, da bi mu bilo lepše s tabo, kot mu je sedaj, ko si tečna in siva.
On pa je vse to povzročil!!!!
Preberi še enkrat.
Ta tvoj tip je pa res svojega denarja vreden! Sprašujem se, kaj te tako močno vleče k njemu, da vse to prenašaš.
To se vprašaj tudi ti.
Moje mnenje: zaslužiš si boljšega.

mazohist si, Mateja. Sovražim takole neodločnost. Tako izi je odnesel za tole svoje sranje in ti ga še gledaš. Zaslužiš si ga, pa da te še naprej vara. Kar te tudi bo, ker se mu ni zaradi napake, zaradi sranja pravzaprav nič kaj hudega ni zgodilo. Ker lahko s teboj dela kar hoče. Daj postavi se nekam drugam in od daleč poglej na vajino situacijo. Ali se kaj ceniš?
Še enkrat te vprašam: ZAKAJ HUDIČA RABIŠ VSE TO ?????

hm,…sej se sporočilo lahko napiše tudi na drugi način,..zakaj že si zaslužim, da me spet vara?? mislim, da je bilo enkrat dovolj,…če pa bo, je zgodba jasna kako se bo končala,…. pač ne znam iti z lahkoto ven iz take situacije kot bi lahko kdo drug,..ker sem bla tako vzgojena, da mora ženska marsikaj pretrpet, da tvoje mnenje ne velja,…in isti vzorec ponavljam…in sam se ne moreš tako hitro “reprogramirat”,….bi se pa z veseljem,…in delam na tem,…zakaj je tako enostavno sodit,…kaj misliš da uživam??? misliš da si ne želim miru in sreče?? z vsem svojim bit si to želim,…

Draga Mateja!
Sva že poklepetali,pa se spet oglašam! Tudi jaz ostajam v tej vezi in sovražim sebe, njega in vse okrog sebe! Če imaš možnost in če ni otrok, POJDI!!!

draga elca,…

ful mi je hudo, ker sem tako razdvojena,..sploh ne vidim izhoda,..pa vem, da je tako enostaven in na dlani,…pa obenem zame tako težek in ne vem zakaj,..prav v šahu me ma,..in to z nevidnimi nitmi,….

ful se trudi, izkazuje pozornosti, ..že pol leta ni nobenega dokaza, da bi dvomila vanj (a lahko briše in je še bolj previden),..še vedno mu ne zaupam, pa ne vem če mu kdaj bom,…tako se mi je izneveril,…in tako me je prizadel,….a lahko je sedaj čisto ok,..pa jaz tega ne morem verjet,….prav nerazumna postajam,…

a vidva mata otroke? kako preživljaš dneve?

Midva imava dva otroka,pa to sploh ni bistveno,ker prevara je prevara…
Na začetku sem tudi jaz mislila tako kot ti, saj ni nič, govoril mi je da me za vse na svetu ne bi zamenjal,da je tista ena navadna cvandra in še in še… Pa sem postavljala pogoje, mu odrekala”hotelske usluge” (beri pranje in kuhanje),pa se je tako zelo slinil nazaj… Le zakaj? Zakaj bi bil rad z mano?
Ker mu je dobro,ker je sit in spočit! Pa me ljubi? Ne bi rekla! Letos nisem dala rož na okna,pa je ves zaprepaden… Sem rekla,naj mu jih nasadi tista njegova, mene naj pa vmes pelje na pijačo… Samo tiho in užaljeno je odšel! Tako preživljam dneve! Ne prenesem njegovega slinjenja in konec! Hočem ločitev in stran, kar pa zanj kot podjetnika pomeni tako rekoč finančni zlom! A tudi zaradi otrok ali pa prav zaradi njih bom vztrajala! Dokler ne najdem svoje sreče in svojega miru! LP!

elca bravo,…vsaka čast,…

mislim,da je točno ta način tisti, ki ga edino lahko prizemlji,…
res je kar pravijo: šele ko nekoga zgubiš, vidiš kaj maš….

moj se prizemlji tudi takrat ko ga dam malo čustveno na hladno,…a je res potrebno uporabljati taka “orodja”, da se en zave ljubljene osebe oz. da je ne želi izgubiti,…meni se zdi škoda imeti tako odnos,….
moj je dominantna oseba in kot taka včasih misli, da je cel svet njegov,…
če je slabe volje, je slabe volje in takrat od najinega dneva ni nič,..če je dobre se mava pa noro dobro,…to me malo utruja, ker sem na večni čustveni gungalnici,…
zakaj se nekateri igrajo prav do roba tolerance,…zakaj niso zadovoljni s tisto pristno, preprosto srečo v dvoje,…

še enkrat bravo za pogum in odločnost,…jaz se poskušam čustveno oddaljiti od situacije, da bom stvari lažje vidla,..ker je čustveni naboj tako močen, da mam razum čisto zamegljen in izrečenih je bilo tolko besed, nasvetov,…da sem že čisto zmešana,….
odgovor moram najti v sebi,…in mislim, da ga bom kmalu,…ker se nekaj kuha v meni,….

hvala ti, da mi stojiš ob strani,..
lpm

hotela sem te zrevoltirat.
Še vedno se mučiš in mučiš. Če je s tako lahkoto to počel, bo še počel. Ene same resnice ni. Je tvoja, njegova…. Ne zaslužiš si, da se mučiš. Ne pusti da umre vse veselje v tebi.

mateja, razumem te bolj kot si lahko misliš, saj sem bila sama v zelo podobni zvezi.
Najprej se zavedaj, da si odvisna od njega. To ni več tista prava ljubezen, temveč že veliko bolj strah pred tem, da misliš, da boš brez njega “kar umrla” in pravzaprav tudi strah pred tem, da si boš morala priznati, da si njega in vajin odnos kovala v zvezde in njemu pripisovala božanske lastnosti, pa temu nikdar ni bilo tako.
Najprej bi se morala vprašati zakaj se je varanje sploh zgodilo. Tudi sama sem imela z mojim božansko zvezo, s prečudovitim seksom, ampak šele veliko kasneje sem si priznala, da je bilo med nama veliko razhajan, tako v razmišljanju kot v dejanjih ter v dojemanju ljubezni in partnerstva.
Šele ko boš razčistila kaj je bil vzrok temu, da si je našel drugo in bil z njo intimen, razloga namreč nisi nikjer omenila, boš lahko začela razmišljati ali se splača vztrajati.
Po tem kar je naredil mu ne zaupaš več. To je najbolj normalna stvar na svetu in nič ti ni treba delati na sebi v tej smeri. Nisi preveč ljubosumna in ne vidiš problemov kjer jih ni, kajti vidva imata velik problem. Namreč tega dogodka nista razčistila. In dokler bo tako, boš ti za vedno na peklenski gugalnici.
Iz tvojega pisanja se mi dozdeva, da on tega ne bi razčiščeval, ampak bi raje vse pometel pod prag. To ni dober znak. Tudi to, da ne pristane na izpis tel. št. ne. Še manj pa to, da ga moraš postaviti na hladno, da od njega dobiš potrdilo, da te ima rad. Pri meni je bilo enako, šele ko je videl, da ga imam res dovolj, je postal najbolj sladek moški na svetu. Potem pa počasi spet po starem… In verjemi, to ni znak ljubezni.
Jaz zaupam intuiciji. In ta tebi govori, da nekaj ni vredu. Zato te meče iz enega razpoloženja v drugega. Si predstavljaš tako preživeti življenje? Moje mnenje je, da lahko varanje oprostijo le tisti, ki jim pri partnerju več pomeni denar ali status kot ljubezen. Razen enkratnega skoka čez plot seveda, tu je situacija nekoliko drugačna.
Partnerstvo je v življenju ogromnokrat na preizkušnji. Otroci, njihove težave, puberteta, finančne težave, težave na delovnem mestu,… in če se je nekdo že takrat, ko bi se morala neizmerno ljubiti in ko še nikakor ne bi smela biti naveličana drug drugega zatekel k drugi, mar res verjameš, da se takrat ne bo?
Sem že čisto preveč napisala, pa še veliko bi lahko. Zavedam se, da je drugim najlažje reči kaj bi bilo zanje dobro. Jaz sem celo sama zelo dobro vedela kaj bi bilo najbolje zame, pa sem vseeno potrebovala še 5 let po tistem, da sem šla stran. Tako da verjamem, da je zate odločitev ali pa zgolj misel, da boš res morala stran od njega, nekaj najbolj groznega in bolečega. A vendar počasi boš sprejela, da je to edina pot. Če bi mu lahko ponovno zaupala, bi mu že. Sama od sebe, brez tolikšnega truda.
Še en nasvet – ne išči napak v sebi. Nisi ti zakrivila varanja in tudi ne boš popravila sebe tako, da te ne bo ponovno prevaral. Bodisi tak je in zagotovo ni malo takih, bodisi se nista našla prava skupaj.
Želim ti čim manj trnovo pot in čim več sončnih trenutkov ter v prihodnosti moškega ob katerem boš sonček 360 in dež le 5 dni v letu in ne obratno!

elca iz kod pa si???? ne zameri na vprašanju.

Zakaj sprašuješ? Ti je kaj znano?

ja mal mi je znano. štajerka mogoče????

Škoda te je, dekle!

Trdo delaš za VAJIN odnos, medtem ko je on eno leto povsem enostavno bil z vajino prijateljico. Edina zares sprejemljiva stvar z mojega zornega kota bi v trenutku, ko si odkrila njuno prevaro, bila le ta, da bi oba vrgla iz svojega življenja. Prijateljstvo??? Halo??? Razumem ga povsem drugače, kot sta ga pokazala ta tip in ona tipica.

Zakaj potrebuješ to, da bi vajin odnos bil SANJSKI?

Zdi se mi, da bi bilo mnogo pametneje in boljše, če bi tega svojega fanta najprej poslala iz svojega življenja in nato začela brati knjige… Lastna čustva te ne razžirajo, ampak opozarjajo, da delaš proti sebi, da dopuščaš zlorabo prijateljstva in partnerstva.

pionirka,

ful hvala da si delila tvojo izkušnjo z mano,…vsako mnenje mi ful pomaga, da vidim stvari, ki jih mogoče sama ne vidim,…
bomo vidli kaj bo,…na koncu se bo zgodilo to kar se mora, v eno ali drugo smer, ker sem preveč čustvena, da bi lahko gledala na odnos in katerekoli druge plati kot čustvene in iskrene,…

imej lep dan,…

mateja, kako vama kaj gre? me je tale tvoja zgodba potegnila čisto noter, imam podobne izkušnje, samo so že stare.jaz sem odšla z novim partnerjem in sva skupaj že dolga leta, sem srečna, ker tam bi bila ves čas na trnih.
Je pa res, ali pozabiš, ali greš. Poročaj kaj!

trenutno sva še skupaj, delam precej na sebi,…berem knjige, premišljujem, se pogovarjam,..vglavnem hočet dojeti kaj pa kako je bilo in kaj me lahko čaka z njim v prihodnosti,…če se je res spremenil,…če je bil to vse skupaj res kiks,…
sedaj je pol leta ok,..ni bilo nobenih napak,…a pravi, da ga klicari in da ne dviguje,…samo v neodgovorjenih klicih ni njenih klicev, torej briše,….lahko briše tudi kaj drugega,…tega ne bom nikoli vedla,…
edino kar mi ostane je, da mu zaupam, da poskusim spet zgradit nazaj,..
čuti, da je na preizkušnji, da sem naredila miljon korakov nazaj, da opazujem, sem previdna,…da sem na robu kaj bo,…čeprav sem 100% v odnosu,…morda malenkost “siva”,..nisem tak sonček kot sem bla,…a ne morem bit taka kot si me on želi, takrat ko se me želi,….vse kar je bilo ima logične posledice, ki jih ne morem čez noč zbrisat,…a sem veliko bolje,….
par sporov je še bilo, ker mu ne zaupam, ker mi še ni dal vseh odgovorov,…
mislim, da se bo v par mesecih vse odvrtelo tako ali drugače,…
preveč je v igri,…predvsem zato, ker nameravava v kratkem narediti družino,…če bo toliko dvomov ostalo v meni se v to nikakor ne mislim spustit in bom zvezo prekinila,…
življenje je eno samo,….res,…samo dozoret mora vse,..v to ali v drugo smer,…
ta čas pa poskusim bit vedra, se ukvarjat s športom, berem, se pogovarjam,….delam na sebi in bomo vidli kaj bo,…

kaj praviš? če ne si lahko bolj podroben potek prebereš na drugem forumu na med. over.net , na
http://med.over.net/phorum/read.php?f=95&i=23934&t=23934
preberi si, pa mi morda lahko podaš svoje mnjenje

ful hvala za skrb,

lpm

Draga Mateja!
Ne vem, koliko si stara, a sklepam, da si se mlada. Celo zivljenje je se pred tabo. Bi ga rada prezivela z nekom, ki te ne spostuje, ki mirno gleda kako trpis? Ki tako rad manipulira s tvojimi custvi? Imej se toliko rada in zazivi z nekom, ki te bo vreden, ki ne bo vnasal nemir v tvoje mlado srce. Sama imam podobno izkusnjo kot elca in verjemi, da je tezko bit z nekom, ki ga sovrazis. Dokler je se cas pojdi svojo pot. Verjemi, da je vedno tezje, ko so tukaj otroci, skupno premozenje. Ne spijazni se s taksnim zivljenjem, zberi pogum in vzami stvari v svoje roke. Jaz ga ze zbiram. Za vojno, ki bo boleca za vse vpletene.
Tisti, ki prevara se vedno brani s tem, da drugega ponizuje in ga dela bolanega. Jaz sem dolgo verjela, da je res nekaj narobe z mano. Da imam preganjavico. Sem prvic ugotovila resnico, mislila, da se bo spremenil. Ja, spremenil je samo odnos do mene. Prisiljeno sladki. In kaj zopet ugotovim. Razmerje, ki ga takrat sploh ni koncal. Ni vreden ene same solze……zato…naredi po svoji presoji, zaupaj notranjemu glasu, ki se ne moti.
To je moja boleca resnica, tebi pa zelim pametno odlocitev, predvsem tebi v prid. Ce bos srecna z njim, ti privoscim iz srca!

Srecno!

Živjo, dekleta!

Vem za eno dobro knjigo, ki bi vam lahko pomagala v dilemi, ali ostati v zvezi ali oditi – to je knjiga Barbare Angelis o izbiri pravega partnerja.

Predvsem je ključ v spoznavanju same sebe, kakšne predstave imate o idealni ljubezni, v spoznavanju tega, kakšne partnerje ste si dosedaj izbirale in kako prepoznati pravega in boljše izbrati.

Zelo priporočam! LP

oj!
moja zgodba je precej daljša.
bila sva poročena. ona odšla na službeno pot in s seboj vzela diafragmo…
ko se je vrnila in sem jo opazil v njeni prtljagi, pa je začela nekaj mečkati- češ- pomota…
aja- otroka sva imela takrat že leto starega.
potem se je zapletla s prijateljem, ko smo bili na letovanju, takoj za tem pa še z drugim moškim. takrat sem spakiral in odšel. za eno leto. vztrajal sem, da se morava pogovarjati in iskati rešitev. sva poskušala. ona je ponavadi zaspala med pogovorom. čez leto dni sva se odločila, da odideva skupaj letovati. kot družina- z otrokom. in ostali smo skupaj naslednjih 6 let. medtem se je najina ljubezen izčrpala in umrla. razšla sva se. jaz sem takrat razmišljal o tem tako: noben na svetu ni moja last. in kaj počne s seboj je njegova stvar. dokler živi z menoj mu pa bom popolnoma zaupal. jaz sem bil nama popolnoma predan. in sem vztrajal.
verjetno ona tega ni vrednotila kot dobro, ampak kot brezbrižnost.
še ena pomembna malenkost je bila. od zanositve ni več mogla spati z menoj. 12 let. in jaz nisem niti pomislil, da bi jo prevaral. tudi takrat ne, ko sva živela leto vsak zase.
zdaj vem, da bi moral zginit že pri prvem znaku. ta moja ljubezen mene ni ljubila. imela pa me je rada, ker sem bil dober in prijazen človek. ampak to ne sme biti dovolj.
meni se zdiš preveč nezaupljiva vase. ne išči rešitve in nasveta pri drugih ljudeh. sama se moraš odločit. saj imaš vse podatke, ki jih potrebuješ. je pa težko, kadar razum govori eno, čustva pa vlečejo drugam.
lp

New Report

Close