Najdi forum

Tudi jaz sem doživela isto, kot moja predhodnica.
Skrivanje telefona, odsotnost od doma, službene obveznosti kot voznik, “srečanja s prijatelji” za šankom.
Ko pa sem ugotovila, številko ljubice je imel shranjeno pod moško ime, mu razkrila njegovo skrivnost,
je priznal vezo.
Samo žalostno je to, da sva oba stara 55 let. Kako naprej? Odločila sem se v začetku v tem šoku in
bolečini, da bova ostala skupaj in sicer pod pogoji, ki sem mu jih postavila – ni več srečanj za šankom,
kamorkoli bova šla, bova šla skupaj. To je sicer trajalo tri mesece, sedaj pa se že počasi umika iz
svojih obljub. Za šank ne gre več od doma, ampak se ustavi, ko gre iz službe, kar sem tudi ugotovila.
Jezna sem, ker je prelomil obljubo in če je prvo, bo lahko tudi drugo, da to ne bo več počel.
Umika se pogovoru, ne govori, ko ga kaj sprašujem, enostavno živi mimo mene.
Prijatelji in moja primarna družina mi sicer svetujejo, naj se pogovorim, naj odpustim. Vendar če pravega
pogovora ni, če zaupanja ni več ali naj še preostalo življenje samo skrbim, kje in s kom je, naj zanemarim
svoj duševni mir samo za to, da bom imela moža na papirju?

Razmišljam, tehtam, a vedno sem na začetku.

Pozdravljeni usi.
Znasla sem se v zelo tezkem polozaju. Zvedla sem se da mr fant vara ampak on ne ve da jaz vem. Problem je kerjaz zivm pri njemu nimam pa drugega stanovanja razem doma. Domow pa ne morem ker studiram tukaj. Zre me ze en teden. Kako se soocit s tem?

Prevarantu ne verjemi nikoli. Nikoli.
Kdor enkrat vara vedno vara. stara modrost.
Pogovori so nesmiselni. Ultimati, postavljanje pogojev so jalovi poskusi spreminjanja drugih, to je namreč nemogoče. Spremeniš lahko le sebe.
On se spremenil ne bo. Dokazov imaš veliko, pred nosom.
Bolj ko razmišljaš in tehtaš bolše je zanj.
Ker ne boš odšla in on to ve in se temu primerno obnaša- dela kar mu paše, zate mu dol visi.
Verjemi
Če te vara te ne mara, ne ceni, ne spoštuje, kaj šele ljubi.
Če bi te namreč cenil in spoštoval ti ne bi lagal
če bi te pa ljubil se ne bi z drugo dol dajal.
Tako enostavno je to, da je težko dojeti.

Zaradi prijateljev in primarne družine ne rabiš biti nesrečna, ne ostajat v zakonu kjer nisi spoštovana, ljubljena. Samo eno življenje imaš in pri 55-tih ga še ni konec. Bo pa takšno kot si ga boš naredila sama.
Kakšnega si želiš?
Začni delat na tem.
Srečno.

ps. bolje biti sam kot v slabi družbi.

Še to, odpustiti ne pomeni še naprej z njim živeti.

glej, toplo ti svetujem;

jaz sem tudi eden izmed prevaranih; svetujem ti da od fanta oddides kljub ekonomski odvisnosti, imas dom imas starse in zadevo boste sigurno uspeli urediti.

glej, sedaj imas se proste roke in lahko ukrepas brez vecjih posledic, bo teden, mesec, mogoce leto joka in po tem bos srecno spet zazivela z drugim upam da vredu fantom.

predpostavljam da si se mlada in tale sedanji fant te bo v prihodnosti varal se naprej, vse ostalo je zatiskanje oci. ce zdaj ne stima, tudi nikoli vec ne bo!

zakaj ti tako svetujem; ker jaz imam druzino in na zalost tega koraka ne morem narediti, oziroma se morem lociti, pole pa tezave z otrokom, pa sodisca in csd….in tako trpim dan za dnem

kasno je pa dejstvo, da po prevari od odnosa nimas nic, razen muk in to vsakodnevnih, stalno pomisleki, dvomi, vprasanja zakaj in kdaj spet…

ne vem sicer naredi kot zelis, nasvet oddidi ker nisi vezana in zevljenje z prevaro v podzavesti je veliko breme – sizifovo delo; valis kamen od sebe, in vedno ga imas pod nogami; resis se ga ne nikoli!!!!!

Kako? Hja, če si pripravljena zaradi udobja trpet, potem pač trpi.
Saj on to dobro ve, brez skrbi.

Amanda177

Ja,” prevarani “ima čisto prav in se popolnoma strinjam z njim. Beži od te veze kakor te noge nesejo dokler nimata otrok…ko so otroci pa na celotno situacijo gledaš drugače in verjemi mi ni prijetno- iz dneva v dan dvomi in laži z njegove strani…Najbolj boli, ker si ti pošten in iskren potem pa vidiš kako se izmika, vedno je nekaj bolj pomembno…z otroci hodiš sam naokrog, ker nima časa…lahko ga res nima lahko pa…vedno te razžira. Tako rada bi bila močna…in srečna…vem, da za to bom mogla sama poskrbet in nihče drug. Ti pa imaš vse možnosti, da greš. Zame je prevara nekaj najbolj groznega kar se lahko v vezi zgodi…naj gre iz veze pa naj se potem g…naokrog…..ampak potem očitno ni tako zanimivo.

zivijo amanda177

upam da si prebrala odgovore na tvoje vprasanje in upam da so ti v pomoc;

rad bi ti se nekaj dal v razmislek:

od kar si napisala na net kaj te preganja je kratek cas, verjetno da od kar ves, je pa dlje casa…no, sama najbolj ves kako se casovno opredelit…

sprasujem te pa ni treba odgovorit, samo v razmislek

koliko noci ne spis zaradi tega, koliko si se zredila oz shujsala, si ponosna da si v zvezi ali s sramom hodis naokrog in v druzbo, se nacrtujes naslednje korake v zivljenju ali ne, se vprasas ce si res taka zguba, da ti to pripada da te vara, in se bi lahko nasteval, kaj vse sem se in se se sprasujem….a tudi ti gres na sprehod in hodis kar tja v tri dni, brezciljno, pa sploh ne ves ce si koga srecala oziroma kam si se sploh odpravila…

glej 3 leta nisem slisal besed rada te imam, ljubim te, srecna sem da smo druzina in podobno; ves kaj vse bi dal, ves kako hudo je to, sama fizicna prevara – sex, to te se najmanj razjeda

verjemi da ni vredno, glavo pokonci punca

starsi te bodo razumeli, imajo te radi in ti bodo pomagali, nisi ti nesposobna, nisi ti kriva…sicer druzba ponavadi varanje ko so v skupini podpirajo (fantje in punce), a vsak pri sebi si misli, ja me to ne bo doletelo in da to ni prav vredu… sem bil prica veckrat takim pogovorom, pa sva se na koncu z prijateljem v avtu samo krizala kam je sel ta svet, na zalost je to mene pa se doletelo

in varalice znajo na koncu vedno zakljuciti, ja ce pa ni prav v nulo stimalo, hrbtenice da bi rekle, to in to je narobe zato te zapuscam in odhajam, ker nisem srecen, zato to naprtijo drugemu in to na najbolj svinjski nacin.

glej za menoj so ze 3 leta, pa vsak dan nekaj crvici, pa dvom… pa da ne recem da se vracam iz sluzbe pa zavijem kam na samo in se dobesedno zjocem kot kaksen cucek, pa pogledam otroka ko sm v minus fazi, pa so rosne oci, ker ne ves kako bo slo naprej in koliko casa….otrocicek pa zlato bitje polno pricakovanj, srecen….in samo klik, in sledi polomija.

poberi sila in kopita, ne nalozi si bremena ker ti je to nepotrebno, punca, zdej si svobodna, ko bo otrok bos imela zavezane roke, pa se otrok bo dodatna zrtev

Berem vase izpovedi in se lahko strinjam z enimi in drugimi.

Moja zgodba je pa taksna. Ljubila sem moskega, ki je zbolel za rakom in me zapustil, ni me vec hotel ob sebi. Zveza se je zacela poleti in trajala dober mesec, nakar me je zapustil, potem sva imela 2 meseca samo kontakt preko emailov in sms, videla le enkrat. In me je spet zapustil.
Po dveh mesecih sem si v posteljo poklicala znanca, porocenega. Po dveh mesecih lustnih zadev se je kar naenkrat preselil k meni. Nisem hotela, me je pa izsilil, ker ni imel kam. Sex je bil super, ampak ljubila sem se prvega. In sva zacela loviti skupno zivljenje. Rekel mi je, da me ljubi. Ampak nisva pa ustrezala drug drugemu po marsicem.
In po letu in pol spet navezeva kontakt z prvim. In se vlece…..samo sma, emaili, dvakrat kratko srecanje, eno pa romanticno brez sexa.
Torej drugega nisem ljubila, ker sem prvega. Vmes sem se drugega nagnala od sebe, pa ga spet vzela nazaj….kaos. Kaos v meni. Kdo je tukaj nesestavljen? Jaz!!! In kdo je trpel, vsi trije.
Moska nista vedela drug za drugega.
No, potem greva narazen z drugim, prvi je dobil baje otroka in ni v zvezi.
In v tem casu se vedno sexava z drugim. Prvega ni vec…..se ukvarja sam s svojo boleznijo in otrokom.
Drugi hodi obcasno na sex in poslovno se sodelujeva.

Torej sem varala oba. Enkrat z enim drugic z drugim.
Ampak vmes sem zacela pa ljubiti drugega. In sla sva narazen in po nekaj mesecih izvem, da me je ta cas varal z drugo, ko sva se odselila vsak zase.

In sedaj se pocutim prevarano jaz. Drugi je se vedno spal z mano obcasno in z neko kratko avanturo. Nasla sem sms v telefonu. In poslovno sem se sodelovala z njim.

Mesec dni je ze od kar sem prekinila z drugim. Prvemu sem poslala email, da je sedaj res koncano. Haloooo, z moje strani. Ker ko sva se srecala bezno je hotel se govoriti z mano z nasmejanim obrazom.
Drugi mi je pa nazadnje izjavil, da rabi kaksno leto, da se poslihta. Bi pa se rad bil z mano, vsaj v postelji.

In kdo je tu najbolj nor? Seveda jaz. Ko sem varala in bila cisto brez slabe vesti. Saj sem bila zaljubljena v prvega. In takrat se boljsa ljubica drugemu, bolj ljubeca, skrbna,….Skratka prava zenska na zunaj.
In drugi, ki me je prevaral kasneje, ko sva se razsla. Tega mu ne morem odpustiti, nikoli.

Delam na sebi, da resujem svojo zmedo. Duhovnost, meditacije, knjige, pogovori, clanki, terapije, sport, zdrava hrana,….sprostitve, narava…..
Nekoc skolirana zenka, potem pa 4 leta zmede. Nekoc bi obsojala druge, ce bi si jim to dogajalo. Danes vem, da ljubezen je nekaj najlepsega kar se ti lahko zgodi. Ima pa ljubezen trnje. Ucim se, odpustiti najprej sebi in se obema, da ste me prevarala. Oba imata za sabo svoje navade, svoj nacin zivljenja,…svojo zgodovino. Oba sta mi oprostila, pa ne vesta da sem ju varala. Oba moska macota, zavarovana vase, z egom, ponosom,….kako naivna sta bila ves cas. Jaz pa spretna varalica.
Danes vem, da sem oba ljubila, le casovno se nisem uskladila z enim ali drugim. Je to katastrofa? Ne ni, nikoli. Ne zanikam ljubezni, je bila in je se vedno.

Grem naprej in skusam ziveti na novo. Se pridejo trenutki, ko se spomnim, da sem bila prevarana. Da sem varala, ne. Odpustila sem sebi in obema.
Vem, da sem iz vsega tega potegnila najboljse, postala mocna, pametna in modra. Se bom delala na sebi. Pridejo trenutki, ko me zamaje….ampak cas celi vse rane. Bo prisel novi in bo zabrisal sled nazaj.

Da odgovorim glede odpustiti. To je odvisno od karakterja cloveka. Jaz sem odlocna, temperamentna, mocna oseba. Jaz ne odpuscam. Zapustim partnerja, ce bi me prevaral. Sem samozavestna in ne dovolim, da bi me kdo ponizeval. Vsak si mora sam odgovoriti na to vprasanje. Morda bi tudi lahko odpustila in se vrnila drugemu, ce bi ga tako mocno ljubila. Cas dela cudo….ne zdi se mi pa smeselno nekoga ljubiti, biti srecen z njim, po drugi strani mu pa ne odpustiti, da te je prevaral. To je mucenje samega sebe. Treba je poiskati strokovno pomoc, ce sam ne zmores razresiti dilem.

Se to. Pred casom sem znancu, ki me je prepriceval, da naj drugega moskega vzamem nazaj, odgovorila. Zakaj bi morala hoditi v trgovino po zivila kjer so me prevarali? Trgovin na tem svetu je veliko, grem pac v drugo. Cas celi vse rane! Ne mucite se dragi moji, zivljenje je samo eno in okoli nas nas obkroza le ljubezen. Najvecja in najmocnejsa sila, ki je nase gonilo vsega. Ljubimo in bodimo ljubljeni!

Amanda, dovoli se moj pogled na tvojo situacijo.
Spremeni pogled na svet, na ljubezen, na vse kar te obdaja, naravo, telo, sport, prijatelje,…govori o tem, da se izpraznes, potem se pogovori s strokovnjakom in prijatelji..,….sele potem bos prisla do zakljucka kaj storiti….sama bos odsla po svoje, ne glede na vse in ne bos vec iskala odgovorov.

hahaha kako vedno varalice dobijo tisto kar si zaslužijo. Ubistvu sem navdušen kako življenje vedno postavi stvari na svoje mesto.

hahaha zakaj bi nekdo še prišel v tvojo trgovino?

@Varala- prevarala

Ti, ki si varala in bila prevarana se s tem, ko ne moreš odpustiti tega, kar si sama storila, imaš za močno osebnost? Mislim, da nisi ne močna, kaj šele osebnost. Predvsem je tukaj doma nezrelost. Malo sem piker, se opravičujem 🙂

Preberi si to stokrat, potem pa razmisli zakaj si ostal. Si kar naenkrat čudežno ugotovil, da jo ljubiš, ali pa so prisotni le pretirani občutki krivde in dolžnosti? Za tisto prvo stvar, ki sem jo navedla iskreno dvomin, za drugo navedene občutke pa sem prepričana. In kaj si s tem naredil sebi dobrega? S temi občutki, ki si jih tako pridno nabijaš si le preložil moč in odločitev za svoje življenje v druge roke (njene), ker ti je lažje prenašati občutke krivde kot se odločiti za svojo srečo. No, vseakor imaš izbiro, da se odločiš tudi za nesrečo, če ti je ljubša od sreče. Dejstvo pa je, in to si upam trditi, da svoje partnerke ne ljubiš ter je tudi nikoli nisi. Verjetno si bil na začetku zaljubljen, zdaj pa pravzaprav ostajaš, ker ne veš kako zaključiti zadevo – sploh zdaj, ko te ob njej drži še pretiran občutek krivde po prevari. Nekaj naj ti bo jasno. Če si imel vseskozi občutek krivde ob svojem početju, pomeni, da si vzgojen v tradicionalnem duhu, kjer vrednota zvestobe nekaj velja. Če te privzgojene vrednote v času nezvestobe nisi upošteval, pomeni, da svoje partnerke nisi, ter je ne ljubiš niti sedaj. Obenem pa pomeni, da je tudi spoštuješ ne, ter da med vama ni bilo pravega parterskega oz. intimnega odnosa. Zdaj pa še naprej vztrajaj ob nekom, ki ga ne ljubiš ter zavozi svoje življenje zaradi strahov. Gotovo boš srečen, prav tako pa tudi ona.

Druga trgovina, iz tvojega pisanja veje ena sama velika nezrelost, zmeda in neodgovornost. Sama varaš, ne preneseš pa, da tebe kdo prevara?! Kaj misliš, da prevara ni prevara, če prevarani zanjo ne ve? Malo se zamisli nad sabo, nad svojimi vrednotami. In misliš, da si zdaj super človek, če si sebi odpustila, tvojemu prevarantu pa ne? Ja kdo pa misliš, da bo tvoje prevare prenašal in jih toleriral. Ko se prihodnjič, ko boš v zvezi z nekom, ponovno odločiš za varanje, najprej pomisli na odgovornost, ki jo prevara prinese za sabo, na bolečino, ki jo boš povzročila partnerju, ne pa samo na svoje užitke. Punca, ti si v totalnem egu, misliš samo nase in si brez sočutja do drugih, da o ljubezni (ne tisti telesni!) sploh ne govorim. Fanta imata srečo, da se je zanju tako izteklo in upam, da v tvojo trgovino nikoli več ne stopita, ker tam je sama PRAZNINA. Pa brez zamere!

Zdravo tebi

Ti na splosno se ne ves kaj hoces v zivljenju , ta nacin ravnanja ni dober ce bi zelela svoje zivljenje urediti da uspes svojo druzino ustvariti na ta nacin ti ne bos uspela ..Ce te negdo zapusti ali hoce da
napravi en break pusti ga naj gre naj dela kar hoce ti pa se znova spusti tam kjer je mogoce kaj resnega upravit pa ne samo avanture ki te ne bojo nigdar osrecile .To je samo zivcna muka ki ti prinasa samo razocaraje in nesreco …Cim pades na te vrste typov bezi menjaj in ne gubi casa .. Fantov ki ihcejo prave veze ki so resni je pa zadosti zakaj bi se z drugimi bavila ..Med njimi bos nasla veliko luzerjev in fuka fehtarjev ki bojo samo od tebe profitirali ali se norcevali z teboj ..Toda ce ti zelis prave fante in ne barabe pa tudi ti moras biti bolj resna .Ne vdajaj se v dve tri veze obenem in ne zacenjaj nicessar dokler se nisi ene zgotovla ..Ti nebos vec vedla po kateri nogi plesat in bos tvoj cas gubila obenem pa tudi cas in zaupanje drugih .Ti ne mores od nekoga kaj zahtevat ce se sama nisi tega sposobna .Na ta nacin nebos nigdar uspela da si lastni dom ustvaris da bi tudi ti enkrat zares srecna bila ..Tvoj nacin ze gre za ta mlade ki se spoh nimajo volje imet stalnega ljubimca temvec se igrajo levo pa desno z enim pa drugim ..To mi da na spomin ko sem bil mlad 16-21 let ko se nobene volje nisem imel da resno z eno punco hodim –temvec se zabavam ce ene ni blo je druga prisla .V teh casih pa smo tudi organiziral med prijatli noci Peace and love ce je blo za 3 je blo za stiri ko je bil en zmatran je drugi nadaljeval –Cvet je bil narisan na puski ki je vseskozi streljala na vse kar se je se vleglo in zmigalo ..Ce pa ena ni hotela smo jo kar ponoci na postajo pustli in drugo iskal ki je bla vsa vesela da se z njo vsi bavimo ..To gre nekaj casa z tem pa si ne mores zivljenja uredit in druzino napravit .samo od tebe zavisi kolko si stara in kaj zelis za tvojo bodocnost ..Ali ta male fukece ali resne fante te pa tudi ti moras zasluzit kot mi fantje ce hocemo resno dekle imet moramo tudi mi resni in ljubeci postati .Srecno tebi zivijo iz Italije

Zdravo tebi

Ti na splosno se ne ves kaj hoces v zivljenju , ta nacin ravnanja ni dober ce bi zelela svoje zivljenje urediti da uspes svojo druzino ustvariti na ta nacin ti ne bos uspela ..Ce te negdo zapusti ali hoce da
napravi en break pusti ga naj gre naj dela kar hoce ti pa se znova spusti tam kjer je mogoce kaj resnega upravit pa ne samo avanture ki te ne bojo nigdar osrecile .To je samo zivcna muka ki ti prinasa samo razocaraje in nesreco …Cim pades na te vrste typov bezi menjaj in ne gubi casa .. Fantov ki ihcejo prave veze ki so resni je pa zadosti zakaj bi se z drugimi bavila ..Med njimi bos nasla veliko luzerjev in fuka fehtarjev ki bojo samo od tebe profitirali ali se norcevali z teboj ..Toda ce ti zelis prave fante in ne barabe pa tudi ti moras biti bolj resna .Ne vdajaj se v dve tri veze obenem in ne zacenjaj nicessar dokler se nisi ene zgotovla ..Ti nebos vec vedla po kateri nogi plesat in bos tvoj cas gubila obenem pa tudi cas in zaupanje drugih .Ti ne mores od nekoga kaj zahtevat ce se sama nisi tega sposobna .Na ta nacin nebos nigdar uspela da si lastni dom ustvaris da bi tudi ti enkrat zares srecna bila ..Tvoj nacin ze gre za ta mlade ki se spoh nimajo volje imet stalnega ljubimca temvec se igrajo levo pa desno z enim pa drugim ..To mi da na spomin ko sem bil mlad 16-21 let ko se nobene volje nisem imel da resno z eno punco hodim –temvec se zabavam ce ene ni blo je druga prisla .V teh casih pa smo tudi organiziral med prijatli noci Peace and love ce je blo za 3 je blo za stiri ko je bil en zmatran je drugi nadaljeval –Cvet je bil narisan na puski ki je vseskozi streljala na vse kar se je se vleglo in zmigalo ..Ce pa ena ni hotela smo jo kar ponoci na postajo pustli in drugo iskal ki je bla vsa vesela da se z njo vsi bavimo ..To gre nekaj casa z tem pa si ne mores zivljenja uredit in druzino napravit .samo od tebe zavisi kolko si stara in kaj zelis za tvojo bodocnost ..Ali ta male fukece ali resne fante te pa tudi ti moras zasluzit kot mi fantje ce hocemo resno dekle imet moramo tudi mi resni in ljubeci postati .Srecno tebi zivijo iz Italije Ne pozabi ti si tvoje srece kovac in se nigdar ni prepozno v zivljenju da v sreci zazivis ..

Naženi ga in si najdi boljšega. To je neumnost. Zaradi njegove “napake” si zagotovo zapravila 2 leti zivljenje ce ne vec kolikor bos rabila da mu bos lahko spet zaupala, saj je zaupanje temelj dobre zveze. Pa prosim zacnite razmisljati realno in ne romanticno, vsak 50% zvez se konca z locitvijo, seveda noben od teh ni pricakoval tega in je mislil da se mu to nemore zgoditi

Kjer je volja, tam je pot.

Včasih se zgodi, da si moški želi le avanture – preizkusiti kako zelena je trava na drugem pašniku. Po tem ga tuja trava ne zanima več…..Ne skušam opravičiti njegovo ravnanje ker je obsojanja vredno, le razmišljam o njemu.
Sama boš takoj ugotovila, ali ti laže ali govori resnico. Poglej, koliko se ti posveča, koliko se pogovarja z tabo, skrbi da skupaj preživljata čas, koliko mu pomeni nežnost in intimnost ( ne sex ! ), koliko bi rad izvedel o tvojih občutkih in ti povedal o svojih…..To je nešteto majhnih stvari, ki jih ne moreš igrati dolgo.
Če mu je resnično žal, bo več časa posvetil skupnim trenutkom in tvojim občutkom. Če ti znova laže, se bo začel umikati od tebe.

Bolečina, kaj pri hudiču si študirala, ko si se odločila za še enega otroka…??? to mi ni jasno…zdaj pa rešujeta odnos z otrokom. A bo zdaj kaj lažje? A misliš, da ga bo dojenček odvračal od ponovne afere? Pol si v veliki zmoti. Samo to bom rekla, da ne napišem še kaj drugega. Pa vso srečo. Mislim, da te bomo še brali.

Draga “zakajpa”!

Z otokom ničesar ne rešujem. Neveš kako zelo sem si ga želela, zato me ne obsojaj. Otroka imam neizmerno rada. Še toliko bolj, ker je bil tako zelo zaželjen. In ne, ne boš prebirala o meni, ker ljudem, ki so privoščljivi kot ti in ne razumejo nesreče drugega, pač ne dajem takega veselja.
pa srečno!

New Report

Close