Najdi forum

Pozdravljeni!

Hvala za vaše prispevke.
Moram priznati, da sem se nekaterim prav lepo nasmejala:)

Skratka, bom v parih stavkih povzela bistvo… Predlagala sem, da se ločiva in še naprej skrbiva za otroke kot sva do zdaj, pa se sprva ni strinjal, ker je mislil, da bom kar oprostila prevaro in šla naprej kot da se ni nič zgodilo. Potem, ko sva začela bolj globok pogovor, ko mi je opisal celotno situacijo glede tega z moškimi, sva že bolj trezno razmišljala in oba ugovotovila, da je ločitev v bistvu edina možnost, ki jo imava.
Trenutno smo skupaj v hiši, konec meseca pa naj bi se preselil. Napetost med nama ja zelo očitna, ker se v bistvu od tistega večera praktično ne pogovarjava veliko. Sam je predlagal da v hiši ostanem jaz z otroci, da bi pa želel prihajati na obiske in občasno tudi prespati, s čimer se popolnoma strinjam. Edina dobra stvar v vsemu temu je to, da je zelo razumen človek, zaveda se bolečine in posledic, ki jih je povzročil in pač bova vse to speljala na čim bolj miren način. Določeno papirologijo bova morala urediti, kar se pa tiče medsebojnih odnosov, pa mislim da bo čas zacelil rane in da bova ostala prijatelja. Zdaj je še prezgodaj o tem govoriti, ker sem res prizadeta in me resnično boli, a se zavedam, da sva oba relativno mlada in da je v življenju potrebno početi stvari ki te veselijo in osrečujejo.

Otrokom sva tudi povedala, bolečino in neustavljiv jok vam ne morem opisati, upam pa da bodo kmalu dojeli, da bova očka in mamica še naprej kot sva bila, ne glede na to, da ne bomo živeli skupaj.

To bi za enkrat bilo vse, se bom pa sigurno še kaj oglasila, ker sem resnično olajšana ko vas berem in ko pišem. Trenutno sem še vedno vsa čudna, ta teden sem še doma, s prihodnjim tednom sem si pa obljubila, da dvignem glavo in začnem živeti, hoditi v službo in ostale aktivnosti, ki sem jih počela.

Bodite lepo, srečno!

zdaj ima še slabo vest, zato kar pohiti z urejanjem uradnih stvari.

ampak vidiš, kako po eni strani misli, da boš oprostila, seveda pa ima že figo v žepu, ker s tem svojim početjem z moškimi ne bo nikoli nehal, kot si tudi sama dojela

na ta način mislim, da se “rešuje” veliko zakonov, kjer so zaloteni na delu. sicer pa itak ne priznajo, če tudi bi jim vrtal luknjo v koleno :))

no, glava ti dobro dela glede na vse, na stare tire boš pa tut kmalu prišla

drži se

čestitam za kulturne dogovore. Boš videla, da v resnici ne bo tako hudo, kot si ti sedajle predstavljaš.
me pa zanima, če bo otrokom povedal, da je homič in kako se bodo obnašali sorodniki. na tem področju te najbrž čaka kakšna žoltava. naj te pa tudi potolažim, da bodo gotovo ljudje, ki ti bodo stali ob strani in ti pomagali, čeprav si sedaj težko predstavljaš.
pa še tole: dolgoročno najbrž spanje pri vas za moža ne bo prišlo v poštev. si še mlada ženska in najbrž zaradi ene zmote ne boš šla v samostan. Tudi otrokom lahko tako spanje pomeni lažno upanje, tako da bodita previdna.

Glej, ni vsak zaplankan, ki se ne strinja s tvojim mnenjem.

Velja tvoja teorija tudi za ženske? Namreč, da obstajajo popolnoma heteroseksualne ženske (s partnerji, s fanti, poročene), ki pa seksajo tudi z ženskami? Imam nekaj heteroseksualnih prijateljic, s katerimi si zaupamo vse sorte stvari, pa mi ni še nobena rekla, da si želi spolnosti z žensko, vendar vseeno ostaja popolnoma heteroseksualna.

Veš, podcenjuješ “zaplankanost” družbe. Če je tebi to kdaj govoril kakšen moški, je resnica ta, ta ni želel izpasti “prikriti homič” oz. skrivač. Slovenska družba, ki je pogostokrat sovražno nastrojena do vseh drugačnih, ljudi prav sili v take blesave izjave v smislu: “Sem čisto heteroseksualen moški in imam rad ženske, vendar seksam tudi z moškimi – čeprav si z njimi kaj več od seksa ne predstavljam.” Če bi bila družba svobodnejša in manj zaplankana, bi ta isti moški lahko brez strahu priznal: “Sem biseksualen moški, poleg žensk me privlačijo tudi moški.”

Namreč, tudi to je lažje sprejeti, da nek hetero moški samo seksa z drugimi moškimi kot pa to, da se lahko na moškega naveže, da se lahko vanj zaljubi in si zaželi z njim tudi skupnega življenja. Kdor bi to priznal v današnji družbi, bi obveljal za “navadnega buzeranta”, postal bi tarča posmeha in zgražanja.

Nikoli se nisem imela za zaplankano in se še vedno nimam, čeprav me najbrž ti prištevaš med omenjene zaplankance. Zame je zaplankan nekdo, ki ne more in noče sprejemati dejstva, da obstajajo ljudje takih in drugačni spolnih usmerjenosti. In da vsi ljudje niso heteroseksualni, da poleg njih obstajajo še biseksualci in homoseksualci, da o kakšnih transseksualcih niti ne začnem.

Ljudem, ki so biseksualni in homoseksualni je to priznati okolici nekaj najtežjega. Mnogi raje storijo samomor kot da bi kdo izvedel za njih. Mnogi se skrivajo vse življenje in posledično tudi vse življenje preživijo v nesvobodi in strahu.

Se pa med njimi gotovo najdejo tudi taki, ki so v zanikanju pred drugimi in tudi pred seboj. Tak moški bo zase rekel, da je popolnoma heteroseksualen, vendar pa bi seksal tudi z moškim. S svojim stavkom bo povedal, da bog ne daj, da bi ga kdo prištel med “pedre” ali biseksualce. Da je on vendar čisto “normalen”.

Če bi bila družba normalna in ne tako zaplankano zagovedana, takih bedarij ne bi bilo treba nikomur govoriti.

Za pandoro: nikjer nisem napisala, da to ni prevara. Seveda je prevara, in verjamem da je za avtorico vse skupaj grozno boleče.

za razumem zadevo: Ja velja enako tudi za ženske. Če imaš ti samo hetero prijatelice, ki ne želijo seksa z žensami je to tvoj vidik. Spet kaže na tvojo zaplankanost, saj ves čas govoriš samo iz svoje laične presoje. Seveda obstajajo ženske, ki uživajo v seksu z ženskami, ampak imajo za partnerja moške. Lahko tudi zase rečem, da sem ena od njih. Uživam v ženskem dotiku, je res drugačen od moškega dotika. Ampak ne bi se mogla zaljubiti v žensko. Vsi moji partnerji so bili moški. Pa verjemi, da ne zato ker bi bila tako zaplankana. Poznam zelo veliko istospolno usmerjenih in zame res ne bi bil problem da se “razkrijem” če bi se počutila lezbijko. Gre zato, da mi v ljubezni ustreza moška duša, v seksu pa tudi žensko telo. Spoznala sem že veliko izredno sexy, pametnih, zabavnih, občudovanja vrednih punc. Pa se nisem nikoli zaljubila v nobeno. Postale so moje zelo dobre prijatelice. V sexy, pametne in zabavne moške sem se že zaljubila. In ko praviš, da zaradi zaplankanosti moški sami sebi ne upajo priznati, da so gayji, bi….Bodi realna, se ti ne zdi da mošk, ki priznajo da imajo spolne odnose z moškimi, nimajo teh problemov. Ker če bi jih imeli, bi že v kali zatrli spolno privlačnost do moških. In če si priznajo da želijo seksati z moškimi, verjemi da jim ni težava samim sebi priznati, da so gay-ji. Ker ravno zato, kot si napisala sama, če seksajo z moškimi jih usi imajo za pedre.Veliko težje je sam sebi priznati, da se ne moreš zaljubiti v moškega, da te privlači samo seks znjim. Veliko lažje je sam sebi reči, sem pač gay, bi. Ne pa, sem pač hetero, ki ima rad v ritko…Zakaj je lažje priznati prvo? Zaradi okolice, ker drugega ljudje ne razumejo. Kot ne razumeš ti.

aleksandra…se strinjam, da v samostan ne bom šla in na dolgi rok spanje moža pri nas ne bo nič dobrega, ampak z azačetek je dogovor tak kakršen je, ni pa rečeno da bo dolgoročen…nikoli ne veš kaj te jutri čaka.

Nekdo me je vprašal, če bom povedala sorodnikom….jaz osebno ne mislim govorit razlogov ljudem, zakaj sva se razšla, konec koncev se nikogar ne tiče. Vseh 17 let sva se imela lepo, kar so videli tudi ljudje okoli naju, prijatelji, sorodniki,,…tako da jim bo mogoče težko verjeti, da kao ”nisva več za skupaj’. Ampak kljub temu, nimam volje niti interesa razlagat dogodkov. Prijatljicam, ki jim zaupam se bom izpovedala, tako kot sem se vam na forumu. Moram pa še enkrat ponoviti, da sem zelo hvaležna na odzive, saj sem se v teh parih dneh zelo hitro pobrala s pomočjo pisanja in prebiranja.

Matimila,

Jaz sem vseeno nekako upala, da se nam boš oglasila s kakšnim spodbudnejšim pisanjem, z logičnim pojasnilom, da je bil vse skupaj samo en velik nesporazum…

In mi vsi tukaj, za našimi ekrani, bi se udarili po čelu in olajšano izdihnili:

...ah, saj res, tako je to torej bilo…

Ne vem zakaj, prirasla si mi k srcu, mogoče zaradi tako nenavadne zgodbe in sem zato čakala, da boš napisala, da te je tvoj dragi hotel presenetiti in je zato natočil banjo polno dišeče vode, se nekako spotaknil in padel vanjo, tisti ta-drugi pa je (sicer nag) skočil za njim in ga rešil gotove smrti z utapljanjem.
In ti si uletela v napačnem trenutku…

Vse je rajši in lažje verjeti kot to, da si živela z nekom 17 let in da niti za trenutek nisi posumila. Pa po tolikšnem času, ko si prepričan, da nekoga poznaš v vsak vlaken njegovega telesa.

Ah, ja…življenje je ena sama zmeda, pa rečte vi kar čte…

Si se ga pa na hitro “znebila”. Ne verjamem, da je ta dogodek edini vzrok, da sta se tako hitro dogovorila. Med vama že dolgo ni bilo vse ok. In zagotovo nosiš tudi ti del svoje situacije (beseda krivda je tako zoprna). Predvsem način, kako hitro in hladno si odreagirala to zelo lepo dokazuje.

prav zanimivo razmišljanje. po tvoje bi bilo prevar manj samo v primeru, da ljubiš eno osebo, seksaš pa z vsakim, ki ti nudi določeno zgolj in samo in čisto nič drugega kot telesno ugodje. Bralo se je sicer lepo, samo take neumnosti pa odkrito rečeno pa še ne. ampak papir itak vse prenese.

še en pameten ki misli, da smo ženske neumne in neskončno tolerantne.

ko bi vsaka svojega brcnila v rit takoj, bi se gospodje malo drugače obnašali

ženske, ki laži in prevare tolerirajo, jih pa samo vzgajajo

tukaj ne gre za situacijo, ampak za tipa, ki spi z moškimi…. gravž za doma imet – kaka toleranca lepo te prosim. da se v moji banji namakata – haloooooo no

mogoče maš ti tako doma, da kake tvoje take fore tolerira, pa misliš, da mora biti tudi ostali del črede tak

No, Aleksandra, kar pomiri se malo.

Ženske niste moškim dolžne popolnoma ničesar.

hehe, lolantaMaria, lepo si to napisala. Tud sama sem si rada po cele noči predstavljala da to ni res in da bom dobil nek izgovor, na katerega bom nasedla…

Sicer pa, pametni Ian,…sem nekaj krat povdarila Z NAMENOM, da ga imam rada oz. ljubim in da je bilo vseh 17 let z njim lepo. Razen manjših sporov je bilo vedno vse ok. Nisem se ga znebila, vendar je bila to edina možna odločitev v najinem primeru.
Zanimivo, kako si ljudje na svoje načine interpretirajo situacijo, kljub nazornim dejstvom, da se je prevarala zgodila z njegove strani in ne z moje,…torej po napisanem sklepam, da bi mogla v imenu te ljubezni oprostiti prevaro in živeti naprej v strahu, kdaj se bo spet zgodilo? Not me… Je že preveč ljudi, ki si zatiskajo oči in ”žrtvujejo” srečo in življenje zaradi nekoga, ki to ne spoštuje.

Upam da sem s svojo temo na tem forumu odprla oči vsaj 1% žensk (ali moškim), da vedno obstaja rešitev in da konec razmerja ne pomeni konec življenja.
Sicer sem sama še vedno sesuta, vendar podkovana in nafilana z pozitivnimi mislimi in opažam, da je iz dneva v dan vse lažje…

Mislim, da si se prav odločila, težko bi peljala zakon naprej. Raje ostanita dobra prijatelja kot pa slaba partnerja. Želim ti vse dobro. Ženske smo v osnovi močne in zmoremo nositi bistveno več bremen kot moški. Vem, da je tudi možu zelo težko in se zaveda svojih dejanj, a tako živeti tudi nima smisla. Ti mu nikoli več ne bi zaupala, v večnih dvomih je pa živeti zelo težko.

Vse dobro in pazi nase !!!

Neverjetna si, matimila.

Tako razumevajoca in umirjena, ko bi ti lahko bila tudi sama vsaj malo podobna. Sama bi partnerju gotovo iz dna srca zamerila toliko let lazi in pretvarjanja ter bi se cele dneve histericno drla nanj, dokler se ne bi zacel pred mano skrivat:)

Ampak resno- mislis, da bos takole zrelo predelala vse skupaj ali bo se prislo za tabo? Tvoji zvesti bralci smo s tabo v vsakem primeru, ce te stisne, pa hitro kaj napisi, bos videla da bo lazje!

Marinec.si. Daj tole zadevo zrihtaj:)

sem te zmer hotla vprašat, pa pozabla…… ti, kaj pa tale fikus iz fitnesa – je tut poročen?

božemili, saj sem tolerantna, ko berem, da se je to zgodilo tebi, se mi je želodec niti ne dviguje, a ko pomislim, da bi se meni….
🙁
sploh si ne predstavljam, da bi moj moški imel karkoli z drugim moškim….
prav nizkotno se mi zdi….
res – oprosti mi

Zanimivo branje, hvala!

Kokrica hvala za mnenje, mislim in upam, da ne bo prišlo za mano. Pač konec zakona še ne pomeni konec življenja. Ljudje marsikaj hujšega preživljajo, tako da se ne bom nič kaj pritoževala. Pač tako je, grem naprej s pozitivo do fulla…

Aleksandra…Kar se tiče tega inštruktorja, ne vem če je poročen in me v bistvu tudi ne zanima.

Skratka, razmere se pomirjajo, komunicirava bolj malo, se je odselil in se videvava ko pride k otrokom. Ta vikend so bili otroci pri njemu, jaz pa sem mela vikend zase in sem si privoščila malo razvajanja.
Zdaj sva zmenjena, da so otroci z menoj čez teden, z njimi bodo pa preživeli vikende, v kolikor bodo hoteli. Sva oba istega mišljenja, da je bolje da preneha hodit čez teden k nam, razen v kakšnem nujnem primeru. Bomo videli, kako se bo stvar obnesla.
Edino kar me še mori je soočenje z sorodniki…, njegovi starši so zvedeli za ločitev, vendar ne poznajo razloga in sta me tast in tašča prišla prepričevat, naj se pobotava, češ da je to edino prav za vse,… Danes bom sporočila vest še svojim staršem, kar pa bo sploh trd oreh, ker moža so dvigali v nebo ves čas kar sva skupaj, tko da na koncu bom ša jaz izpadla kriva za najino ločitev.
Otroci so kul, razen hčerka (najmlajša)…je prišla spat k meni v posteljo, in je rekla, da bo ona zdaj spala z mano, da ne bom sama 🙁 potem mi starejši sin pove, da ga je vprašala če bojo zdaj dobili novega očka,…pa tudi sicer čutim, da ni vse v redu z njo…stara je 11 let in mislim da so za punčke to precej občutljiva leta. Sicer so vsi moji otroci najstniki, ampak fantje to nekako lažje prenašajo se mi zdi. Mislim, da bo še veliko truda potrebno, da še oni to prebrodijo, kot se le da normalno.

Hvala za branje in mnenja, lep pozdrav!

Vsaj vsaki drugi moški ima takšen ali drugačen seksualen odnos z moškim. 50% torej. Poročen ali neporočen. Vseeno kakšen staus kdo od njih že ima.
. Odnos ni le homoseksualni, morda 40% od vseh zvez, ostalo je na ravni biseksualnosti se pravi moški, ki so povečini poročeni ali v zvezi z žensko imajo še stike z moškim(i). hard, soft, medium…itn kategorije teh odnosov. Stvari poznam zelo, zelo od blizu zato dobro vem o čem govorim. Tudi sam to prakticiram in to že več kot 25 let. Uživam v obeh odnosih in oba spola potrebujem. To je point vsega. In ni, da bi bil sedaj zato nenormalen ali kaj…sem soft verzije torej se nekih orgij ipd – nikoli nisem šel niti se jih ne grem.
Danes je nešteto možnosti preko interneta,..par minut, ura, dve in že je medsebojni stik sklamfan. Tudi ženskih biseks zvez je veliko medtem ko živijo z moškim!

Ne vem zakaj tako malo Slovenk to ve. Najbrž pa zaradi stroge katoliške in permisivne vzgoje. In rekel bi, to sploh ni nič takšnega. Potrudite se, da boste razumele.

ne vem zakaj bi bili ljudje, ki se ne poseksajo z vsem živim kar leze in gre, zaplankani. ti nezaplankanec seksaj s komer hočeš, druge pa pusti pri miru. Ne rabiš iskati izgovorov in potrditev v zmerjanju drugih. avtorica se pač ne gre over all seksa in ima do tega pravico.
pa še za avtorico: ne bodi neumna in ne zagovarjaj bivšega moža pred starši in drugimi. Povej, da je homič, pa naj potem oni to predelajo kot vejo in znajo.
Tukaj ti lahko pomaga tale nezaplankanec – ta stare pošlji k njemu, da jim razloži, kako stvari stojijo.

New Report

Close