Najdi forum

Pretežek prvošolec

Mislim, da se zadeve lotevaš napačno.
Sprašuješ, če naj daš otroku sadje za malico ali spustiš malico in sadje, za večerjo bi mu pa pekla jajca in to po tem, ko je že čez cel dan kar nekaj pojedel.

Mislim, da sadje sploh ne smeš izključit in sadna malica je super!
Kdaj sadje zamenjaj z zelenjavo ali pa mu ponudi zelenjavo za večerjo, kumare, sir in jogurt, a pazi na količine!
PAZI NA KOLIČINE! Kolikor ima na krožniku zelenjave, toliko ostalega – vse stehtano!
In preračunaj malo, koliko kalorij poje in koliko jih porabi!

To je moj nasvet, vsaj jaz bi tako ravnala. Sklepam po sebi, ker sem prav tako komplicirala in mislila, kako oh in sploh zdravo jem, kile pa niso šle dol, ker sem pojedla kalorično veliko preveč. Ko sem si začela striktno pisat, kaj in koliko pojem, vse stehtano in preračunano, sem ugotovila, da je najboljši jedilnik tak, da imaš za vsak obrok pol krožnika sadja ali zelenjave, drugo polovico pa krompir, meso, sir, ostalo pač – STEHTANO, za malico pa samo sadje ali zelenjava.

Do danes smo prikrampali do 36,5 kg z dosedaj rednim čekiranjem pri dr na katerega ne rabimo več hodit.
Se pa ne držimo striktno diete – še ima dosti maneverskega prostora. Ampak mislim, da ne bo potrebno.

OKOK! Bravo.

Vse dobro vam želim
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

moj ima 170cm pa 40kg. Res da je bl suh sam vš je pa predebel

tole je bilo pa nuno treba zapisat, ane?

Spet se javljam. Ta teden smo se merili in vagali. Ima 140cm in 37,9kg.
V začetku meseca avg je imel 36,7 kg in ne vem koliko cm.
Upam, da bo šlo spet dol z začetkom pouka.

Super!
Pogumno naprej… mal sam mogoce bodite pozorni na prigrizke… ne jemo med obroki. Nobene hrane med obroki. Te razni arasidi, cipsi, mickan salamce al sircka, sliva gor dol, piskotek, … ne med obroki. Pa sladke pijace. Tam so te skite (da ne recem hinavske) kalorije, zarad katerih se potem clovek redi namesto, da bi shujsal.
Ajdiii, super vam gre. Kar tako naprej!
Pozdrav MirjanaFrankovic

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Hvala!

Se trudimo ampak so počitnice in v varstvu totalen raztur indija koromandija in mizica pogrni se ala carte.

Živjo,
Pišem ti samo zato, ker si ne želim, da storiš isto napako kot moji starši. Od rojstva sem imela prekomerno težo in s tem ko mi je doma oče konstantno govoril “a boš kej shujšala”, “dej mal manj jej”, “ej kaksn vampk maš”, “pomoje boš mela kmal več kg k js”. S takimi izjavami nism nikoli shujšala, samo še bolj sem se basala.
Če sm shujšala sem se še hitreje zredila nazaj, ker nikoli nisem hujšala zase.
Danes imam normalno težo, shujšala sem v 1,5 leta 40kg, ker sem to storila zase in ne zato, da bi bila drugim bolj všeč.
Moj nasvet je ta, da mu spremeniš prehrano nevede, brez da mu omenjaš da je predebel.
Najpomembneje, pohvali ga, da se ti zdi, da je malo shujšal.
🙂

Danes je bil pohvaljen od pediatrinje ker se je krivulja itm obrnila navzdol. Juhej.
Zelo rad hodi 2x tedensko na fuzbal in pa 2x tedensko plavanje. Plus gibanje doma. Upam da mu bo zneslo tudi visjih razredih. Prehranjuje se normalno. Uspeli smo se resit prenajedanja in dosec, da poslusa svoj zelodec in da res ne rabi pomlatit vsega kar ima na krozniku.

bravo, čestitke

New Report

Close