Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija preskoki srca

preskoki srca

Današnja alternativna medicina pri nas ponuja na desetine in desetine prehranskih dopolnil (dodatkov) s koristnimi učinki na presnovo in posredno na naše zdravje in moč. V dopisu navedenega preparata ne poznam, vendar mislim, da ne povzroča nerednih utripov. Verjamem, da ga ste izbrali po poudarku.
Posamezni prezgodnji utripi (ekstrasistole) lahko nastanejo pri zdravih in bolnih srcih. Verjetno imate zdravo srce, ki , pri čezmernih (?) naporih, reagira s prezgodnjimi utripi.Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav Dr. Cibic. Po nekaj mesecih se vam ponovno oglašam z novim problemom oz vprašanjem. Včeraj zvečer smo imeli nogometno skupščino, ko se je le ta končala, smo odlšli z kolegi na pijačo. Naročil sem si brezkofeinsko kavo, jo spil ter pokadil dva cigareta. S prijateljem sva sedela ob mizi in kar naekrat mi je srce začelo biti neenakomerno hitro in poskakovalo. Ubistvu zelo nereden utrip. Takoj sem uzel polovico Propanolola in stanje se je po nekaj minutah umirilo. Naredil sem že vsemogoče preiskave( večkrat holter, ultrazvok srca, magnetno resenanco, CT kronorark,obremenitveni test) skratka kar obsežne preiskave. Ampak vseeno me je to zelo prestrašilo, ker tako ne vem če se mi je že kdaj zgodilo. Aritmija je trajala dobro minuto in me kar zmučila in prestrašila. Kjub vsem preiskavam, ki so baje normalne, od včeraj živim ponovno v strahu, da se mi srce nebi ustavilo ali podobno. Upam da mi odgovorite. Iskren pozdrav

Motnja, ki vas je prestrašila je zelo verjetno bila posledica prezgodnjih srčnih utripov. To se lahko zgodi tudi pri zdravem srcu, če je občutljivo na različne dražljaje (nepričakovana duševna obremenitev, kajenje, čezmerno uživanje alkohola ali kave, itd.). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

10 dni nazaj sem imela operacijo kile, laparoskopsko. Med operacijo naj bi bila zaznana aritmija in povisan utrip, tako da sem prvo noc bila na intenzivni. Sama sem se sicer po operaciji pocutila ok(ce odstejem
bolecine), se mi je pa prvo noc spet povisal utrip. Naj povem da sama sicer obcasno cutim aritmijo(ce si probam z prstom
na za zapestju)..vendar so mi do sedaj vsi govorili, mlada ste. Imam 27 let, ne kadim, ne pijem.
Pritisk, je malo visji obcasno.
Zanima me kako je z to aritmijo, je nevarna idt? Ekg je namrec ok, vendar so v bolnici vsi naredili grozno paniko..posledicno se jaz 🙂
Druga tezava pa je, da sem vceraj (oz tud od operacije 2x), opazila da me stisne v desnen delu reber(pod prsmi), ko ustanem. Prav tako sem v lezecem polozaju ob globokem udihu cutila
malo bolecine. Sla na dezurno, ekg, in pa rtg prsnega kosa bo. D dimer kaze sicer 401, ostale krvne preiskave bp, narejena se arterijska analiza kisika v krvi(al kako se ze rece), vse vrednosti so malo visje od pricakovanih(mogoce za 0,1-0,5 odstopanja). Zanima
me ali je vrednost d dimera prevsioka?V izvidu (bila na ipp v kc) napisali da je vrednost d dimera negativna ,in da tudi ostale preiskave ne kazejo na pljucno embolijo… bolecina, lahko misicno
kostnega izvora( res je da lezim
samo na hrbtu-trebusna operacija , okrevanje itd)

Dober vecer,

zanima me kako ste sedaj? Lp

New Report

Close