Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje prepovedana hrana te dni za nas nosecke?

prepovedana hrana te dni za nas nosecke?

punce, čim manj komplicirat in čim manj mislit na to kaj se lahko slabega zgodi….saj veste kako deluje Murphy, bomo še priklicale kakega hudiča 🙂

dober tek pa nazdravje pršutu! :-))))))))))

Tudi jaz se kdaj pa kdaj pregrešim, pa zaradi tega nisem osebek, ki ne bi smel imeti otroka. Seveda gledam, da je prepovedanih stvari v mojem jedilniku čim manj, vendar razmišljam takole. 27 let sem živela na deželi. Imeli smo mačko, psa, zajce, kure. Jedla sem npr. neoprane jagode z vrta. Jedla sem domače salame, pršut, tatarca in surova jajca v njem. Božala domače živali in kot otrok ne preveč rada umivala roke……… In ob vsem tem se nisem uspela okužiti ne s salmonelo, ne s tokso.
Sedaj sem že 5 let v bloku. Imam cca. 10 lončnic in kadar presajam, imam rokavice na rokah. Vso hrano (meso, majonezo, jajca ipd…) kupujem v trgovini in vse to naj bi bilo pregledano. Solato in ostalo zelenjavo ter sadje operem temeljito. Pri umivanju rok malodane pretiravam. Domačih živali nimam….. In sedaj si naj očitam, da sem zaradi treh rezin kupljenega pršuta neodgovorna mati. Nak. četudi sem po mnenju nekaterih neogovorna, sem pa zato veliko manj panična. To pa tudi škodi otroku, mar ne? Bi morala imeti pa res strašansko smolo, da bi se ravno v teh devetih mesecih in načinu življenja, ki ga imam sedaj, okužila. In zato si naj sedaj očitam?
Dajte se skulirat, nekatere!

Punce ne se kregat prosim! 100 ljudi….. 100 čudi. Vedno in povsod bo to veljalo.

Neja

New Report

Close