Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prepogibanje v nosečnosti

Prepogibanje v nosečnosti

Zdravo.

Mene pa zanima, kako je glede prepogibanja v nosečnosti.

Jaz sem v 30t nosečnosti in sem res polna energije in gibčna, kajti sem že od nekdaj v pogonu, delo doma na kmetiji, službi imam fizično delo… Sedaj ko pa sem že v bolniški po navodilah gin. pa tudi skoz nekaj delam doma, pripravlamo drva, čistimo travnike, pripravlam vrt in sem tudi dosti v prepogibanju, ne toliko več v dvigovanju težkih bremen, ampak skoz bol v položaju prepogibanja. V šoli za starše so mi rekli da tega ne smem prav tako ginekologinja, ampak zanima me iz kakega razloga ne, vedno ko vprašam pa ne znajo odgovoriti? Naj povem, da nimam nobenih bolečin, tudi če me začne malo boleti od spodi v trebuhu se takoj umirim in nadaljujem, ko to neha. Na pregledu je vedno vse bilo Bp do sedaj, občasna vnetja, ampak se zdravijo takoj ko se pojavijo, tudi gibe normalno čutim, kak dan več, kak dan majn odvisno od mojega aktivnega dneva. Ali lahko res škodujem z svojo aktivnostjo, kljub temu da nimam nobenih bolečin, se ne zadiham in se na sploh počutim super. Tudi ko hodim na predavanja grem v 16 nastropje peški po stopnicah in me nič ne boli in niti ne zadiham se. Meni postane, kr muka ko mi rečejo, da morn bolj počivati in mirovat, ker tisti dan ko bolj mirujem in počivam npr.ob slabem vremenu, tisti dan me pa res vse boli od trtice do hrbtenice, predelu lopatic katero sem imela v mladosti poškodovano tudi že poškodovano.

Prosim za kako pojasnilo, zakaj bi s tem škodovala in kakšni so morebitni znaki, da mu škodujem oz. da sem preveč v pogonu?

Hvala!

 

Lp,

Sara

New Report

Close