Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehanje kajenja in vrtoglavica

Prenehanje kajenja in vrtoglavica

Spoštovani, dr. Čakš in vsi bivši kadilci,

pred mesecem dni sem prenehala kaditi. Mislim, da se mi je po nekaj dneh brez kajenja pojavila vrtoglavica in “megla v glavi”, ki traja še danes. Ne spomnim se, da bi imela takšne vrtoglavice že pred prenehanjem kajenja (mogoče 1x mesečno kar sem povezovala s kakšno hormonsko spremembo ali vremenom), nisem pa bila ravno pozorna kdaj točno so se začele te trenutne vrtoglavice, ampak se mi zdi, da nekaj dni po prenehanju kajenja, zato sem na začetku to povezovala s tem. Zdaj je pa že mesec dni naokoli in ni še skoraj nič boljše. Mogoče se proti večeru malo izboljša. Je to simptom zaradi prenehanja kajenja ali bi lahko bilo kaj drugega in bi morala na pregled? Prenehala sem kaditi zaradi previsokega pritiska in ker bi sicer morala na tablete proti pritisku. In zadnja merjenja kažejo, da je pritisk res precej padel, tako da se je zdravnica odločila, da tablet še ne potrebujem. Ostale simptome kot so razdražljivost, tesnoba, občasne palpitacije srca, brezvoljnost sploh ne bom naštevala. ;-)) Ampak tele vrtoglavice so pa res zoprne. Težko se skoncentriram na delo, stalno neka megla v glavi, fokus na nivoju zlate ribice… 😀 Kako dolgo še?

Hvala za vaš odgovor in kakršnekoli izkušnje bivših kadilcev.

New Report

Close