Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehala kaditi in ne izkašljujem

Prenehala kaditi in ne izkašljujem

Dodajam še:

SAM NIKOTIN ima vrsto negativnih učinkov: zasvojenost – nadaljevanje rabe različnih nikotinskih izdelkov; akutni in kronični vplivi na srce in žilje (zvišan srčni utrip in krvni tlak; spremembe v stenah žilja; zožitve žilja; aterosklerotični plaki; prispeva k ishemični bolezni srca-srčna kap; motnje potence itd.); pospeševanje rasti tumorjev; škodljivi vplivi na pljuča (poškodbe pljuč; oženje dihalnih poti); upad kognitivnih sposobnosti…

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Vsekakor vam svetujem, da poskušate prenehati s katerimkoli neregistriranim nikotinskim izdelkom (IQOS ali karkoli drugega), saj so to izdelki, ki vzdržujejo nikotinsko zasvojenost, nikakor pa ne izdelki, ki bi pomagali premagati zasvojenost z nikotinom.

Vse dobro želim

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala vsem za spodbudne besede, vsekakor smo zmagovalci ponosna sem na vse, ki so se/smo se odločili  za to zdravo potezo v življenju.

Hvala dr. Čakš zato da ste, da spodbujate in ozaveščate  ljudi 🍀

 

Petra

 

 

🙂🙂🙂

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Se po dolgem času spet javljam. Ne štejem več tednov, lahko pa že štejem približno mesece. Sem nekje pri 4 mesecih. Javljam se pa ne, ker počasi popolnoma pozabljam na tobak. Res se da!

Super, navdušen sem!!!

Zares sem vesel in pomembno je sedaj, da vztrajate.

Bodite dobro.

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni!

Prenehal sem z kajenjem sedaj je 4 dan in vsake toliko casa med slino izpljunem sluz kaj to pomeni da se citim hvala lp Dejan.

Spoštovani!

 

najprej čestitke za pomembno in pogumno odločitev!!!

Vsekakor se lahko po prenehanju kajenja poveča izločanje sluzi iz bronhusov, ko se migetalke ponpovno aktivirajo.

Poskusite čim več piti, da bo sluz čim bolj redka in predvsem vas to naj ne moti.

 

Vztrajajte sedaj, ko ste pričeli z ne-kajenjem. Držim pesti za vas.

Vse dobro

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Zdaj je pa že več kot pol leta, dobrih 6 mesecev brez tobaka in tudi brez nekega izkašljevanja.

Vmes sem imel eno viroza in takrat se je ob kašljanju izločala tudi sluz, ampak nič takega.

Vsi strahovi, kako bom zmogel med poletjem brez cigaret so bili odveč. Verjetno se ali se je marsikdo spraševal, kako bom brez cigaret na morju v senci ob mrzlem pivu. Na večerni zabavi, ko bo že malo veselo.

No, vbistvu z lahkoto. Zdaj ko je minilo toliko časa je res redko, da bi sploh pomislil da je to težava.

Če dobro pomisliš, je vbistvu vse veliko boljše in lažje. Prej sem se v družbi za mizo, če so bili večina nekadilci umaknil, zdaj se ni treba. V gorskih kočah sem cel čas sedel odzunaj, tudi v mrazu, ponavadi sam, zdaj sem na toplem v prijetni družbi. Mrzlo pivo v senci je samo boljšega okusa.

Vsem, ki vztrajate in vsem, ki zbirate pogum želim lepo poletje.

Lp

 

Čudovito!!!

Čestitam!!!!

Lepo ste dokazali, da se da. Uživajte še naprej v nekadilskem poletju, letu desetletjih.

 

Vse dobro želim

 

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Mamto, čestitam ti tudi jaz!  Zdaj si pa res ven iz ta hudega.

Tudi jaz kajenja sploh ne pogrešam in se čudim sama sebi, da sem nekoč tako zapadla v to zasvojenost.

In da sem sploh začela kaditi.  Ker to pravzaprav sploh ni bil moj svet.

Vsak prost trenutek mi je šel za cigareto.

Lepo poletje še naprej.

 

New Report

Close