Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehala kaditi in ne izkašljujem

Prenehala kaditi in ne izkašljujem

Spoštovana!

Vsekakor velike čestitke. Najlepša hvala, da ste se javili. Sem že mislil na vas in se spraševal, kako vam gre. Vesel sem, da vztrajate (kljub pridobivanju telesne teže). Telesno aktvnost seveda zelo priporočam.
Sedaj ste že ogromno naredili in prepričan sem, da boste za svoje zdravje še več.

Glede e-cigarete je ne priporočamo kot pripomoček za odvajanje, bolj je to pripomoček za vzdrževanje nikotinske odvisnosti!
Se pa strinjam z vami, da ni smiselno drugim o tem “pridigati”. Tudi jaz upam, da jima bo uspelo.

Vse dobro vam želim naprej

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala. Veliko mi pomeni, da ste tudi vi pomislili name. S tem je spletena nova nevidna nit in ustvarjena nova zaveza. Najmočnejša je seveda ta, ki sem jo dala sama sebi, ampak če te slučajno zmanjka, ostanejo še preostale, ki mi branijo zgrmeti v prepad.
Pravijo, da bo september lep! Za zadihat s polnimi pljuči po poletnih soparah .
Tudi jaz vam želim vse dobro!

Pozdravljeni vsi,
sem avtorica teme in sem sklenila, da se vam javim in poročam, kako mi gre. Od dneva, ko sem prenehala (17.6.2019 je mislim da bil), nisem prižgala niti enega. Počutim se fenomenalno, koža se mi je izboljšala, ne smrdim več in ni več neznosnega jutranjega zadaha po pepelniku. Prvi teden po prenehanju sem imela malo abstinence, ampak po tem nisem več pomislila na cigaret. Nekaj mesecev sem se borila z nespečnostjo, ampak je šlo tudi to mimo. Izkašljevala nisem. Veliko pa sem se našportala in preposlušala Youtube videov o zgodbah ljudi, ki so nehali. To mi je pomagalo iti lažje čez to obdobje. In kar mi je še posebej v ponos, ob svojem prenehanju sem navdušila še znanca (mož od kolegice), ki je kadil količinsko podobno meni in je tudi on kmalu zatem nehal! Držim pesti za vse, ki poskušate, vztrajajte, bodite trmasti in uspelo vam bo, nagrada bo zelo zelo lepa!! :))

Čestitam vsem, ki ste uspešni in seveda mislim na vas in držim pesti za vas!!!

Opravičujem se za pozno odobravanje, vendar sem bil odsoten brez možnosti dostopa do računalnika. To pa ne pomeni, da nisem ves čas z vami.

Lepo bodite in še kaj napišite (tudi drugim to pomaga)

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.


Pozdravljena avtorica. Saj sem vedela, da sem se priklopila v temo zmagovalke ! 😀

Vesela sem, da si se javila in posebej vesela, ker ti gre tako dobro.
Zanimivo je to, da tudi jaz še vedno bijem bitko z nespečnostjo. Začela se je konec 2. meseca nekajenja in me še zdaj muči /pa bo skoraj 7 mesecev, kar ne kadim), čeravno precej manj.
In tukaj bi te vprašala,, koliko mesecev si pa ti imela problem z nespečnostjo?
Kaj pa kilogrami? So šli kaj gor? In če, po kolikem času se je naraščanje teže ustavilo?
Pri meni namreč šele sedaj. In zdaj sem na poti navzdol. Počasi…
Vsem lep jesenski pozdrav. Tako lepo diši ta jesen, brez cigaretnega dima .

Dt. Čakš, lepo da ste si lahko privoščili popoln odklop od vse tehnološke navlake. Tak oddih je kraljevski. Saj je bil oddih?

Ja to je, hvala za vprašanje.

Res je bil “popoln odklop” in dobro je del. Sedaj pa sem se vrnil (čeprav nisem bil daleč) v bolj hladno vreme. Obilo dela pa skrbi, da mi je vroče :).

Vesel sem vseh, ki tako uspešno vztrajate, pa tudi vseh tistih, ki že razmišljajo o prenehanju.

Bodite dobro

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.


Pozdravljena avtorica. Saj sem vedela, da sem se priklopila v temo zmagovalke ! 😀

Vesela sem, da si se javila in posebej vesela, ker ti gre tako dobro.
Zanimivo je to, da tudi jaz še vedno bijem bitko z nespečnostjo. Začela se je konec 2. meseca nekajenja in me še zdaj muči /pa bo skoraj 7 mesecev, kar ne kadim), čeravno precej manj.
In tukaj bi te vprašala,, koliko mesecev si pa ti imela problem z nespečnostjo?
Kaj pa kilogrami? So šli kaj gor? In če, po kolikem času se je naraščanje teže ustavilo?
Pri meni namreč šele sedaj. In zdaj sem na poti navzdol. Počasi…
Vsem lep jesenski pozdrav. Tako lepo diši ta jesen, brez cigaretnega dima .

Dt. Čakš, lepo da ste si lahko privoščili popoln odklop od vse tehnološke navlake. Tak oddih je kraljevski. Saj je bil oddih?
[/quote]

Živjo,
najprej čestitke za prenehanje in verjamem, da bo tudi nespečnosti kmalu konec. Na tem mestu bi se tudi jaz rada zahvalila dr. Čakšu za vso strokovnost in pozitivno energijo. 🙂
Zdaj pa k odgovoru: jaz sem imela z nespečnostjo problem kakšne 3-4 mesece, potem se je stanje normaliziralo. Ampak je pa vsak posameznik malo drugačen, tako da pri različnih ljudeh to verjetno različno dolgo traja. Da sem lažje zaspala, mi je pomagalo poslušanje kakšnega posnetka na Youtubu, npr. mirno govorjenje ali samo muzika. Po prenehanju mi kg niso šli gor, ampak če sem iskrena, bi mi šli, če ne bi načrtno več športala (pretekla 8-10 km skoraj vsakodnevno), saj se mi je po prenehanju nekoliko povečal apetit.

Drugače pa kajenja ne pogrešam prav nič, kot da nikoli ne bi kadila. Prav neverjetno, prej pa vsake pol ure razmišljala o novem čiku. 😀 Ena od najboljših “pridobitev” po koncu kajenja mi je bila ta, da sem kar naenkrat imela več časa. Noro, koliko ur dnevno mi je šlo samo za kajenje in neko obsesijo z njim … Zdaj lahko s ponosom povem, da sem strastna NEkadilka! 🙂 Juhu!

Najlepša hvala za deljenje vaše pozitivne izkušnje!

Takšne zgodbe so pomembne za vse vas (pa tudi za mene). Pomenijo veliko opore in predvsem to, da se da!!!

Lepo bodite in vse dobro

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

8 do 10 kilometrov na dan je ogromno. Čestitam za jekleno voljo!
3 kilometre hitre hoje je meni vrh glave. Je pa res, da je polovica tega navkreber.
Ampak to ne pomaga. Na žalost ne shujšam nič.
Tudi nespečnost me še muči. Zaspim kot top, ampak se prebudim čez 3 ure in se mučim, da zaspim nazaj še za 3 do 4 ure. Je pa že mnogo bolje kot je bilo prve mesece.
Nervozna in razdražljiva nisem več. Na to, da bi enega pokadila, pa sploh ne pomislim.

Zdaj sem vstopila v 10. mesec brez cigarete. Sploh se ne spomnim več nanje. Razen zdaj, ko sem se oglasila tukaj.
Lep pozdrav in lepe praznike želim!
Pridem še kaj naokrog.

Super, hvala, ker ste se oglasili in poročali!

Zelo pomembno je, da se na cigarete ne spomnite več in da se težave počasi zmanjšujejo.
Če pomislite, koliko časa ste kadili, sevda potrebujete nekoliko časa tudi, da se organizem privadi na “novo realnost”.

Če uspete 3 km hitre hoje, ste zelo dobri!!! Pomembno je, da se maščobno tkivo počasi nadomešča z mišičnim.
Poskušajte še z manjšimi omejitvami pri hrani. Večkrat po malem in nikoli se najesti do sitega. Po polovici obroka počakajte 10 min in boste videli, ali ste še lačni.
Je pa tudi tu seveda stvar individualnega pristopa – vsak ima nek svoj način. Mi lahko podamo le splošna navodila.
Sem pa prepričan, da vam bo uspelo tudi pri tem.
Samo pogumno naprej

Lepo bodite, lepe decemberske dni vam želim (kljub COVID) in vse dobro. Ostanite zdravi

Tomaž

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala za lepe želje.
Ni ravno hitra hoje, je pa zmerno hitra hoja navkreber in navzdol. Pri hrani je res še problem, ker se ne ustavim. Še ne gre.
Oglašam se pa danes zato, da povem še nekaj , kar mi je zelo pomembno in mogoče komu pomaga pri lažjem odločanju o prenehanju kajenja,
Namreč, vid se mi je izostril.
Saj je logična posledica. Kajenje pač oži kapilare in s tem se verjetno tudi vid malce okvari. Zdaj po 9 mesecih brez kajenja se je pa očitno vzpostavilo neko prejšnje stanje.
Prej sem za branje uporabljala očala z dioptrijo 1. Zdaj jih ne potrebujem več! 😄

Vsem želim veliko, veliko zdravja in lepe praznike!

Najlepša hvala za deljenje izkušnje.

Tudi vam in vsem , ki nas spremljate želim vesele božične in novoletne praznike, v novem letu pa da uspešno ostanete/postanete nekadilci in ostanete zdravi.

Tomaž

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Ja, to je pa res vredno praznovanja zdaj. Eno leto brez tobaka 🙂
Tudi s pomočjo vas dr. Čakš in vseh, ki ste na forumu delili izkušnje.
Kar smeji se mi.
Kdor me pozna, skoraj ne more verjeti, da sem nehala kaditi. S takšno slastjo sem vselej vlekla cigarete.

Teh dodatnih 10 kil mi pa prav lepo napenja kožo 😋

Vsekakor iskrene čestitke za obletnico!!!

Eno (1) leto je pomembna prelomnica. Zares zahvala vsem, ki so vam bili v tem času v oporo, predvsem pa vam, da ste zdržali.
Sedaj je pomebno samo to, da ne prižgete niti enega več.

Bodite dobro in uživajte v ne-kajenju.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni…tudi jaz sem nehala kaditi….sicer sem na začetku, a sem vztrajna in upam, da mi uspe…ker je šele 2 dan, seveda še nimam nekih težav, a spremljam vaše forume in sem pripravljena na morebitne težava.

Čestitke za odločitev. To je tisti najpomembnejši trenutek!!!

Sedaj pa še vztrajajte in prepričan sem, da uspete. Jaz (in verjetno tudi drugi na tem forumu) pa držimo pesti za vas.

Pa sporočite, kako vam gre.

Lepo bodite

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala vam za čestitke. Te sem sprejela prav z veseljem.

Jagodarumena 43, super. Nehala si nekako takrat kot jaz. V začetku marca. Vztrajaj. 🙂
Prvih 14 dni je najtežje. Splača se potrpet.
Jaz sem prve 3 mesece hodila “kadit ” na teraso. Sedla sem ven na zrak in 10 krat globoko vdihnila. Možu sem vselej rekla. takole, na en čik grem 🙂 Meni je takšno “afnanje” pomagalo.
Počasi sem nehala hodit ven na “cigareto”. Verjetno boš tudi ti morala najti ene vrste ritual, ki bo nadomestil kajenje. Verjetno bo drugačen od mojega.
Držim pesti zate !

Dober večer. Berem v temi, ki jo je odprl iztoko, da hujša. A joj kaj bi dala, da bi mi šlo tako dobro kot njemu. .Jaz pa jem 🙂 Ingver z limono mi prav nič ne pomaga.
Ko začnem jesti, pojem preveč in pika. Sicer se ne redim več. Hujšam pa tudi še ne.

Dr.Čakš. Gor ste mi zapisali, da ne smem prižgati niti ene cigarete več. Pa mi ni šlo v glavo, da bi me toliko potegnila nazaj, če sem se vendar z vso svojo voljo odločila, da ne kadim več.

In sem si skuhala kavo, močno, turško, sedla na sonce in prižgala. Po dveh dimih sem vrgla cigareto stran, ker to pa res ni več ne okusno in ne dobro. Tako.

Danes je prav mrzla noč. Zadovoljna sem, da mi ni treba v ta mraz na zadnjo cigareto pred spanjem.
Upam, da ste vsi na toplem.
Lepo noč vsem!

Res je, svetujemo, da se tisti, ki prenehajo s kajenjem naj ne bi dotaknili več cigarete. Gre namreč za to, da v kolikor ponovno prižgete, se lahko vzpostavi ponovni fiziološki cikel potrebe po nikotinu, kljub temu, da je nekomu z močno voljo uspelo prenehati. V vsakem primeru je to nevarno za ponovni začetek in “igranje z ognjem”.

Kot ste zapisali, vam cigareta ni več “pasala”. Kar je seveda dobro. Reakcije so lahko vedno individualno pogojene in če želje ni bilo več, toliko bolje.

Glede hujšanja je prav tako potreben čas in se ga morate lotiti postopoma. Zelo pomembno je že to, da se ne redite. Seveda pa je tako, da ko nekdo preneha s kajenjem, se mu povrne okus in mu tudi hrana bolj prija. Poskusite se ne najesti do sitega in naredite premore med obrokom. Pa seveda veliko gibanja. Prepričan sem, da bo šlo tudi to.

Držim pesti, da boste vztrajali .

Lepo bodite.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala za hiter odgovor.
Od teh dveh dimov je že skoraj en mesec. Na srečo želje ni bilo več. Niti najmanjše.

Po vašem odgovoru vidim, da sem se mogoče šla rusko ruleto. In da sem imela srečo.
Do sedaj se mi je sicer že nekajkrat zgodilo, da sem bila precej nervozna, vendar nisem pomislila, da bi prižgala. Zato sem si mogoče tudi upala povleči en dim in z drugim potrdila, da je zanič 🙂
Mislim, občutek imam dr. Čakš- da sva zmagala. Tudi ta preizkus je “šel skozi” brez škode.
Čeravno slišim od ljudi, da so tudi po nekaj letih nekajenja prižgali in znova začeli kaditi.
Tega si res ne želim.
Lep pozdrav !

New Report

Close