Najdi forum

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam problem s hrano. Vcasih mi zadisijo bonboni in grem v trgovino in jih kupino, samo kaj, ko potem pojem vse naenkrat. Ce je v hladilniku cel kg cokolade, mislim, da moram vso naenkrat pojesti, kar se dejansko zgodi. Na tezi se mi sicer ne pozna veliko, ker zraven se telovadim, me pa moti to, ker pojem vse kar vidim in to v enem “šusu”. Obcudujem prijateljice, ki jejo npr. piskote lepo pocasi in jim skatla traja tudi 10 dni, meni pa 1 uro. In vse to jem naskrivaj, ko me nihce ne vidi. Kaj mi lahko pomagate mogoce s kakim dobrim nasvetom, ker me vse skupaj ze zelo moti, ker nimam nobene mere. Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljena,
take vrste lakota lahko sledi dolgotrajnemu odrekanju hrani ali nekaterim vrstam hrane. Clovek se odloci, da te hrane ne bo vec uzival, potem pa glej- po nekaj dneh uspeha zavore popustijo in zelja po tej hrani postane nepremagljiva. In ko ze nekaj je na dosegu, potem si telo to zazeli do konca.
Vam je kaj tega poznano? Posebej pogosto se zacne to dogajati, kadar je telesna teza nizja od za clovekovo konstitucijo normalne. Takrat je namrec zaradi premajhnega in nerednega vnosa hrane (posebej ogljikovih hidratov) ali pa zaradi povecane porabe (ob veliki telesni aktivnosti) energentska bilanca telesa negativna. Telo je ves cas pod svojo idealno hranjenostjo. Idealna, je za vsakega cloveka drugacna seveda, glede na njegovo konstitucijo. Priblizno jo oznacuje ITT (indeks telesne teze), normalno obmocje je med 20 in 25 kg/m2. Izracuna se ga tako, da tezo delimo s kvadratom telesne visine v m.

Lahko pa so v ozadju takega hranjenja tudi nekatera prepricanja ali stalisca in navade, ki vplivajo na nase vedenje. Takrat je zelo koristno, ce se lahko o svojih tezavah pogovorite s strokovnjakom, ki vam bo pomagal do sprememb svojega vedenja.

Marija Anderluh

beatriz, pisi, počela sem prav tisto kar ti: [email protected]

New Report

Close