Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Premikanje pod levim rebrnim lokom

Premikanje pod levim rebrnim lokom

Pozdravljeni,
občutek premikanja pod levim rebernim lokom se je začelo pred 3 leti. Boli me ne imam pa čuden občutek. Pred 3 leti sem obiskala zdravnika, pretipal mi je trebuh in rekel da ni nič. Kadar si pritisnem na spodji del rebra čutim kako se nekaj premakne, ravno tako se mi premakne ob določenem gibu. Maja 2015 sem zanosila in med nosečnostjo in 2 meseca po tem premikanja pod rebri nisem čutila. pred pol mesca pa se je začelo ponovno. Zanima me kaj bi to lahko bilo

Pozdravljeni,
največkrat se tako premika prosto rebro, ki ni pripeto na rebrni hrustanec, ali pa tudi ta rebrni hrustančni lok. Ne pomeni nič patološkega. To niso nikoli kakšne strukture v trebuhu, ampak v trebušni steni, mišicah, rebrih. Vas ne ogroža.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

Pred tremi tedni se mi je pojavila bolečina na levi strani reber pod prso. Najprej je bilo le moteče (čutila ko sem spala na levi strani) in nekajkrat čez dan. Sedaj boli bolj oz je zelo neprijetno. Pred enim tednom sem bila na uz trebuha, ki je bil brez posebnosti (le blaga zamaščenost) ter na rtg reber (kjer niso videli vzroka v kostni strukturi). Mene pa še vedno boli. Kot občasna bolečina, včasih pekoče in izgleda rahla oteklina na levi strani reber pod prso. Ko si tipam je občutiti rahlo oteklino in ko nanjo pritisnem (podrsam z rokami) se premika med rebrama. Bolečina v stoječem položaju izgine, je le še nekako neprijetno. Pogosto menjam položaje pri sedenju saj me moti, kot bi bilo nekaj natečeno oteklo na levi strani. Bolečina včasih zaseva tudi 5cm nižje pod rebi.

Kaj bi to lahko bilo? Katere preiskave še naj opravim, ponovim?

Res me skrbi, zd.pravi, da če bo slabše naj pridem nazaj, drugače pa naj bi minilo.

Hvala za vaš čas.

Tista izboklina bi lahko bil tudi konec rebra, saj spodnja niso pritrjena na prs ico in se lahko pristo koncajo in hipoteticno to lahko vcasih tudi nekoliko boli. Izboklina je tudi lahko v podkožju, to bo zlahka pri pregledu zatipal osebni zdravnik

lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close