Najdi forum

Premejhen plod

Me zelo veseli, da sta s pikico v redu!

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Lea, Kate in ostale s podobnimi težavami!
Prebirala sem vaše težave okrog premajhnega ploda in me zanima kako so se končale. Upam, da srečno, kajti tudi jaz imam namreč podobne težave. Lp

Sedaj sem v 15.t. in velikost ustreza. Tudi na nuhalni je bilo vse OK. Mogoče je takrat bil plod res v čudni legi, ali pa smo res tako hitro pridobili na velikosti. Skratka karkoli že-ti strahovi si mimo.

kako pa veš kdaj si zanosila? sta imela le en odnos?

Meni tudi ni jasno, kako bi lahko katera tocno vedela datum zanositve. Za to je treba menda tocno vedeti, kdaj je bila ovulacija, oziroma, kdaj sta se srecala sprosceno jajcece in semencek? Samo datum spolnega odnosa tukaj po moje prav dosti ne steje, glede na to, da semencki prezivijo celih pet dni?

par dni se ne pomeni dva tedna razlike, ne?
Lp

Meni je rekel nekje v 18 tednu, da je plod velik za 16 tednov. Bila sem cisto zaskrbljena in razburjena. V 21. tednu sem bila ponovno na UZ in je otrok popolnoma ustrezal velikosti za 21. teden!!! Celo ginekolog mi je rekel, da je zelo zrastel…

http://www.lubica.net/gaby/blog

Živio!

Mene strašno moti, da G. rečejo tisto za kar niso sigurni. Naj bodo raje tiho…tisto lepo pa tako težko povedo, da ni res. Me se pa sekiramo in tulimo v blazine od žalosti. Na koncu se pa izkaže, da smo vsi zdravi!
Lepo papajte pa ne se sekirati!

V prvi nosečnosti je proti koncu (35-38 teden) prišlo do zmanjšanja pretokov skozi posteljico, posledično otroček ni dobival zadosti hrane in je bil (oz. je bila :-)) bolj drobcena. Ampak so me samo pregledali, rekli Ja, ja vse je vredu in sem šla. V 39 tednu sem bila spet na pregledu. Pregledal me je en stari G, ki je imel na skrbi pare, ki so težje zanosili. In zagnal je cel halo, da je otrok podhranjen, zahiranček in hajd, sprožit porod.

A si predstavljate s kakšnim filingom greš rodit, ko te zdravnik gleda na UZ in maje in kima z glavo, in zdraven magari še reče kakšno bedasto o veliki glavčki drobnem trebušču in … No, jaz sem bila prepričana, da ne bom rodila normalnega otroka. Mama me je prišla obiskat, ko so me pod nujno zadržali noter in mi dali spodbujevalne tablete (za odpiranje mat.vratu) in jaz sem sedela zraven nje v avli porodnišnice in tulila kot obsedena.

Skratka, dečva se je v 39. tednu rodila s težo 2360 in 47 dolga. Ampak zdrava, ZDRAVA (Aphgar 10/10). Pa kako je imela razvita pljuča :-)) – čez ves štuk jo je bilo slišat, ko je upalila sireno.

Zato, ne vsake razlage vzet za suho zlato in takoj znoret. Ampak iz lastnih izkušenj vem, da je to težko. It’s easy to say but difficult to do.

Držte se dekleta in lepe otročke vam želim.

Meni je na UZ v 8. mesecu ginekologinja rekla, da moram več počivati, ker je dete predrobno. Seveda me je noro skrbelo, ko pa se je punčka na rok rodila, je imela 51 cm in 3890 g !

ubogo detece, pa je bilo res predrobno…

heh, to so meni razlagali vse nekej do 20. tedna. Na koncu je imel sin 4.510 gr in 56 cm. Res, hudo zahiran :)))))))

Jaz sem v 32.t in sem bila 3 dni nazaj v porodnišnici-premajhen plod-odvzem plodovnice ,sedaj pa čakam na nadaljne izvide,saj so ta hitri izvidi pokazali,da ni nepravilnosti pri kromosomih .Pravijo,da je možen zastoj rasti ali pa je naša pikica tako drobčkena.Zakaj me tako strašijo?Upam,da bo otroček zdrav in počakal do 22.3. Taja

New Report

Close