Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Premajhna doza euthyroxa

Premajhna doza euthyroxa

Spoštovani,

euthyrox (125mg) jemljem ze 10 let. Vsako jutro vzamem 100 + 25. Po spletu okoliščin sem 100 dni jemala 25 + 25 (eno ploscico sem vzela iz napacne skatle). Obdobje je sovpadalo s tem, ko
sem prenehala jesti oz. zelo omejila OH. V dobrih 3 mesecih nisem izgubila niti pol kg. Hkrati se mi je veckrat vrtelo, me zeblo itn. Ker sem imela ravno preden sem zacela jemati napacno dozo kontrolo, sem ta vzrok odmislila. Ko sem ugotovila svojo napako (ostale so mi same 100-ke) sem zacela spet jesti pravo dozo. Zdaj 1 teden jem prave tablete in 2 dni po končani menstruaciji imam ponovno krvavitev. Zanima me ali je neizguba kg in ta krvavitev posledica moje napake? Kdaj se bo stanje v telesu normaliziralo, ce zdaj jem pravo dozo?

Hvala za odgovore.

Spoštovani,

glede na navedeno ste 100 dni jemali premajhen odmerek Euthyroxa. pšriporočam pričeti s predpisanim odmerkom in kontrolirati TSH in hormona čez 4 do 6 tednov. Nezmožnost izgube teže in tudi motnje menstrualnega ciklusa so lahko posledica premajhnega odmerka Euthyroxa.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close