Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prekutana nefrostoma v nosečnosti

Prekutana nefrostoma v nosečnosti

Spoštovani dr. Pušenjak,

že nekaj časa brskam po spletu pa nisem zasledila nikjer podobnega primera kot je moj.
V 5. mesecu nosečnosti sem začutila hude bolečine v desni ledvici – sum na kamne – ki na UZ sicer niso bili vidni. Po tednu dni hospitalizacije so bolečine izginile in se niso več pojavile. Pri preventivnem pregledu pri urologu v 7M nosečnosti so mi zaradi – na UZ – vidnih sprememb na ledvici vstavili prekutano nefrostomo. Predstavljeni sta mi bili 2 možnosti – ali imam kamenček ali pa otrok pritiska na ledvico. To bomo videli šele po porodu. Nosečnost je normalno potekala do konca, vse BP. 3 dni po porodu smo cevko zaprli in jo po enem tednu ne bolečin tudi odstranili. Vse nadaljnje preiskave niso pokazale nobenih kamnov ali sprememb, ledvica je bila BP je še vedno. Kot so na koncu povzeli urologi/ginekologi … naj bi otroka nosila bolj na desni strani in je pritiskal na ledvico. Od poroda sta minili 2 leti, od takrat sem bila na 3 UZ in nikakršnih sledi o kamnih. Ledvici obe zdravi. Naj dodam, da nisem nikoli prej v življenju imela težav z ledvicami. Prav tako se poslužujem pitju ogromno vode na dnevni ravni. Ravno zato me je nefrostoma presenetila.

Dve leti po porodu ponovno razmišljava o otroku, a bi tokrat rada malce več vedela o tem. Če obstaja način, da preprečim nefrostomo v nosečnosti bi to seveda poskusila. Ali se lahko kar pripravim, da se bo sprememba ledvice ponovila ali ni pravila? Namreč pred leti sem imela UZ pri Dr. Požlep zaradi predvidene pregrade (ginekolog me je preventivno napotil na pregled, ker se mu nekaj ni zdelo OK – sum na pregrado). Spomnim se, da mi je bilo rečeno, da imam maternico “obrnjeno in zasukano” – ne me držati za besedo, to je bilo 3 leta nazaj – sedaj pa sem našla izvid na kateremu piše Uterus v RVF in zasukan. Nočem se igrati strokovnjakov a sem vseeno le pomislila, ali je zmožno, da je zasukana maternica povezana z lego ploda in posledično pritiski na ledvico.

Za kakršne koli informacije se priporočam in zahvaljujem.
Lep pozdrav in lep dan še naprej 🙂

anirbaS

Za odgovor bi Vas prosila tudi sama.
lp, S

New Report

Close