Najdi forum

Prisrcna hvala Dajanca!
Vse dobro in lepo v življenju in predvsem:BODI(-prav takšna kot si)!

Lep pomladni pozdrav!

Draga Evica,

seveda je možno, da vašemu prijatelju darila ne pomenijo toliko, kot pomenijo vam (temu Gary Chapman pravi različni jeziki ljubezni – mimogrede, tudi jaz bi vam priporočil v branje knjigo 5 jezikov ljubezni). Kar pa se mi zdi zanimivo in vredno razmisleka je, da pravite, da vaš prijatelj z obdarovanjem drugih nima težav, le pri vas se ustavi. To očitno nekaj govori o njegovem odnosu do vas in do drugih ljudi, ki jih tudi obdaruje. Morda se te svoje naravnanosti v odnosih niti ne zaveda. Ampak bolj konstruktivno je, da se ukvarjate z vašim delom odgovornosti v vajinem odnosu.

Kaj lahko vi naredite? Izrazite svoje pričakovanje in želje, četudi vam je nerodno, tako kot ste napisali (lahko raziščete, zakaj vam je nerodno – se bojite biti zavrnjeni, se bojite razkriti svoje bolj notranje občutke in hrepenenja …). Morda bi vam vaš partner z veseljem ustregel, pa ne ve, da vam darila toliko pomenijo. Pri izražanju svojih želja pa ne bodite nasilni – ne pritiskajte nanj, niti besedno niti energijsko. Povejte, kaj si želite, nato pa mu dajte svobodo, da se sam odloči, kaj bo z vašo željo.

Hkrati pa poizkusite ne biti preveč čustveno odvisno od tega, ali vam prinese kakšno darilo ali ne. Vem, da je darilo lepo dobiti, a tudi če ga ne – ali se lahko dobro počutite tudi brez darila? Morda razmislite tudi o tem, zakaj si želite daril – je to za vas izraz njegove ljubezni in pozornosti ali nemara z darili kompeznirate nizek občutek lastne vrednosti (npr. če vam nekdo da darilo, potem ste v redu oseba, ste vredni …).

Lahko pa ste tudi manj pozorni na to, kaj vam on daje in bolj na to, kaj vi njemu dajete. Kupite mu kaj lepega, podarite mu svojo pozornost, čas, ljubezen. Velikokrat z lastnim (iskrenim) zgledom največ dosežemo. A tudi v primeru takšnega vašega vedenja skušajte ne imeti pričakovanj, da vam on mora sedaj to vrniti. Prava ljubezen ni trgovina (daj – dam odnos).

Veliko prave ljubezni vama želim!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

jaz bi ga kar direkt vprašala, zakaj tebi le rožo, drugim pa več. prisluhni mu, mogoče se čuti pri tebi sprejetega in se ne obremenjuje toliko s tem, kaj naj ti da, pri drugih pa se hoče nekako dokazati.
povej mu svoje želje, mogoče pa ne ve, da ti kaj manjka? lahko je le neroden in drugim preveč ustrežljiv… ne vem, pogovorita se:)

Hvala vsem za odgovore. Nad nekaterim sem se prav zamislila in imate prav. Namreč problem je v tem, da je meni nerodno njemu rečit: veš kaj jaz bi pa imela za r.d. raje uro kot rožo. Saj me niti ne vpraša kaj bi imela. Obenem pa me je strah, da bo mislil, da sem materialist. Namreč to sploh nisem, saj kot sem že rekla si sama lahko rpivoščim vse le pe stvari. Ampak bi res rada da bi me tudi on z kakšno takšno stvarjo presenetil.
Pa parv zanimivo tole vse skupaj. Le zakaj me je strah, če si bom kaj zaželela, da bo on mislil, da sem materialist????? Na to še sama ne znam odgovoriti.

Ce drugim zna izbirati darila, potem to pomeni, da cisto dobro ve, za kaj gre, verjemi. ce ti lepo sprejmes samo rozo, si ga s tem naucila, da se je za druge treba potruditi, pri tebi pa pac ne in lahko malo prispara na ta racun. Njemu pride zelo prav, ce si tiho.
Na svetu je vrsta ljudi, ki so v vrsti vedno zadnji. Skoraj vedno so to najprijaznejsi ljudje, ki vedno z nasmehom sprejmejo vse, kar drugi storijo, drugi pa to s pridom izkoristijo.
Kaj se le obremenjujes s tem, ali si bo on mislil, da si materialistka?? Ljudi moras nauciti, kako naj ravnajo s teboj. Ce se ti zdi grdo, da drugim izbere lepa darila, tebi pa da le rozo, to spremeni. Ne bodi zadnja postaja, temvec prva dama! To bi si v razmerju morala izboriti prav vsaka zenska.

Kitka, zelo dober odgovor :)))) Res je sem vedno zadnja v vrsti in vedno do vseh najbolj prijazna. Imaš prav. Čas je, da z menoj ravno kot z damo saj si to zaslužim!!!!!!!!!!!!!!!

Tudi s svojimi povratnimi odzivi na besede, dejanja, čustva in misli drugih, jim kažemo, kako naj oz. lahko ravnajo v odnosu do nas.

Lep pozdrav!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

New Report

Close