Najdi forum

preizkava

Pozdravljeni,
stara sem 38 let in zadnjih 15 let imam težave, v začetku je bilo kar hudi- kronične driske, bila sem na kolonoskopiji – vnetje črevesne sluznice, dobila sem tablete in se je kolikor toliko uredilo. Imam pa pri nnespremenjeni prehrani zadnje čase težave ali par dni driske ali par dni zaprtja, včasih po kakšni hrani strašansko črvičenje, občutek vročine, vrtenja v glavi kar vse mine po opravljeni potrebi ki je večinoma bolj redka.ker težave niso tako hude da bi morala na vrat na nos na kolonoskopijo, pa ker imamo v družini ( stari starši – rak črevesja, starši- polipe) bolezen, me malo skrbi. kako in kakšna preiskava in če bi lahko šla tudi samoplačniška je preizkava ki jo organizira društvo svit, samo da je za starejšo populacijo. Ali je možna v adrijalabu kakšen test narest ( da mi ni treba na kolonoskopijo)???

lp hvala za odgovor

moja

Spoštovana!

Najverjetneje so vaše težave posledica iritabilnega kolona. Ni čisto jasno, kdaj se vam je spremenil vzorec odvajanja-menjavanje driske in zaprtja. V programu SVIT ugotavljajo prisotnost krvi na blatu-strokovno se temu reče hematest blata. 3x morate oddati blato v laboratorij, kjer naredijo specifični test na prisotnost krvi v blatu. Na takšno preiskavo vas lahko napoti tudi vaš lečeči zdravnik. Ne vem, ali v adrijalabu opravljajo takšne preiskave. Če ne želite na kolonoskopijo, lahko opravite irigografijo (preiskava, ki je neboleča, se opravi na rentgenskem inštitutu s pomočjo kontrastnega sredstva, ki ga vbrizgajo v črevo. Edina podobnost s kolonoskopijo je čiščenje za preiskavo).

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close