Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija prehrana 6 mesecnega dojencka

prehrana 6 mesecnega dojencka

Opravicujem se ce ta tema ze obstaja…prosila bi za nasvet ce je kaj za spremenit…nas dojencek je star dobrih 6 m tezek je 10 kg in 72 dolg…skrbi me ker odbija mleko…sicer je na novalacu 2…tako zgleda njegov dan..

ob 9…180ml mleka potem spanje
ob 11…je zelenjavno kasico cca 120
ob 12….100ml mleka in spanje
ob 14.30….100 sadne kasice
15.30 mleko od 100 do 170ml in gre na spanje
17.30 ali spet malo zelenjavne ali sadne kasice cca 70
18.30 …180 ml mleka
20.30…kaksen piskot za dojencke z mlekom in pred spanjem se 150ml mleka..po noci se enkrat okrog 4 zbudi in spije do 150ml….eni govorijo da bi mogel vec mleka spit ma ga ne spije tudi mlecno zitnih kasic ne mara….

Otrok povprečno zaužije 750 ml mleka, kar zadostuje.
Je pa nujno potrebno dodati meso, torej pravo kosilo in ne le zelenjavno kašico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ja ja sej sem narobe napisala..jemo ze piscanckain puranja….ne vem ce je kaj za spremenit?do kdaj bo mogel pit taksno kolicino mleka?ker je prav tesko ko ga mora pit.

Če ima primerno hrano svoji starosti in uživa tudi že meso, potem zadostuje okoli 600 ml mleka dnevno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala lepa za odgovor…prosila bi vas samo ce mi lahko odgovorite ce je njegov jedilnik primeren….cez en teden bo dopolnil 7m….ne mara mlecnih kasic…od zelenjave je korencek..bucko..brokoli …cvetaca meso puranje in piscancje…zraven mu kombiniram krompir..riz ali polento…noter mu dam po nasvetu pediatrinje olivno olje ali maslo…od sadja hruska..jabolko banana..zraven se kaksen piskot za dojencke….rad je gres kuhan v jabolcnem kompotu…vse mu sama pripravljam….kaj lahko bi se kaj dodala ..kaksen jogurt ali skuta?

Za starost je jedilnik primeren.
Mlečne izdelke uvajamo kasneje. Poglejte v pripeto temo PREHRANA DOJENČKA.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Napisali ste, da mora 6-mesečnik dobiti tudi meso. Naša 6-mesečnica je od pričetka uvajanja goste hrane zaprta. S tem mislim, da kaka na 2-5 dni, prej pa je večkrat dnevno. Vendar ni zaprta z bolečinami oz. nima trd kakec in je ne zvija, ker ne kaže teh znakov.

V izogib še večjim težavam z urejanjem prebave ji ne dajem banane, riža, korenčka, ipd. Dajem ji pasirano, na pari kuhano zelenjavo, ter sadje. Doslej jo je vedno ‘odprl’ kompot iz suhih sliv in jabolka. Mesa ji še nisem dala, prav tako ne žitaric (z izjemo malo koruznega zdroba).

Apetit ima velik. Težka je 8,5 kg pri 65 cm. Do uvajanja je bila izključno dojena.

Zanima me vaše mnenje o njenem trenutnem jedilniku.

Hvala. Lep dan.

V skladu s strokovnimi navodili otroku v tej starosti ponudimo tudi meso, ko obvlada in v celoti sprejme en obrok GH, ponudimo še drugega, v obliki sadno žitnih ali sadnih kašic.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ja, ampak je zaprta. Gosta hrana jo je zaprla. Njena prehrana je prilagojena temu.

Otrokovo črevesje se mora prilagoditi spremenjeni hrani. Če kaka sicer na 2-5 dni, nima pa nobenih težav, uvajate primerno hrano njetgovi starosti. Sedaj je čas za to. Lahko pa skrbite za dodaten vnos tekočin. Vlaknine iz zelenjave in sadja delujejo dobro na črevesje, pogosto pa je mleko samo vzrok za zaprtje.
Torej uvedite primerno hrano za otrokovo stgarost, dodajajte tekočine.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana ga.Tanč,

veliko sem brala po forumu o prehrani dojenčka… Naša zgodba je takšna.. Fantek roj.3.800gr,na začetku zelo lepo jedel in prodobival na teži (takrat sem samo dojila),po enem mesecu pa so se začele težave in sicer najprej je zaradi prehlada začel slabše jesti nato so se še kolike začele in takrat je dojko zavračal,začel jesti po flaški in količinsko manj. Na vse načine sem se trudila da bi kej pojedel… Sedaj bo 6.mes star ,teža 8kg
Naš jedilnik:
9h 200ml Aptamila ( v spanju ker drugače zavrača flaško)
12h kosilo (zelenjava+včasih piščančje meso+olivno olje) 100-120gr
15h sadna malica 70-100gr
18h  večerja ( žitno-sadna kaša) 70-100gr
21-22h 200ml Aptamila ( v spanju)
Včasih se zbudi okrog 5h in poje 50-100ml Aptamila.
Jaz mu pol ure po kosilu,malici in večerji ponudim mleko,ker se mi zdi da količinsko malo poje ( včasih spije 20-70ml) . Ali je to vredu ali mogoče delam napako?  Ali zadostuje samo 100gr /obrok pa mu potem ponudim samo vodo? Zdi se mi da ni preveč ješč dojenček in da ga samo silim,ali vseeno nadaljujem tako naprej?

Lep pozdrav

Glede na to, da dobro napreduje in pridobiva na tel. teži, zagotovo dobi vse, kar potrebuje, tudi količino mleka (kot dodatek). Kar tako naprej.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close