Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Prehlad – kaj vzeti

Prehlad – kaj vzeti

Pozdravljeni,

ima astmo, ki jo zdravim Singulair in Foster 2×1 vpih, za nos Fluxonase in čiščenje nosu s fiziološko 2x dnevno, za gerb nexium in za artritis celebrex 1x dnevno 200mg. Zbolela s prehladom 3 dni nazaj, najhuje danes, ob prehladu astma ponori, kašelj, sv zelen gnoj, nespanje. 3. dan povečani vpihi Fosterja na 8x dnevno in flixonase 3×2 vpiha dnevno. Sem pa čisto povožena+glavobol+vročina pod 38. Ali lahko vzamem še kakšno protibolečinsko&protivročinsko tableto npr Lekadol ali ne? Glede na Celebrex, ki mi že brez prehlada občasno nabija srčni utrip?

Hvala lepa…vedno…

Pozdravljeni, nobene potrebe ne vidim, da bi zaradi obstoječih zdravil trpeli prekomerne bolečine ali vročino. Paracetamol (katerega koli proizvajalca) vam ne bo vplival na utrip in se ne “tepe” z ostalo terapijo. Lep pozdrac

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

najprej hvala za odgovor, nekajkrat sem vzela L in je bilo malo boljse. Žal pa se je iz prehlada razvilo hudo poslabšanje astme in danes sem pri zdravnici dobila Medrol 32 mg 3 dni, nato po potrebi polovično zmanjšanje. Sem jo pa pozabila vprašati, ali zmanjšam vpihe Fosterja nazaj na normalno 2×2, medrol je itak sistemski kortkosteroid in se mi zdi to logično, je pa res, da še vedno težko diham po prvi tableti. Ventolina ne uporabljam, saj mi je pulmolog svetoval raje Foster zaradi manjših stranskih učinkov.
Pa še to, če bom zniževala Medrol, grem po tri dni na polovičke ali vsak dan? Kaj pa je s Celebrexom?

Joj, zgleda kot da se nisva nič pomenili, bolj sva se usmerili v novo diagnostiko in pozabili na nekaj praktičnih reči.

Ponovno, najlepša hvala!

Zgolj zaradi jemanja medrola ni nujno zmanjšati odmerka Fosterja (ta ne vsebuje zgolj kortikosteroida ampak tudi bronhodilatator (“olajševalec”), koliko vpihov smete, je odvisno tudi od odmerkov v posameznem vpihu 100/6? Dvomim, da bi po zgolj 3 dnevih jemanja medrola potrebovali tako postopno zmanjševanje, celebrex je pa iz druge zgodbe. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Foster je res 6/100, flixonase pa 5o mikrogramov na vpih. Razumem prav, da naj ostanem pri shemi 2×2 foster in recimo 3×2 flixonase, slednji dokler imam sluz? In Celebrex jemljem naprej. Glede zmanjševanja medrola…a se z vami posvetujem po treh dneh, ko bom videa, kako gre?
Treningi pa najbrž ta čas odpadejo ane? Saj se samo hecam, malo se moram, drugače sem pridno v doma.

Pozdrav!

Mislim, da za prilagajanje odmerkov zdravil proti astmi potrebujete obravnavo z zdravniškim pregledom in bi se mi zdelo neodgovorno, da vam prilagajam odmerke zgolj na podlagi opisa. Za to se torej obrnite na zdravnika, ki vam je odmerke spreminjal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo,

že misel na to, da je na drugi strani neta zdravnik, ki se ti, če je treba, posveti tudi čez vikend, je zlata vredna. Hvala in še enkrat hvala.

Ker pa čez vikend gnojni in srditi kašelj kljub max vsega ni nehal, in ker sem hotela seveda priti do konca s shemo zdravil, sem zjutraj po posvetu z zdravnico dobila še Ospamox 1000 in le-ta je v 1 dnevu!!! pobil bakterije v sinusih in še kje, najbrž tudi pljučih, da se je kašelj skoraj, gnoj iz nosu pa že čisto ustavil. Juhu!
Mi je pa zanimivo, da Medrol zmanjša vnetje, a protibakterijskega učinka pa nima.

Zdaj pa novim zmagam naproti 😉
In čisto resno vprašanje, ker vem, da ste športnik, pa bo nasvet iz dvojno strokovnih voda 😉 – kdaj lahko začnem spet z (domačimi) vajami močmi, tekom in biciklom? Že čez par dni ali moram počakati čisto do konca AB in medrola? Ab je za 10 dni, medrola pa tudi tam nekje, no še ene 12-14? Sonce vsak dan bolj vabi, moči in volja se vrača…no, te nikoli ne zmanjka 😉

Pozdrav

Orientirajte se po počutju in z sktivnostmi začnite postopoma, počasi in dokler se v svojem športanju počutite ugodno. Tudi po koncu terapije ni treba navaliti na polno 🙂 Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close