pregled po bulimiji
ne morejo prav diagnosticiati bulimije kot take, lahko pa se pokaže npr. da nekja ni v redu na krvi in drugih organih – npr. slabokrvnost, težave z želodcem, gastritis, slabi zobje ipd. Torej znaki seveda lahko so, da s telesom nekaj ni v redu, je pa vprašanje, če bo zdravnik to direktno povezal z bulimijo kot takšno.
lp
Prosila bi za vaše mnenje kakšne preiskave priporočate pri večmesečni motnji hranjenja na način da hčerka nekaj dni ne je, potem je, pa bruha ali jemlje odvajala.
Pri oz. po bruhanju se ji pojavi hitrejše bitje srca in plitko težko dihanje , včasih občutek kot pri napadu panike, mehke noge, tresenje telesa. Normalno blato ne odvaja že več mesecev (ima drisko). Občasno jo peče v “želodcu”, ne zna opredeliti kje. Ima tudi stalne težave z bolečimi zobmi in slabim telesnim počutjem. Obe želiva da bi se pregledalo njeno telesno stanje, osebna zdravnica pa da na preiskavo le kri, pa še to le elektrolite in sladkor. Pravi da še ne bi dala na kakšne druge preiskave.
Mamaanamama, pozdravljeni!
Kar navajate, so resni telesni zapleti pri vaši hčerki. Koliko je stara hči? Kakšna je telesna teža in višina? Ali osebna zdravnica ve, da vaša hči bruha? Kolikokrat na dan bruha?
Predlagam, da se obrnete na pediatrično kliniko, če je hči stara 17 let ali manj oziroma na Center za mentalno zdravje, Enota za motnje hranjenja na Zaloški 29, če je hči stara 17 let ali več in se hči tam vključi v redno spremljanje s strani psihiatra.
Menim, da je nujno, da se hči čim prej vključi v eno izmed oblik zdravniške obravnave, kjer boste dobila tudi konkretne napotke glede priporočljivih preiskav. Znano je, da dlje časa kot traja motnja hranjenja brez zdravljenja, večji so lahko telesni zapleti in dlje časa traja proces zdravljenja.
Vse dobro,
Vesna