Najdi forum

Pozdravljeni,

moje vprašanje je sicer verjetno popolnoma generično, ampak vseeno. 5 let sem bila v zvezi, ki je bila zelo psihično zahtevna. Varanje, fizično nasilje, psihično nasilje. Razšla sva se pred letom in pol (septembra bo 2). Od februarja letos obiskujem psihologinjo, ker sama enostavno ne morem rešit problemov. Zdaj sem se 4 mesece držala presenetljivo dobro, celo spoznala nekoga nova, ampak ponovno se mi vračajo stari občutki. Pogrešanje, to da do novega človeka ne čutim takorekoč ničesar (zvezo sem prekinila, ko sem si te občutke razjasnila). Do bivšega sem imela zelo močne občutke in strah me je, da jih ne bom mogla začutiti do nikogar novega. To je bila toksična zveza v kateri je on bil moja droga in zdaj se mi zdi, kot da mi manjka pol mene. Prebolevanje se vleče že leto in pol in ne vem več kaj naj še naredim, da bo bolje. Prekinila sva vse stike, redkokdaj ga vidim (v zadnjih 4 mesecuh morda 3krat), pospravla sem vse spominke najine veze in jih resnično več ne gledam, začela sem športat, se posvečat faksu in prijateljem, hoditi redno na terapije, vendar me vsake toliko ponovno pobije in se mi zdi kot da sem na čistem začetku. Kaj še lahko naredim? Kako še si lahko pomagam?

Hvala za odgovore, GS.

Lepo pozdravljeni,

morda bi vam pomagalo, da poskusite zapisati svoje značilnosti, kaj za vas pomeni partnerska zveza in kakšne značilnosti naj bi imel vaš partner…Tako boste videli, kaj je pomembno za vas. Nato se vprašajte ali ima vaš bivši partner te značilnosti? Ko se človek tega zave, običajno ne pride v poštev oseba, ki le teh nima, saj se zavemo, da takšen odnos dolgoročno ne bi obstal.

Hvala in vse dobro vam želim,

Barbara Sarić, psihoterapevtka
[email protected]
041 535 555

New Report

Close