Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni prebolela pljučna embolija

prebolela pljučna embolija

Pozdravljeni,

pred meseci sem prebolela pljučno embolijo po carskem rezu. Dogaja se mi, da skoraj vsak dan, posebej pozno popoldan, proti večeru, čutim neprijetno napetost, bolečino, včasih celo pekoč občutek v predelu križa pod lopaticama, bolj na levi strani. Bolečina oz. neprijeten občutek je bolj izrazit, ko sem utrujena ali je za malo stresen in naporen dan. Stanje se včasih izboljša po plavanju. Tudi zjutraj bolečina ni prisotna. Podobnih bolečin pred prebolelo pljučno embolijo nisem imela. Zdravniki pravijo, da je takšna bolečina lahko posledica prebolele omenjene bolezni in da pri različnih ljudeh traja različno dolgo časa… Zadnji rentgen ni pokazal kakšnih posebnosti (tudi diagnoza je bila pred meseci postavljena na osnovi scintigrafije pljuč, rentgen je pokazal samo blag plevralni izliv).

Mi lahko še vi poveste kaj več o tej bolečini? Ali lahko ima ta bolečina tudi kakšen drug vzrok? Rada bi izvedela tudi kaj več o pljučni emboliji, morebitnih spremljajočih boleznih, o preventivi. Poznate kakšen dober vir dodatnih informacij, kakšno knjigo, članek, spletni naslov?

Hvala in lepo pozdravljeni,

še ena mami

Spoštovani,

vzrokov za prsno bolečino je precej, eden od njih je tudi
pljučna embolija, vendar praviloma bolečine kmalu ponehajo.
Tale članek vam lahko kaj več pove o bolezni.
http://www.abczdravja.si/pdf/09maj61.pdf
Pomembno je, da oravite UZ srca po preboleli pljučni
emboliji.
Glede prsnih bolečin pa vam svetujem pregled pri zdravniku.
Lep pozdrav, Mihaela Zidarn

New Report

Close