Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Prebavne težave

Prebavne težave

Pozdravljeni.
Stara sem 23 in v stresni situaciji (selitev). Že teden dni imam nelagoden občutek v spodnjem delu trebuha, bolečino v križu, ki seva v levo nogo, mislim da je je mišica malenkost otečena, imela sem tudi malo driske (dvakrat dnevno). Fizično se počutim dobro, trebuh me ne boli dosti. Sem v obdobju Pmsja. Najbolj me skrbi to nelogodje v trebuhu

Stresna situacija je že sama po sebi lahko povzročitev tega nelagodja, pa seveda kup drugih stvari, od virusnih okužb, določene hrane, težav z želodčno kislino. Bolečina v križu je najverjetneje ločena oz nepovezana težava
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani g. Rebolj,

včeraj sem bil diagnosticiran s kroničnim gastritisom HP+. Na histologijo so poslali tudi dva delčka sluznice, saj sem imel nekakšne spremembe na želodcu.
Priporočajo mi 2x40mg esomeprazola, 2x500mg klaritromicina in 2x1000mg amoksicilina za eradikacijo HP-ja.

Lepo bi Vas prosil, če mi lahko odgovorite na nekaj vprašanj.

1. Zanima me, ali je to mišljeno dve škatli ali dvakrat dnevno?
2. Koliko časa traja zdravljenje glede na zgornjo količino zdravil?
3. Kako uspešno je zdravljenje oz. eradikacija HP-ja z navedenimi zdravili?
4. Ali se kronični gastritis in HP da odpraviti permanentno in ali je za to veliko možnosti?
5. Kaj je priporočljivo jesti, uživati in početi med zdravljenjem za bolj uspešno eradikacijo HP-ja?

Star sem 26 let in imam precejšne probleme z želodcem in črevesjem.

Lep pozdrav,

Jure

Pozdravljeni, mišljeno je 2xdnevno po predpisan odmerek in ne dve škatlji, zdravljenje z antibiotikom traja 1 teden (z zaviralcem protonske črpalke (esomeprazol…) dlje. Učinkovitozt zdravljenja je dobra in se jo preverja z dihalnim testom, če ni uspešno se zamenja zdravila in zdravljenje ponovi, možnosti za izboljšanke težav so dobre, dieta pa je več manjših obrokov, ne neposredno pred ležanjem in nedražeča hrana, v smislu močno slane, sladke, začinjene, kisle, mehansko dražeče kot npr svež kruh, pa izogibanje poživilom…. najdete na netu 😉 Me gre za boljšo eradikacijo HP ampak za boljše zdravljenje vnete želodčne sluznice
Lep ppzdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Hvala za Vaš odgovor.

Lep pozdrav,

Jure

New Report

Close