Najdi forum

Požrtije knjižnih moljev

Kot ze receno, tvoj trud nikakor ni bil zaman. Mogoce si tudi ti vcasih malo prevec neucakana. Ampak potem pa ne bi izvedeli, kako znas tudi sama sebe potolaziti, ko se ti kaj izgubi. :o)

Ah, ti šumniki …

Hja, ce cakas, da bo luknja kaj nazaj izpljunila, se zna zgoditi, da po dnevu in pol zacnes verjeti, da se to ne bo zgodilo! To ni nobena nestrpnost, prej vdanost v usodo…

Se mi je pa ze marsikdaj je tu zgubilo, kar me pac je poucilo, da stvari gredo bolj zlepa, ne na silo, torej mirne zivce – morda se bo zgodilo! 🙂 Se pravi, odgovor moras vedno se kje shraniti, za vsak primer, sicer sebi pripisi, ce ga luknja pohrusta. Meni se jasno pripeti, da NE shranim, pa imam potlej pomirjevalno filozofijo, da mu pac ni bilo DANO zaziveti elektronsko. Zagotovo pa odgovor ni bil POPOLN, kar pomeni, da lahko napisem boljsega!

Mislim pa, da so šumniki neke vrste povečevanje entropije! Zanje je treba mnogo več energije!

Hvala za priporocilo, prav vabljivo je videti.
Bralca v slovenskem prevodu sploh nisem brala, zato ga ne morem ocenjevati, nikakor pa nisem mislila namigovati, da bi bil prevod slab. Naslove izbiram po priporočilih, omenjene tri knjige sem pred nekaj meseci zasledila v Delovi SP in takrat Bralec še ni bil preveden, vsaj COBISS je pokazal le nemsko izdajo. Tudi sicer rada berem knjige v originalu, če je to mogoče.
Trenutno imam na omarici Rushdija: Mavrov poslednji vzdih, priporočilo je bilo pa hčerino.
V forumu sem se znašla po naključju, pa ni slabo.

Na srečo na temle forumu res ni take entropije kot na Psihiatriji, zato ji bom vseeno iztrgal tale moj odgovor na tvoj odgovor, ki se danes tam namreč res ni več pojavil. V prvem odgovoru Primožu sem omenil tisto kurje oko zaradi tistega vzdiha, pravzaprav spoznanja, ob tisti injekciji. Mislil sem bolj na poškodbe notranjosti.

V tem, ki mi ga je pa “Vpis” na Psihiatriji danes pojedel, sem pa samo povedal, da rad poslušam gipsy-swing, še posebej tisti Predinov refren o razbitem srcu: “Še vedno so vsi koščki celi.”

Entopija

Že v prvem razredu so mi iz besed izginjale črke. Šele veliko kasneje sem izvedel, da je to lahko tudi ene vrste poezija.

Meni je iz knjige “antologija konkretne in vizualne poezije” najbolj všeč tale:

ERNST JANDL

Razsvetljenje

mnogi mislijo
lesna deva
ni mogoče nič
spnemeriti.
kanšna neumkost!

Takoj po tistem, ko sem prijavil izginotje mojega odgovora na Psihiatriji, se je potem, ko so že bile objavljene teme, ki so bile odposlane veliko kasneje, moj odgovor pa ne, pa pojavil.

Pozdrav
Intimnost sem našel in je v redu, al kaj ko potem vzamem še en koš raznih smeti – ma ne morem pomagat – tak sem. Glede špricarja: se strinjam, da je vino samo dosti boljše, še posebno po fajn večerji, v prijetni družbi, dobra sorta in prava mera.
Torej: vino navkljub hudim kritikam na tem forumu ni ravno strup.
Bi pa prosil, da kdo od vas omeni še katere filme kaj gledamo zadnje čase; sem namreč poleg knjig tudi ljubitelj filmov.
LP

Zelo mi je vsec pesem!

Praviloma so mi pa vsec tudi pesniske antologije, mislim da sem imela enkrat v rokah angleske avtorje. Je pa to silno draaaaaga rec! Mislim, da antologije stanejo okoli 20 k sit! Potem je pa clovek za pesnistvo lacen, ne pa sit!

Jaz sem brala Rushdijeve Otroke polnoci, ki so sestavljeni iz dveh knjig. Drugo lahko mirno vrzete stran, ker se v njej zgodijo same hude reci. V prvi gradi, v drugi podira vse.

Imam pa tudi Satanske stihe v anglescini. Samo iz egotripa, sluzijo pa tudi kot podstavek. Zanje smo odsteli lepe denarce, ampak obcutek, da imas doma knjigo, zaradi katere je bil nekdo obsojen na smrt, je tudi nekaj posebnega. 🙂 oz. 🙁

Res krasna ideja tale debatni krožek. Sem si ze sprintala knjige, ki jih priporočate.
Meni se Fieldingova zdi zabavna, da ne govorim o Steinbeckovi Polentarski polici in Ulici ribjih konzerv. Knjiga, brez katere jaz ne morem, pa je Prerok Khalila Gibrana. Pri meni trenutno na bralnem sporedu Handke, prej Kocbek.

Berem “Predor”. Irena in Iza, Sabato si res zasluži svoje mesto na seznamu vajinih predlogov. Ta človek me od nekje pozna, pa ne vem od kje. Saj nisem nikogar ubil … (: In tudi nimam namena! 🙂

Knjiga mi je bila ravno zato vsec. Imela sem distanco do glavnega lika, hkrati pa vem, da se ta glavni, patoloski in ekstremisticni lik skriva tudi v meni, ceprav sem pametna, razumna zenska in imam lepo, zdravo, ne obsesivno posesivno razmerje, ne zaslisujem partnerja in nisem ljubosumna. Naceloma. 🙂

Na Discoveryju pravijo: “We all have criminal impulses, but only few act upon them. Meet some of them, who have…” in potem se zacne oddaja o kriminalcih…

“Kazni” ti res ne gredo preveč … 🙂

Izrazil bi le navdušenje, torej ljudje še BEREJO!

New Report

Close