Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Elektromagnetna terapija Pozdrav moderatorjem in forumu na pot

Pozdrav moderatorjem in forumu na pot

Pozdravljeni,
Že pred nekaj časa so se mi pojavile bolečine v ledvenem delu. Opravil sem RTG, MR, ultrazvok, bil sem na fizioterapiji, pri ortopedu in še vedno se mi ni stanje popravilo. Bolečine se mi selijo od križa levo in malo navzdol, tudi občasno rahlo na zunanji del stegna. Na začetku je bilo zelo hudo sedaj je rahlo bolje vendar še vedno zelo moteče. Na preiskavah ni bilo ugotovljene kakšne večje nepravilnostim, razen manjših degenerativnih sprememb. Prav tako ne morem opredeliti, če bolečina izvira iz hrbtenice ali je zaradi mišic???

Vse to stanje traja že okoli 4 mesece in še vedno se vrtim v začaranem krogu. Ali mi lahko svetujete kaj lahko še storim, oz. če obsatja še kakšna preiskava.

Sem pa uporabljal 6 tednov Magus blazino, sedaj imam pavzo potem bom pa videl kako naprej.

Vsak vaš nasvet mi bo zelo koristil

Hvala

Spoštovani!

Iz napisanega sklepam, da gre po vsej verjetnosti za mišično obolenje (fibromialgija).
Vse pomembnejše raziskave ste dali skozi.
Z Magus magnetno terapijo obstaja možnost, da bodo vaše težave na daljši rok uporabe izvenele.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni

Pregledoval sem ponudbo magnetnih blazin in sem opazil, da imajo proizvajalci različne podathe o moči v gaussih in Hz. Ali mi lahko sporočite katere vrednosti so optimalne?

Lep pozdrav

Spoštovani!

Sedanja generacija aparatov za magnetno terapijo se med seboj razlikuje najbolj v obliki izhodnega signala. Jakosti in frekvence niso v ospredju in vsak aparat ima različne frekvence in jakosti, odvisne tudi od indikacij, ki jih zagovarja posamezni proizvajalec. Signal, ki prihaja iz aparatov Magus, Vita-life ali MASS, posnema naravno magnetno polje in predstavlja vrh zdravljenja z magnetno terapijo.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni,
Ali mi lahko svetujete kateri programi pri Magus blazini naj uporabljam pri začetni artrozi in išiasu, oz. za zdravljene in obnovo živca.

Hvala

Spoštovani!

Za lajšanje težav pri artrozi in išijasu priporočam program 6 za blažitev težjih bolečin. Program je 30 minutni, uporaba 1-2x dnevno na mali blazini. Možna je tudi uporaba programa 9 za bolečine v sklepih. Programa sta zelo podobna in imata skoraj enako Hz strukturo. Gre za precej splošna programa, ki lahko ugodno vplivata na sklepni in živčni del.

Oba programa na blazini sta zelo dobra in pričakujem lajšanje težav.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni,
Hvala za odgovor.
Sedaj sem uporabljal največ program c2, c3 in avto. Bolečin sicer nimam močnih, predvsem je še slabša gibljivost stopala. Na mri so mi ugotovili hernijo, vendar je majhna in zato me niso operirali. Bolečine v ledvenem delu so povečini izginile, zaradi delne okvare živca pa je očitno še problem v nartu. Na emg je test pokazal prizadetost živca -4 od 5. Kakšni so rezultati oz. kaj lahko pričakujem ob uporabi blazine v tem primeru?

Imam pa tudi začetno obrabo v stopalu. Ali blazina lahko pripomore k obnaljanju hrustanca? Ali imate s tem že kaj izkušenj?

Hvala

Spoštovani!

Se opravičujem za pozen odgovor. 6 mesečna uporaba Magusa bo zagotovila, da bodo vaše težave manjše. V tem času je pričakovati, da se do izboljšala funkcija prizadetega živca.

Blazina lahko pripomore predvsem pri lajšanju bolečin in povečani gibljivosti v stopalu. Kar se tiče obnove hrustanca, obstajajo samo teoretična predvidevanja. V kolikor imate povečano telesno težo je pričakovati, da elektromagnetna terapija ne bo prinesla želenega učinka.
Je pa vsekakor uporaba priporočljiva in koristna. Kar tako naprej.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Pozdravljeni,
Bolečine v nartu so sicer v teh dneh manjše, še vedno je pa problem moč v stopalu, namreč ne morem povsem stopiti na peto leve noge. Pri hoji me še malenkost ovira, vendar je bolje kot na začetku. Na Emg in nevrokirurg sta mi rekla, da je to zaradi živca. Nevrokirurg mi je predlagal eno od možnoti operacijo, vendar pa sem sam skeptičen do tega in iščem alternativo. Izvid od navrokirurga še čakam, drugi teden pa imam še kontrolni prehled pri ortopedu.

Elektromagnetno blazino uporabljam 3x tedensko, vključno z malo blazino in upam da mi bo to pospešilo rehabilitacijo. Nekako se vrtim v začaranem krogu in ne vem več kaj naj še storim.

Lp

Spoštovani!

Iz začaranega kroga lahko stopite, če boste redno uporabljali elektromagnetno terapijo. Kar tako naprej.
Slabost v stopalu je rezultat prizadetosti peronealnega živca.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

Dobil sem blazino proizvajalca Magus in ker bi jo uporabljalo več članov doma mi je malo nepraktično, če jo imam pod vzmetnico, tako kot je priporočeno. Veliko bolj bi mi odgovarjalo, če bi jo lahko dal npr. na tla in čez blazino samo prevleko. Zanima pa me, če bi bilo to ok?

Pozdrav

Spoštovani!

elektromagnetno blazino Magus lahko date tudi na tla kot bi želeli (pomembno je, da je na trdi podlagi). Čez blazino položite nadvložek, debeline 5-10 cm, armafleks, ali kaj podobnega. Domet blazine Magus je cca. 50-60 cm in elektromagnetno polje je najbolje enakomerno razporejeno do 15 cm od same blazine zato uporabimo nadvložek, vzmetnico, ipd. Namestite jo nekam, kjer bo stalno postavljena zaradi priročnosti uporabe.

Lepo pozdravljeni! Prim. Jože Barovič, dr. med., spec. fiziater, strokovnjak za elektromagnetno pulzirajočo terapijo

New Report

Close