Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Kot sem že zapisal, začnite uporabljati KT iz novega zavojčka. Te tri dni, ko KT niste jemali, smatrajte kot krajši premor. Lahko pa KT seveda nehate jemati, če ste se tako odločili in zaščite ne potrebujete več…

Matjaž

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke Belara in v prvem tednu sem pozabila vseti 6. In 7. tabletko 7. Dan pa sem imela nazaščiten spolni odnos. Danes je 8. Dan in sem tabletko vzela takoj ko sem se spomnila. Kolikšna je vrjetnost da zanosim? In kako bi bilo najbolje ravnati v tem primeru? Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Čeprav je tveganje nosečnosti kljub dvema pozabljenima tabletama majhno, razmislite o nujni kontracepciji. KT jemljite naprej po urniku, naslednjih 7 dni uporabljate kondom.

Matjaž

Pozdravljeni,

že 6 let redno jemljem tablete Yarina, zdaj pa se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti v prvem tednu 5to tableto po vrsti. Vzela sem jo nato skupaj s 6to tableto, SO pa sem imela 6dan (2 uri preden sem vzela obe tableti). Ali je potrebna nujna kontracepcija ali je dovolj le nadaljna 7dnevna uporaba dodatne zaščite?
Hvala!

Pozdravljeni!

Ne rabite nujne kontracepcije.

Matjaž

Pozdravljeni,

že približno 4 mesece uživam tablete Cerelle. Včeraj sem pozabila vzeti ob 10.00 zjutraj tabletko. Tabletka, ki sem jo pozabila vzeti je bila po vrsti 24.tabletko. Danes nekje 23,5 ur po zamudi sem to ugotovila in zaučila obe tabletki hkrati-24. in 25.. Ostale so mi v tem mesecu po obedveh zauženih tabletkah še 3 tabletke. Zadnji SO sem imela 29.4. zvečer. Zanima me kakšna je možnost zanositve? Ali je v prihodnosti potrebna dodatna zaščita in če ja, koliko časa?

Hvala že vnaprej in lep pozdrav,

Pozdravljeni!

Možnost zanositve je majhna, predlagam 7 dni dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni!

Danes sem pozabila vzeti tabletko in sem jo vzela malo po 12. Urah od kar bi jo morala vzeti. V navodilih pa pise da vse kaj je po 12. Urah da je obvezna dodatna zascita samo to vseeno velja, ce sem jo vzela 12 ur pa 10 min prepozno?

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Dodatne zaščite ne rabite.

Matjaž

Pozdravljeni,
V ponedeljek, 9.3. sem namesto ob 22.uri vzela kt (YAZ) kakšne dobre pol ure kasneje. V torek, 10.3. sem pozabila vzeti 17.kt (to je 3.teden jemanja) in sem se nanjo spomnila šele naslednji dan, v sredo. Torej sem v sredo ob normalni uri (22.00) vzela 2 tabletki. Pred tem in sicer v soboto, 7.3. sem dopoldan imela krajši spolni odnos, a do izliva mislim, da ni prišlo, saj sva prej prenehala. Od takrat spolnega odnosa nisem imela. Zanima me, kaj moram narediti, saj se navodila zelo razlikujejo.

Pozdravljeni!

Nič posebenega ne rabite storiti. Od dogodka je minilo 10 dni, kaj pa naj bi naredili sedaj? Jemljite KT naprej po urniku.

Matjaž

Potem ni potrebno namesto z belimi tabletkami začeti z novo škatlico? Ni velike možnosti za nosečnost?

Ni velike možnosti.

Pozdravljeni, prosim za vašo pomoč,sem 2 leti po porodu, otroka dojim še ponoči in občasno 1x podnevi. Pred nekaj meseci sem imela za 1-2dneva malo temnejšega izcedka, ampak očitne menstruacije od poroda pa še ne. 1,5 leta redno jemljem kt cerazette zjutraj. Pred 1 tednom pa mi je zmanjkalo tabletk in zato 4 dni nisem jemala tabletk. 5.dan sem povovno začela redno jemati cerazette zjutraj, sedaj jih jemljem 4 dni. 4.dan ponovnega jemanja tabletk pa sem popoldan imela nezasčiten spolni odnos in me zanima, ali obstaja možnost zanositve oz.ali naj vzamem jutranjo tabletko (lahko skupaj s cerazette ali rajši razmik)? Katero jutranjo tabletko pa kupim ,zaradi dojenja? Hvala za odgovor!

Pozdravljeni, že 20 let jemljem Logest. Zdaj se mi prvič zgodilo, da sem pozabila vzeti 1. tableto iz nove škatlice (po premoru, ko sem imela menstruacijo). Pred tem teden dni nisem imela apolnih odnosov. Drugi dan sem vzela 2 tabletki hkrati. Ali je nujna dodatna zaščita, glede na to, da jemljen KT že tako dolgo? Hvala. Lp

Pozdravljeni, že 20 let jemljem Logest. Zdaj se mi prvič zgodilo, da sem pozabila vzeti 1. tableto iz nove škatlice (po premoru, ko sem imela menstruacijo). Pred tem teden dni nisem imela apolnih odnosov. Drugi dan sem vzela 2 tabletki hkrati. Ali je nujna dodatna zaščita, glede na to, da jemljen KT že tako dolgo? Hvala. Lp

Pozdravljene,

jaz pa imam težavo in sicer jemliem tabletke Yasminelle že več kot 3 leta. V 2 tednu trenutne škatljice sem pozabila vzeti 10. tabletko iz omota (namesto v ponedeljek ob 21:00 sem jo vzela v torek ob 21:00, torej 2 naenkrat). Vse ostale tabletke sem pojedla redno, dve sta mi še sedaj ostali za pojest. Se mi je pa 3 dni po pozabljeni tabletki pojavil rjavkast izcedek v zelo zelo majhnih količinah, vendar vstraja že 5 dni. Ta teden pričakujem redno krvavitev, me pa sedaj zanima sledeče:

1. ali je možno, da mi je ena zamujena tabletka sprožila menstruacijo 10 dni prej? torej da jo imam zdaj s tem izcedkom in da je ne bom dobila kot napovedano,

2. kako naj zdaj nadaljujem s jemanjem? ali dokončam paketek normalno in imam tudi normalno 7 dnevno pavzo ali bi morala takoj odpret novi paket?

 

Hvala vam za pomoč

Pozdravljeni, jemljem tabletke Belara, pa me zanima ali lahko eno ali mogoce 2 tabletki nakoncu izpustim da dobim prej menstruacijo? (nacin da si jo prestavim tako, da jo dobim prej). Hvala za odgovor.

Pozdravljeni. Jemljem KT Qlaira. 18.9 sem imela prvi dan krvavitve. Naslednji dan sem imela spolni odnos, torej drugi dan krvavitve. Nato sem 23.9. Vzela tabletko (4. V zavojčku) ob običajni uri a sem zaradi zastrupitve s hrano(verjetno) čez cca 2 uri bruhala. 27.9. se mi je pojavila krvavitev, bolj rjav močnejši izcedek, s posameznimi koaguli in sluzjo, bolečine v spodnjem delu trebuha. Naslednji tabletko sem vzela kot običajno. Zanima me ali je ta krvavitev možno vgnezditvena oz so simptomi lahko znak da je prišlo do oploditve. Ker je vikend do gin. ne morem. Prosim odgovor. Hvala.

New Report

Close