Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Zdravo;)
Imam eno vprašanje..
Jemljem tabletke Qlaira in sicer, jemljem jih vsaki dan ob 5 popoldan. Danes 28.7. pa sem bila popoldan v službi in sem jo vzela šele ob 10 zvečer se pravi 5 ur prepozno. Danes je bila na vrsti 24ta tabletka.
Zanima me ali je imeti varno spolne odnose brez zaščite ali moram uporabiti kondom. Hvala za odgovor.

Zdravo!

Brez skrbi se lahko pocartata…

Matjaž

Potem lahko varno brez kondoma?

Lahko

Spoštovani,
Zadnjih 5 tabletk iz škatlice nisem popila. Najprej sem emo pozabila, nato pa sem kot piše v navodilih izbrala možnost b in tabletk nisem pila več in tako dobila vmesno krvavitev. V dnevih pred in po izpuščenih tabletkah sem umela redne spolne odnose. Sedaj nisem dobila menstruacije. Je mogoče da sem noseča kljub upoštevanju navodil, ki predvidevajo, da dodatna zaščita ni potrebna? (Tabletke Logest)
Najlepša hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Saj ste dobili krvavitev, mar ne? Tako vsaj pišete: “…in tako dobila vmesno krvavitev.” Po 7. dnevnem premoru pa ste nadaljevali z jemanjem KT, kajne?

Matjaž

Po premoru sem prenehala z jemanjem tablet, ker mi ne odgovarjajo (nihanje razploženja…). V naslednjem mesecu sem bila med spolnimi odnosi zaščitena samo s kondomi. Sedaj mi zamuja menstruacija imam pa tudi zelo boleče in otrdele prsi. Ker ženske poročajo, da so imele v prvih mesecih nosečnosti vmesne krvavitve, sem pomislila tudi na to možnost. Ali pa je bolj verjetno, da mi menstruacija zamuja zaradi prenehanja pitja KT? Drugače sem imela menstruacije zelo redne, tudi preden sem začela piti KT.
Najlepša hvala in LP
Tjaša

Verjetno vas skrbi morebitna nosečnost? Potem pač naredite test. Menstruacija bo že prišla (če seveda niste noseči), če je ne bo recimo 3 mesece pa se obrnite na ginekologa.

Matjaž

pozdravljeni, sedj sem ugotovila da sem dansnjo tableto vzela vceraj.. tako mi je za danes ostal vcerajsnja. Jemljem Yaz in sem v tretjem tednu. vzamem vcerajsnjo ali zacnem z novim paketom?

Pozdravljeni, vzamite včerajšnjo in nato normalno nadaljujte. Vse pinki tablete so enake in je vseeno katero po vrsti vzamete.

Matjaž

Zdravo,

po 1 mesečnem odmoru s tablektkami sem prejšnji teden s prvim dnem menstuacije znova začela jemati Qlairo. 5 dan sem imela spolni odnos, do izlitja v nožnico sicer ni prišlo. 6 dan sem popolnoma pozabila vzeti tabletko in jo vzela naslednji dan (torej z nekje 18urno zamudo, mogoče malce manj).
V navodilih piše da naj se posvetujem z ginekologom v kolikor je v prvih 9 dneh pozabiš na tabletko in imaš pred tem SO.
Glede na vse skupaj se mi zdi, da je verjetno zelo zelo malo možnosti, da bi lahko zanosila (samo z predsemensko tekočino), vendar mi kljub temu ne da miru da ne vprašam – bi bilo smislno vzeti nujno tabletko ali se moje možnosti zanositve ne zmanjšajo toliko drastično, da bi bilo smislno mešati hormone (s tem da trenutno je več kot 48ur po SO)?

hvala lepa za odgovor in lp,
P

Zdravo!

Zakaj pa ste imeli odmor? Res je, verjetnost nosečnosti je zelo mala in po mojem nujne kontracepcije ne rabite, saj je bila zamuda krajša od 24 ur, nadaljevali ste z jemanjem KT, pa tudi do izliva ni prišlo.

Matjaž

V ponedeljek sem pozabila vzeti tbl. To sem ugotovila šele včeraj zvečer (24ur kasneje) zato sem vzela samo včerajšnjo. Danes imam zadnjo tableto v pretisnem omotu, nato sledi obdobje brez. Zdaj sem prebrala da bi morala v resnici včeraj pojesti naenkrat tudi ponedeljkovo, se pravi dve naenkrat? Prebrala sem tudi, da če spustis tbl moras v naslednjih 7 dneh uporabljati kondom, da pa če se to zgodi ravno v tem tednu, ko zmanjka tbl, da je treba kar začeti z novim pretisnim omotom brez premora.. To pomeni da sedaj jaz nimam en teden brez tbl in da naj kar začnem jemati novo skatlico jutri ali kako? Ali je kaj narobe ker ponedeljkove tbl nisem vzela se pravi nosem včeraj vzela 2 naenkrat?

Ja, vzeti bi morali obe. Predlagam, da naredite, kot je zapisano v navodilih, torej preskočite premor. Zaradi tega, ker ste pozabili eno tableto ne bo nič narobe.

Matjaž

Zdravo, samo nekaj me zanima, mogoce bo vprasanje cudno ampak vseeno.
Pojedla sem tabletko vendar se mi je koda bi se mi zaletelo koda bi sla tabletka v narobno luknjo(sapnik), zanima me ali bi morala pojesti se eno isto ali pa c nalednjo? Ali se bo vseeno razgradila in bo ucinkovala ?

Zdravo!

Seveda ne vem zagotovo, katero pot je izbrala tabletka na križišču, ampak dvomim, da je šla v napačno smer, saj bi verjetno kašljali. No, če ste v dvomih, potem ne bo nobene škode, če vzamete naslednjo tableto v tem zavojčku.

Matjaž

Zdravo. Imam eno vprasanje.. Ze par let jemljem kontracepcijske tabletke, zdaj pa sem odsla na dopust v tujino in tabletke pozabila doma. Se pravi jih na sredini nisem vzela 3. S partnerjem pa sva dobr teden nazaj imela spolni odnos in mu je prislo v mene.. Lahko vseeno vzamem te tabletke ko pridem domov in ali obstaja moznost da zanosim?

Pozdravljeni!

Prosim bodite bolj natančni pri datumih: kje v sredini oz. katere 3. tablete ste pozabili vzeti in kdaj prejšnji teden ste imeli SO (katero tabletko ste takrat vzeli)? Sicer je zamuda v sredini ciklusa najmanj problematična, tako da menim, da tveganje nosečnosti ni nič zvišano. Lahko pa pričakujete odtegnitveno krvavitev. Seveda lahko nadaljujete z jemanjem, najbolje kar z novim zavojčkom.

Matjaž

SO je biu nekje okoli 23 aprila. Pozabila pa sem vzeti 11,12,13 tabletko. Danes pa ze malo krvavim. Lahko jutri ko pridem domov vzamem pozabljene tabletke in potem normalno naprej ali kako?

Ali jih lahko enostavno neham jemati ?

New Report

Close