Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni!

Kljub temu, da ste zamudili za 24 ur, menim, da zaščita ni tako okrnjena, da bi vas morala skrbeti nosečnost. Dodatna zaščita je priporočljiva naslednjih 7 dni.

Matjaž

Zivijo, imam smesno vprasanje, pa se vseeno raje vprasam, da slucajno res nebi bilo kaj narobe..
Jemljem tabletke sibilla ze malo vec kot en mesec, in ze 2x se mi je zgodilo, da sem skatlico pozabila pri fantu in ker imam hvalabogu doma dodatne skatlice se za nekaj mesecev naprej sem vzela potem doma iz nove skatlice isto tabletko po vrsti (npr.da bi mogla vzeti dvajseto tableto, sem vzela dvajseto iz nove skatlice in potem ko bom drug mesec pri tej dvajseti jo bom vzela iz prve ) – upam da veste kaj zelim povedati. Zanima me, ce je zascita se vedno ista? Namrec tablete morajo biti iste z enakim stevilom hormonov ne glede na to v kateri skatli so kajne?
In se nekaj, ce pozabim vzeti tableto -v mojem primeru zeleno- torej te med katerimi imas menstruacijo, je vseeno kajne? Ker mislim da ne vsebujejo nic hormonov.
Hvala za odgovor, lp

Živjo!

Sibilla so enofazne KT, torej vse tablete enake barve vsebujejo enake sestavine v enakih količinah, zato je povsem vseeno, katero tableto po vrsti vzamete in iz katerega zavojčka.

Matjaž

Pozdravljeni,

V petek, sem pričela z jemanjem tabletk iz nove škatlice (torej prvi teden jemanja). V soboto in ponedeljek sem imela spolni odnos, ter v ponedeljek pozabila vzeti tabletko. Vzela sem včeraj, v torek obe na enkrat.
Pred tem dogodkom sem vse tabletke jemala radno. Tudi menstruacijo sem imela normalno.
Kakšni so morebitni zapleti?

Hvala za odgovor, Mateja

Prav tako mi je danes zjutraj sililo na bruhanje. Vendar nisem nič speavila iz sebe, ker sem imela prazen želodec.

Sicer piše tudi v navodilih za uporabe da je to eden izmed stranskih učinkov, če vzamem dve tabletki naenkrat…
Imam pa tabletke Logest.

Mateja

Pozdravljeni!

Ne pričakujem kakih zapletov. Slabost je lahko stranski učinek KT, lahko pa je čisto slučajno.

Matjaž

Pozdravljeni!

Najprej bi vam se zahvalila da takole odgovarjate na vprašanja. Imam pa naslednje vprašanje: Jem tabletke Yaz in pri 11. tableti sem imela drisko.( ravno 15 min po zaužitju). Ker ni bila zelo močna se nisem obremenjevala in jemala tabletke normalno naprej. (Sem pri 14. Tableti). Sedaj pa me skrbi ker pise v navodilih da ob mocni driski se ni dovolj absorbirala. Je pa seveda relativno kaj je za nekoga močna driska? Dva dni pred to “nesreco” sem imela nezasciten spolni odnos, pri katerem ni prislo do izliva. Zanima me ali je moznost za nazaj nosecnost velika? Za teden v naprej vem da morem za vsak slucaj uporabljati se kondom.
Za odgovor se vam zajvaljujem!

Pozdravljeni!

Hvala 🙂 Navodila glede driske so vsaj zame “kr neki”. Če jih proizvajalci že zapišejo, potem naj definirajo kaj je driska in kaj je močna driska. Skratka, v vašem primeru ne rabite nič skrbeti.

Matjaž

Zdravo,
Imam eno vprašanje.
A je kaj narobe če vzameš tabletko v mojem primeru 19-o (tabletke Qlaira), ker pa me malo skrbi da je nisem vzela, pogoltnila, ker sem pred tem spala in me je zbudila budilka in sem vse to vzela nahitro..
Če vzamem še eno isto takšno tabletko, skrbi me ker sem pred dvema dnevoma imela spolni odnos.
Hvala za odgovor

Zdravo!

Vzemite naslednjo, 20. tableto.

Matjaž

Hvala za odgovor in pa še eno vprašanje;
A ne bo nič narobe če bom vzela 2 tabletki na en dan?

Nič ne bo narobe.

Matjaž

Hvala.
Potem pa jutri nadaljujem z 21 tabletko?
Zasčita pa bo,a ne?

Še zadnje eno vprašanje poleg tistega zgoraj, a če se mi to še slučajno(za vsak primer vprašam da nebom se kdaj spet spraševala isto) kdaj zgodi lahko tudi tako naredim?
Hvala

Normalno nadaljujete z jemanjem do konca zavojčka. Zaščita bo. V podobnih situacijah naredite enako, a ker so Qlaira nekoliko posebne KT lahko v dvomih vseeno vprašate.

Matjaž

Najlepša vam hvala za vse odgovore 🙂

Pozdravljeni!
Jemljem kontracepcijske tablete sibilla in 23.junija sem pozabila vzeti kontracepcijsko tableto ( to je bila 20. tableta po vrsti ) in sem 24.junija vzela kar obe v razmaku nekaj ur. Naslednji dan so sledile ze zelene tabletke, 28.junija torej dan ko sem pojedla cetrto zeleno po vrsti pa sem imela spolni odnos in je prislo do izliva noter. Drugi dan je bila menstruacija ze cisto sibka ( pa se mi je 28-ega sele zacela!! ) in 30-ega je sploh ni bilo vec. Zelo me je strah da je kaksna moznost zanositve, ker mi je danes zjutraj bilo tudi slabo ( ceprav vem da je od takrat minilo se premalo casa da bi lahko govorila o jutranji slabosti ), ali je mozno da je prislo do tega tudi zaradi vode?takrat sem bila namrec tudi na morju in sem se tudi kopala – s tamponi.
Naj raje naredim test nosecnosti?
Lp

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je majhna, test pa seveda lahko vedno naredite, recimo čez 2 tedna.

Matjaž

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, koliko casa drzi yarina kontracepcijska tableta? Ponavadi jo vzamem ob 15h, zgodilo pa se je,da sem jo vzela sele ob 00:30. Ali je to kaj narobe?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Kontraceptivna zaščita “drži”.

Matjaž

New Report

Close