Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Ni potrebno.

Matjaž

Pozdravljeni! V nedeljo dobim menstruacijo in bom sele zacela jemati tabletke,ker pa grem po recept sele v ponedeljek in bo ze drugi dan menstruacije me zanima ce je velika nevarnost zanositve če s partnerjem ne uporabljava kondoma ob jemanju tabletk po koncani menstruaciji.? Hvala za odgovor in Lp.

Pozdravljeni!

Nič ni narobe, če s KT pričnete 2. dan menstruacije, ravno tako bo zaščita delovala takoj. Do takrat pač uporabita kondom.

Matjaž

Lep pozdrav!
Zanima me, če po zaužiti pozabjeni tabletki, zaužijem še 7 aktivnih tabletk, naredim premor za menstroacijo?
Jemljem tabletke Sibilla

menstruacijo**

2 zaužiti tabletki sta bili 14 in 15 tabletka po vrsti, po teh 2 zužitih tabletkah hkrati, mi je ostalo v zavojčku še 6 aktivnih tabletk.

Pozdravljeni!

Lahko naredite premor, saj ste zaužili vsaj 7 tablet, po katerih se vzpostavi zavora ovulacije in ta drži vsaj naslednjih 7 dni, ko boste znova začeli jemati KT.

Matjaž

Pozdravljeni! Teden dni imam longeto na nogi, zdravnik mi je priporočal premor z kontracepcijskimi tabletkami zaradi strdkov, nihce pa mi ni omenil inekcij, po tretjem dnevu nejemanja kontracepcije, grem k osebnemu zdravniku po inekcijo. Zanima me kako je z zaščito? krvavitev se je pojavila ze po dveh izostakih tabletkah, lahko dalje jem tabletke? Kaj mi svetujete?

Pozdravljeni!

Če so vam zdravniki svetovali začano prekinitev uporabe KT, potem jih poslušajte. O injekcijah se pogovorite z zdravnikom.

Matjaž

Pozdravljeni,
Zacela sem uporabljati KT. Takoj ko sem dobila menstruacijo, sem pozabila vzeti tabletko. Zanima me, ali lahko vzamem tabletko po drugem dnevu menstruacije in ce to pomeni da zato ni zascite pri spolnem odnosu?

Pozdravljeni!

Najprej pravite, da ste začeli uporabljati KT, domnevam, da ste torej začeli s 1. dnem menstruacije? Potem pa pravite, da ste tableto pozabili vzeti, ko ste dobili menstruacijo. Kako zdaj, ste začeli ali niste začeli? Sicer se KT lahko začne jemati kadarkoli do vključno 5. dne menstruacije, pa je zaščita še vedno takojšnja, če seveda nadaljujete z rednim jemanjem.

Matjaž

Pozdravljeni,
najprej hvala za odgovor. KT uporabljam prvič. Prvo tabletko sem vzela drugi dan menstruacije ker sem prvi dan pozabila.

Ok, nič ni narobe, če ste začeli 2. dan, tako je celo bolje, kar nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

Pozdravljeni!
Jemljem tablete logest in vceraj zvecer sem pozabila vzeti prvo tabletko, vzela sem jo danes zjutraj malo pred pol deveto, drugace jemljem tablete okoli osmih zvecer, tako da je preteklo cisto malo vec kot 12ur. Sem pa imela v ponedeljek spolne odnose. Kaksna je moznost zanositve

Pozdravljeni!

Kljub zamudi se mi možnost nosečnosti ne zdi bistveno povečana, kot če zamude ne bi bilo.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem zdravilo Qlaira ze 4 mesece.Zadji omot sem ponesreci nekje izgubila do konca pa mi je ostalo se 7 obarvanih tabletk in dve beli.Ker sem bila v tujini in nisem imela tablet s seboj jih preprostno nisem jemala.
Vmes sem dobila tudi blago menstruacijo.Spolnih odnosov nisem imela.

Zanima me ce lahko (ceprav zamujam en teden) zacnem z jemanjem novega omota z istim dnevom kod sem zacela s prejsnjim ali pa morem cakati cel mesec na novo menstruacijo in s tem tudi novi zacetek jemanja tablet.

Hvala za vase odgovoree !!!

Pozdravljeni!

Ne rabite čakati na M, lahko začnete na isti dan kot pri prejšnjem zavojčku, le v prvih 9 dneh morate pri spolnih odnosih uporabljati kondom in tablete redno jemati!

Matjaž

Spoštovani,

tudi sama se trenutno soočam z zagato pri jemanju kotracepcijskih tablet. Jemljem Kt Yaz, že dobra tri leta, danes pa sem zaradi odsotnosti od doma in doma pozabljenega celotnega zavojčka tablet zamudila s 15. tableto po vrsti (torej prva tbl. v tretji vrstici) slabih 13ur, torej malo več kot bi lahko zamudila brez da bi se zaščita zmanjšala. 🙂 Spolni odnos sva s partnerjem imela nazadnje pri 12. tabletki, do zamujene tbl. sem jih jemala redno in točno. Verjetno je najbolje, da preskočim placebo tablete in nadaljujem brez prekinitve z naslednjim zavojčkom, ali moja zamuda ne bo prehudo pretresla količine hormonov, ki me branijo pred neželeno nosečnostjo? 🙂

Zahvaljujem se za Vaš odgovor in Vas lepo
pozdravljam!
T.

Pozdravljeni!

Kar normalno jemljite KT naprej po urniku, zaščita ni zmanjšana.

Matjaž

Pozdravljeni,

Jemljem tabletke Logest ze 6 let
Prvic se mi je zgodilo da sem pozabila vzeti
tabletko. Pozabila 6 tabletko v 1 tednu.
Vzeti bi jo morala v soboto zjutraj pa sej jo v nedeljo zjutraj
Premor 24 ur. Vzela v nedeljo 2 tabletki. V soboto mela nezasciten odnos ko se pozabila vzeti tabletko
Pa me zanima ali zascita se velja? Kaksna je verjetnost nosecnosti zaradi odnosa pred pozabljeno tabletko?
In ali potrebujem se dodatno zascito,poleg jemanja tabletk redni naprej.

Hvala za odgovor Alja

New Report

Close